2018 10 05

Dviratininkas V.Lašinis džiaugiasi didžiausiu karjeros pasiekimu

Lietuvos dviračių komandos „Staki - Technorama“ narys Venantas Lašinis Irane surengtose Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) pirmos kategorijos daugiadienėse lenktynėse „Tour of Iran“ iškovojo trečią vietą. Tai – kol kas didžiausias 21 metų dviratininko pasiekimas. Už prizinę vietą Venantui atiteko 70 pasaulio reitingo taškų. Lietuvis iškovojo ir baltus marškinėlius, kurie skiriami jaunimo (iki 23 metų) įskaitos nugalėtojui.
Venantas Lašinis
Venantas Lašinis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Lenktynes laimėjo rusas Dmitrijus Sokolovas (Rusijos rinktinė). Jam atiteko 125 pasaulio reitingo taškai ir 4500 eurų premija.

V.Lašinis nuo jo atsiliko 3 min. 28 sek. Antrą vietą užėmė Eritrėjos dviratininkas Meronas Abrahamas („Bike Aid“, +2.40).

Donatas Šertvytis („Staki - Technorama“) užėmė 56-ą vietą. Iš viso klasifikuoti 57 dviratininkai.

Likę trys „Staki - Technorama“ nariai – Tomas Gembeckas, Kęstutis Vaitaitis ir Povilas Kupstaitis iš lenktynių pasitraukė penktajame etape.

Šešių etapų lenktynių, kurias pradėjo 73 dviratininkai iš 13 komandų ir tiek pat šalių, prizų fondą sudarė 50,6 tūkst. eurų.

Paskutinį, šeštąjį, etapą (91,2 km; 8 ratai po 11,4 km) penktadienį laimėjo iranietis Mohammadas Ganjkhanlou („Pishgaman“) – 2 val. 6 min. 8 sek. (vid. greitis – 43,38 km/h). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-44 vietas užėmusiems dviratininkams. V.Lašinis finišavo 24-as, o D.Šertvytis – 28-as.

„Jau etapo pradžioje pabėgo trys dviratininkai, kurie bendrojoje įskaitoje jau nepretendavo į aukštas vietas. Beveik visą laiką lenktynes kontroliavo rusai. Kova paskutiniuose ratuose klostėsi chaotiškai. Buvo atitrūkęs antroje jaunimo įskaitos vietoje buvęs Nikita Sokolovas iš „Vino - Astana Motors“ komandos. Donatas paskutiniame rate labai padėjo Venantui. Pagrindinė grupė bendrom jėgom sugaudė visus bėglius ir lenktynės baigėsi masiniu sprintu“, – pasakojo „Staki - Technorama“ komandos vadovas Deividas Vileniškis.