Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 28d. 12:11

Bižokas: mėginsime apginti titulą

Arūnas Bižokas ir Katiuša Demidova
15min.lt / A.Bižokas ir K.Demidova poroje šoka jau beveik dveji metai.

Istorinę pergalę Japonijoje vykusiame pasaulio profesionalų sportinių klasikinių šokių čempionate iškovojęs Arūnas Bižokas su partnere Katiuša Demidova pats negalėjo patikėti tuo, ką laimėjo. „Dabar būtų gerai apginti tą čempiono titulą“, – sakė geriausias Lietuvos šokėjas. Pirmieji pasaulio čempiono komentarai – specialiai 15min.lt.

„Labai džiaugiuosi. Tas laimėjimas išties didelis. Nesitikėjau, kad taip greitai pasieksiu šią pergalę“, – prieš išskrisdamas lėktuvu į Kanadą įspūdžiais telefonu iš Japonijos dalijosi A.Bižokas. 31 metų lietuvis Tekančios saulės šalyje triumfavo poroje su JAV gyvenančia ir šios šalies pilietybę turinčia rusų kilmės šokėja K.Demidova. Su ja jis šoka beveik dvejus metus.

„Skaičiau, kad ir Klaipėdos „Žuvėdra“ laimėjo Europos čempionatą. Didžiausi sveikinimai ansambliui! Su mano pergale Lietuvos sportiniai šokiai skamba visame pasaulyje. Vis tiek esu lietuvis, nors kaip pora atstovaujame JAV“, – kalbėjo A.Bižokas.

Prieš stodamas į porą su K.Demidova, A.Bižokas 16 metų šoko poroje su Edita Daniūte ir tapo mėgėjų Europos bei pasaulio klasikinių sportinių šokių čempionu. „Ar bus motyvacijos siekti ko nors daugiau? Dar šiek tiek pašoksime. Norisi išsilaikyti šiame lygmenyje, mėginsime apginti iškovotą titulą ir laimėti kelis prestižinius turnyrus“, – žadėjo jis.

Buvęs Kauno „Sūkurio“ klubo trenerių Jūratės ir Česlovo Norvaišų auklėtinis, paviešėjęs Kanadoje, trauks į Londoną, o į Lietuvą grįš spalio pabaigoje. „Istorinė pergalė. Tai aukščiausia įmanoma sportinių šokių vieta. Arūnas – geras šokėjas ir to vertas. Jis visąlaik ėjo to link, nors kelias nebuvo lengvas“, – 15min.lt pasakojo Č.Norvaiša.

Treneris prisiminė, kad A.Bižoką treniruoti ėmėsi nuo 13 metų, tačiau vaikinui iš pradžių nesisekė – tiek jaunimo, tiek vėliau suaugusiųjų varžybose jis nuolat patekdavo į finalus, tačiau ten susidurdavo su pajėgiomis italų poromis ir likdavo aukščiausių vietų papėdėje.

„Galiausiai jis parodė, ko yra vertas. Nepaisant visų dopingo skandalų, jis su E.Daniūte tapo Europos ir pasaulio čempionais, – mintimis dalijosi „Sūkurio“ klubo vadovas. – Džiaugiuosi, kad jis rado partnerę, su kuria, panašiai kaip ir su Edita, pasiekė kažką ypatinga.“

Anot Č.Norvaišos, aukščiau kilti A.Bižokui nėra kur: „Dažniausiai tapę čempionais šokėjai pasitraukia, nes turi vardą ir didelę paklausą pasaulyje – rengia seminarus, kursus, demonstracijas.“

Treneris sakė, kad A.Bižokas užsuka ir į „Sūkurio“ klubą, rengia seminarus. Pasak jo, kol kas Lietuvos padangėje kitos tokios žvaigždės tarp jaunimo nėra. „Tik Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė dabar eina jo pėdomis, o, be jų, tinkamos pamainos kol kas nėra“, – pasiguodė Č.Norvaiša.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką