2017 08 04

Europos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate Lietuvos duetas – ketvirtas

Prancūzijoje Europos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas penktadienį tęsiasi mišrių sprinto estafečių rungtimi – Orleano mieste esančio parko eismą paralyžavo dideliu greičiu važiuojantys dviratininkai. Jonas Maišelis ir Algirda Zaliauskaitė laikėsi kartu su stipriausiais iki pat varžybų pabaigos ir finišavo per žingsnį nuo medalių – ketvirtoje pozicijoje
Europos čempionate G.Andrašiūnienė finišavo 5-ta.
Europos čempionate G.Andrašiūnienė finišavo 5-ta. / Organizatorių nuotr.

Sprinto estafečių rungties komandą sudaro du žmonės, kurie trasą važiuoja po du kartus. Bendru startu išvažiavusi Lietuvos rinktinės moteris grįžo penktoje pozicijoje. J.Maišelis į priekį praleido Rusijos sportininkus, tačiau antrąjį savo etapą išvažiavusi A.Zaliauskaitė pasivijo priešininkes. Finišo liniją Lietuvos komanda kirto 5-ta, tačiau Rusijos dvejetas Grigory Medvedevu ir Anastasija Svir buvo diskvalifikuoti, tad lietuviai pakilo į ketvirtą poziciją. Suminis Lietuvos komandos laikas buvo 1 val. 23 min. 23 sek. Kita Lietuvos komanda kartu su Gabriele Andrašiūniene ir Regimantu Kavaliausku finišavo 12-oje pozicijoje.

Pirmieji finišo liniją kirto Čekijos komanda – Krystofas Bogaras ir Martina Tichovska. Į priekį komanda išsiveržė tik paskutinėje varžybų atkarpoje – K.Bogaras pademonstravo savo patirtį pasaulio kalnų dviračių maratonuose ir krosuose bei spurtavęs apsilenkė prancūzų ir suomių atstovus. Nugalėtojų laikas buvo 1 val. 21 min. 34 sek. Sidabrą iškovojo Suomijos duetas – Jussi Laurila, Marika Hara, kurie finišavo 12 sek. po lyderių. Bronza atiteko čempionato šeimininkų rinktinės atstovams – prancūzams Baptiste Fuchs ir Gaelle Barlet.

Jaunimas taip pat varžėsi sprinto estafetės rungtyje, tačiau tai jiems buvo neoficialus pirmenybių startas. Lietuvos jaunimo komanda (Viktorija Michnovič ir Nojus Kalvaitis) buvo 5-ti, o jaunių komanda (Martynas Jurgaitis ir Justė Umbrasaitė) – 8-ti.

Penktą vietą tarp moterų iškovojo Gabrielė Andrašiūnienė. „Reikėjo atsirinkti trumpiausią kelią, atsirakinti šaką ir važiuoti“, – įvertinusi trasos specifiką apie varžybas pasakojo pati sportininkė.

Moterims reikėjo įveikti 40 km distanciją su 20 kontrolinių punktų. Į geriausiųjų penketuką patekusi G.Andrašiūnienė trasą įveikė per 1 val. 36 min. 49 sek. Nors ir pati orientacininkė teigė daugiausiai tikėjusi gero rezultato sprinto distancijoje, visgi ištvermės reikalaujančioje trasoje dažnai sulaukia geriausių asmeninių pasirodymų. „Trasa buvo sąlyginai lengva – reikėjo tik stipriai važiuoti“, – apibendrino G.Andrašiūnienė.

Sportininkams trasa buvo suplanuota itin specifiškai, kur labai svarbus kelio pasirinkimas. Ilgi tarpai tarp punktų leidžia važiuoti kone trim-keturiais skirtingais variantais. Pati G.Andrašiūnienė teigė, kad svarbiausia buvo varžybų pradžioje pažinti vietovę ir keliukų pravažumą. „Loterijos tikriausiai daug nebuvo, tik pirmi trys punktai buvo sunkesni. Reikėjo greitai įvertinti, kurie keliukai bus sunkiai važiuojami, o kurie – lengvai“, – sakė sportininkė.

Kita Lietuvos rinktinės narė Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė užėmė 15-tą vietą, o iškart po jos 16-toje pozicijoje rikiuojasi Algirda Zaliauskaitė. Patricija Babrauskaitė užėmė 26-tą vietą.

Tarp moterų lyderė kone visą distanciją buvo Rusijos sportininkė Olga Šipilova Vinogradova (1:30:09 val.), kuri finišavo su ypač dideliu atotrūkiu nuo artimiausios varžovės. Sidabro medalį iškovojo prancūzė Gaelle Barlet, nuo lyderės atsilikusi 3 min. 46 sek. Britė Emily Benham laimėjo bronzos medalį (1:34:10 val.).

Vyrams ilgoje distancijoje reikėjo įveikti virš 45 kilometrų. Jonas Maišelis distanciją su 21 kontroliniais punktais įveikė per 1 val. 38 min. 6 sek. ir buvo 19-tas. Regimantas Kavaliauskas buvo 23-ias (1:39:03 val.), o Donatas Mickus – 40-tas (1:44:54 val.). 45-tą vietą užėmė Julius Juodišius (1:49:40 val.), o Petro Andrašiūno rezultatas nebuvo įskaitytas.

Čempionu tapo danas Rasmusas Soegaardas, kuris trasą įveikė per 1 val. 30 min. 25 sek. Rusijos sportininkas Ruslanas Gritsanas nuo lyderio atsiliko 9 sek. ir laimėjo sidabro medalį, o bronza atiteko čempionato šeimininkų rinktinės nariui prancūzui Baptiste Fuchsui (1:30:50 val.).

Čempionatas baigsis šeštadienį trijų etapų estafetėmis. Čia startuos Lietuvos moterų ir vyrų bei jaunimo komandos. Už dviejų savaičių Lietuvos rinktinės laukia svarbiausi sezono startai. Rugpjūčio 20-26 dienomis Vilniuje vyks pasaulio pirmenybės.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas