Publikuota: 2018 rugsėjo 14d. 10:37

Auksą pražiopsojo: jis džiaugėsi pergale, bet nepamatė spurtavusio varžovo

J.Cooke'as išplėšė auksą iš V.Pradeso (dešinėje) paskutiniame metre.
UIPM/Nuno Goncalveso nuotr. / J.Cooke'as išplėšė auksą iš V.Pradeso (dešinėje) paskutiniame metre.

Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionato finalas Meksike baigėsi dramatiškai – galingai šaudymo ir bėgimo rungtyje startavęs prancūzas Valentinas Pradesas įsiveržė į priekį likus porai šimtų metrų ir jau iškėlė kumšį, švęsdamas triumfą. Per anksti.

Britas Jamesas Cookas paveržė auksą iš prancūzo, finiše prasiveržęs pro ukrainietį Pavlo Tymoščenko, o paskutiniame metre ir V.Pradesą.

Šis prieš tai jau buvo aplenkęs britą ir, veikiausiai, jį nurašęs. Prancūzas varžovo spurtą pastebėjo per vėlai ir apmaudžiai prarado titulą, nors paskutinėje rungtyje pasirodė labai stipriai – iš 14 pozicijos pakilo į prizininkus.

Britas ir prancūzas kartu kirto finišo juostą. J.Cooke'o pergalę teisėjai įtvirtino peržiūrėję finišo nuotrauką.

„Aš strigau paskutiniame rate, bet tada pradėjau stumti save į priekį, – sakė pasaulio čempionu tapęs 27 metų J.Cooke'as, teigęs, kad jėgų pridėjo mintis apie praėjusią savaitę mirusį senelį. – Kai pamačiau Velantiną prabėgantį pro mane, pagalvojau: „oi, ne“. Bet bėgau toliau ir žiūrėjau, kad nutiks. Likus šimtui metrų supratau, kad kažkiek jėgos liko mano kojose.“

Sidabro pasitenkinęs V.Pradesas guodėsi, kad ir antroji vieta jam didelis laimėjimas.

„Po prasto jojimo buvau tik 14-as, bet pasakiau sakau: Gerai, bėk kaip pašėlęs vaikas olimpinėse žaidynėse ir pažiūrėsime, kas iš to išeis, – pasakojo Prancūzijos penkiakovininkas.

Aš pradėjau lėčiau, nes varžybos vyko aukštikalnėse, ir daug varžovų kone mirė po dviejų ratų. Aš daug treniravausi aukštikalnėse, tad žinojau, kad esu pasiruošęs. Susitelkęs šaudžiau ir bėgau, o paskutinis ratas buvo beprotiškas.

Finišas nebuvo geras, nes Jamesas mane aplenkė paskutiniame metre, bet esu laimingas, nes tai išskirtinis sezonas man. Buvau traumuotas ir nesitreniravau iki kovo, bet dabar esu Europos čempionas ir sidabro laimėtojas pasaulio pirmenybėse.“

Bronza atiteko 2016 metų olimpiniam vicečempionui P.Tymoščenko.

2013 metų pasaulio čempionas, pernai planetos pirmenybėse laimėjęs bronzą, Justinas Kinderis šįkart užėmė 16 vietą tarp 36 atletų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Justinas Kinderis

Pirmosios rungtys J. Kinderiui susiklostė sėkmingai. Fechtuodamasis mūsų olimpietis laimėjo 25 kovas iš 35 ir pelnė 220 taškų (7-10 vietos rungtyje).

Plaukdamas lietuvis 200 metrų įveikė per 2 min. 5,96 sek. (299 taškai; 15 vieta) ir pasiekė sau pastaruoju metu neįprastai gerą rezultatą.

Papildomame fechtavimosi etape J.Kinderis nugalėjo prancūzą V.Prades'ą, bet netrukus pralaimėjo amerikiečiui Brendanui Andersonui ir rungtį baigė pelnęs 1 papildomą tašką.

Jodamas lietuvis puikiai pradėję sunkią trasą, tačiau pačioje jos pabaigoje kliudė tris kliūtis ir turėjo tenkintis 279 taškais iš 300 galimų. Vis dėlto jodami didelių sunkumų turėjo beveik visi varžybų dalyviai – 300 taškų pelnė tik 3 atletai, joję vieni pirmųjų. Vėliau jojimo trasos danga vis prastėjo, klaidų neišvengė niekas, o didžioji dalis penkiakovininkų turėjo tenkintis žemesniais nei 280 taškų rezultatais.

Tai lėmė, kad prieš bėgimo ir šaudymo rungtį finalo dalyvius skyrė gana maži laiko tarpai. Pavyzdžiui, tuo metu pirmavusį JAV atstovaujantį egiptietį Amro El Geziry nuo 10-ojoje vietoje žengusio J. Kinderio skyrė tik 29 sek.

Vis dėlto mūsiškiui nepavyko pakilti aukštyn, o itin nesėkmingas šaudymas trečiojo ir ketvirtojo apsilankymų šaudykloje metu dar ir bloškė žemyn. Paskutinės rungties metu J. Kinderis trasoje sugaišo 11 min. 46,20 sek. (594; 30 vieta) ir galutinėje įskaitoje užėmė 16-ąją vietą (1393 taškai).

Aktualu

Priekabiavimu apkaltintas Šakių meras Edgaras Pilypaitis: esu šantažuojamas ir terorizuojamas

Gazas

Vilniaus planuose – naujas tunelis, sujungsiantis Konstitucijos pr. ir Rinktinės g.

Gazas

Lietuvos kariuomenės sunkvežimis „Unimog“: bekele važiuoja ir neaimanuoja

15min recenzija Kultūra

Istorijos ir ateities pamokos 31-ajame „Vilnius Jazz“

Ginčas dėl „Žalgirio“: pavojus ar tiesiog geras sprigtas?

Aktualu

Prekyba žmonėmis besivertusiai grupuotei – teismo verdiktas: nuteisti ir du broliai

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine: kaip meksikiečiai linksminasi kapinėse

24sek

„Ryto“ naujokas iš arti: nenuginčijamų stiprybių ir žalingų įpročių intriga

Kultūra

Kultūros ministerija kaltinama dariusi spaudimą savivaldybėms dėl algų kėlimo

Į Lietuvą grįžusi Jūratė Bitinaitė pristatė nėštumo metu rašytą knygą: „Dukra man suteikė sparnus“

Sportas

Nerijus Kesminas: „Sveikinimai – misija įvykdyta, lietuviškas futbolas mirė“

Vilniuje slapta susituokė „Eurovizijos“ dalyvė Catrinah: „Daugelis draugų liko mūsų nesupratę“

Karolina Meschino pasidarė tatuiruotę ant veido – išsitatuiravo širdį

Grupės „Golden Parazyth“ gerbėjams – ypatinga dovana: surengė išankstinę albumo perklausą

Maistas

Paprasčiau, nei atrodo: ryškaus skonio ir spalvos figų želė saldainiai

24sek

„Bleacher Report“ NBA 100-ukas: pagyrė J.Valančiūną, bet D.Sabonio net neįtraukė

Po 2 metų į Lietuvą grįžusi Evelina Young – apie santykius su vyru ir išsiilgtus gruzdintus koldūnus

Gazas

Automobilių slalome Plungėje – netikėta dviejų sesių dvikova

Sportas

„Skrieja kamuolys“: stadionas, Lietuvos rinktinė ir vokiško futbolo bėdos

Gyvenimas

Interneto duomenų analitikas atskleidžia: „Negalima pasitikėti jokiomis apklausomis apie mūsų seksualinį gyvenimą“

Kas lauktų keliautojų, jeigu Turkijoje pasikeistų „viskas įskaičiuota“ sistema

Premjera: atlikėja GJan filmui „Tarp pilkų debesų“ perdainavo žinomą Bobo Dylano dainą

Verslas

Rugsėjo 28-ąją „Ryanair“ pilotai streikuos penkiose Europos šalyse: gali paveikti skrydžius iš Lietuvos

Gazas

„Volkswagen“ nutraukia legendinio „vabalo“ gamybą

Naujas maršrutas Vilniuje: net ne visi vilniečiai žino, koks lobis yra vienoje bažnyčių

Gyvenimas

Grybauti su augintiniu: kokie pavojai tyko miške ir kaip nuo jų apsisaugoti?

Seksualių Rihannos apatinių kolekciją pristatė podiumo žvaigždės ir nėščios manekenės

Aktualu

Alisa Miniotaitė: Susitaikysiu su lemtimi? Ne, sukursiu save iš naujo

Gyvenimas

Kaip greičiau numalšinti migrenos pojūčius – pykinimą, jautrumą šviesai, šaltkrėtį?

Sportas

Ruso atsakas dopingu jį įtarinėjusiems kritikams – paviešintas testo rezultatas

15min iš Osijeko 24sek

R.Seibutis – apie į NBA „krautus“ lagaminus, (ne)paskutinę sutartį ir savo įkurtą klubą

Sportas

Savaitgalį Lietuvoje: rankinio Supertaurės finalas, LFF taurės pusfinaliai ir V.Garasto turnyras