Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 6d. 15:54

Atletų reakcija į povandenines bombas sporte: „Faktas, kad mums neramu“

Marius Paškevičius
Vytauto Dranginio/LTOK nuotr. / Marius Paškevičius

Būrys elitinių Lietuvos atletų, tarp jų olimpinė čempionė ir olimpinis prizininkas, tarėsi, kaip reaguoti į pastarąją savaitę viešumoje nuaidėjusius straipsnius apie sporto rėmėjų ir valdininkų praturtėjimą.

Jie labiau pratę tarpusavyje kalbėtis apie varžybas, treniruočių metodus ir kitus sportinius reikalus, bet pastarosiomis dienomis tema buvo kita – sporto politika ir sporto pinigai, daug metų byrėję pro šalį.

„Tikrai daug kalbėjomės, diskutavome, ar reikia mums kištis ir reikšti savo nuomonę. Bandome būti ant bangos, mums kyla daug klausimų“, – paklaustas, kaip į pastaruosius skandalus olimpiniame judėjime reagavo Nacionalinė sportininkų asociacija, sakė vienas jos lyderių Marius Paškevičius, pasaulio dziudo pirmenybių prizininkas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./M.Paškevičius ir B.Virbalytė-Dimšienė.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./M.Paškevičius ir B.Virbalytė-Dimšienė.

Svarbiausiomis aktualijomis trečiadienį ir ketvirtadienį diskutavo būrys pernai įkurtos nepriklausomos asociacijos narių: šiuolaikinės penkiakovės olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionas Justinas Kinderis, olimpinis prizininkas baidarininkas Aurimas Lankas, šiemet planetos pirmenybėse baidare bronzą laimėjęs Ričardas Nekriošius, stipriausia Lietuvos sporto ėjimo atstovė Brigita Virbalytė-Dimšienė, geriausias biatlonininkas Tomas Kaukėnas, taip pat fechtuotojas Tomas Krasikovas.

Jie aptarinėjo senas gilias šalies sporto sistemos žaizdas atvėrusius straipsnius.

15min Tyrimų skyrius atskleidė, jog svarbiausio Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) finansinės donorės „Olifėjos“ akcininkai Antanas Muraška ir Donatas Kazlauskas dalį bendrovės pelno nukreipė į savo verslą, kuriuo dalintis su sportininkais nebereikėjo.

„Mes esame labai priklausomi nuo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto. Tačiau ilgai apie tai kalbėjome, bet galiausiai nusprendėme, kad nešauksime ir nerėksime, nes teisėsaugos duomenų nėra. Aišku, džiugu, kad visa tai kyla į viešumą“, – atletų pokalbius perpasakojo M.Paškevičius.

Ar atletai nejaučia nuoskaudų, kad daugelį pastarųjų metų LTOK, o kartu ir jie patys galėjo pretenduoti į žymiai didesnį finansavimą? Dziudo kovotojas purtė galvą. „Dėl praeities nuoskaudų nėra. Labiau svarbu, kad ateitis būtų skaidri ir būtų pateikta daugiau informacijos“, – sakė M.Paškevičius.

Olimpiečiai aptarė ir dienraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistės Eglės Šilinskaitės-Puškorės straipsnį apie nuo sovietinių laikų gyvuojančios „Žalgirio“ draugijai priklausiusių kelių dešimčių objektų pardavimą ir šios draugijos vadovų Algio Bronislavo Vasiliausko ir Vyto Nėniaus praturtėjimą. Buvęs draugijos prezidentas V.Nėnius, buvusio Lietuvos prezidento Algirdo Mykolo Brazausko patarėjas, 2015 m. žurnalo „IQ TOP“ skelbtame turtingiausių Lietuvos žmonių sąraše su 10 mln. eurų turtu užėmė 157-ąją vietą.

Sauliaus Čirbos nuotr./Vytas Nėnius ir Darius Mockus
Sauliaus Čirbos nuotr./Vytas Nėnius ir Darius Mockus

„Tikime tuo šimtu procentų, – apie „Žalgirio“ draugijos vadovų nuodėmes sakė M.Paškevičius. – Jau seniai kalbos apie tai, jog jie sėmė iš sporto, vaikščiojo ir tarp trenerių, ir tarp sportininkų.“

Dziudo kovotojas pridūrė, kad skaidrumo norintiems atletams nėra paprasta atskirti tiesą nuo manipuliacijų – olimpiečiai visiškai nepasitiki Vitalijumi Vasiliausku. Šis buvęs Lietuvos tautinio olimpinio komiteto rėmimo fondo vadovas dabar yra naujai įkurtos Lietuvos olimpinių federacijų asociacijos (LOFA) direktorius.

Ši organizacija trečiadienį aštriai sukritikavo minėtų straipsnių herojus, bet olimpiečiams susisuko galva – jie pasitiki LOFA įkūrusių keturių sporto šakų vadovais, tokiais kaip karatė asociacijai vadovaujantis Romas Vitkauskas, bet negali tikėti V.Vasiliausku.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vitalijus Vasiliauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vitalijus Vasiliauskas

„Tarp mūsų dėl šių temų yra įvairių nuomonių. Vieni sako, kad reikia apie tai kalbėti garsiai, kiti siūlo palaukti, – pasakojo M.Paškevičius. – Faktas, kad mums tai kelia nerimą.

Mes labai norime, kad nebūtų povandeninių srovių. Esame nauja karta ir visa, ko norime, – sąžiningumo. Kad viskas būtų skaidru ir aišku.

Mes girdime ir klausome tai, kas vyksta, bet dar norime palaukti.“

Atletai svarstė galimybę kreiptis į LTOK ir prašyti detalaus pasiaiškinimo, bet kol kas nutarė to nedaryti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė

„Galbūt kažkas patikrins. Jei LTOK jaučiasi skaidri, manau, kad sutiks pasitikrinti, – kalbėjo M.Paškevičius. – O mes bandysime laikyti pulsą. Mes, sportininkai, gal ir esame žemiausia, bet juk svarbiausia grandis.“

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką