Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 03, 15:00

Į lenktynes Panevėžyje beldėsi pora baltarusių – jie nebuvo įleisti dėl įtarimų

Dviračių treko Čempionų lygos etapo Panevėžyje rengėjai dabar klausosi palankių atsiliepimų apie varžybas, o prieš jas teko narplioti įtartiną prašymą iš Baltarusijos.
UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybos
UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybos / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

15min ketvirtadienį pranešė, jog Baltarusijos diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos režimas pastaruoju metu vis aktyviau bando verbuoti ir infiltruoti informatorius ir provokatorius į Lietuvoje esančių baltarusių opozicijos aktyvistų aplinką.

Vis daugiau baltarusių prašant humanitarinių vizų ar politinio prieglobsčio, Lietuvos žvalgyba perspėjo, kad Baltarusijos KGB gali mėginti verbuoti kai kuriuos pabėgėlius ar infiltruoti savo agentus tarp jų.

Įtartino prašymo įleisti į Panevėžyje vykusias dviračių treko Čempionų lygos varžybas sulaukė Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF).

Praėjusį savaitgalį ji pirmą kartą šalyje surengė tokio lygio tarptautines varžybas, kuriose paskutinį kartą prie savų žiūrovų varžėsi Simona Krupeckaitė, šiemet baigsianti karjerą.

Registruojant varžybų dalyvius buvo patvirtintas Baltarusijos dviratininkės ir dviejų jos techninio personalo atstovų dalyvavimas etape Panevėžyje.

Mįslė kilo paskui, kai jau ne per tarptautinę dviračių federaciją (UCI), o iš Baltarusijos dviračių federacijos tiesiai į lietuvius atėjo pareiškimas su prašymu įsileisti dar du baltarusius. Jie pristatė mechaniku ir masažuotoja.

Net keturi pagalbinio personalo darbuotojai vienam sportininkui nėra įprastas reiškinys dviračių treke, tad varžybų rengėjams kilo įtarimų.

Paaiškėjo, jog tokio mechaniko mažame dviračių pasaulyje niekas nepažinojo, jo pareigos nesutapo su kita informacija.

„Savo kanalais susižinojome, jog jis dirba su apsauga susijusioje organizacijoje, – sakė LDF generalinis sekretorius Stasys Petrauskas. – Tai sustiprino įtarimus, jog nereikia pulti ir įsileisti jų į Lietuvą.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Simona Krupeckaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Simona Krupeckaitė

Lietuviai pasiūlė kreiptis į tarptautinę federaciją dėl leidimo dviem papildomiems Baltarusijos asmenims.

Galiausiai žalia šviesa jiems taip ir neužsidegė.

„Jie kreipėsi į tarptautinę organizaciją, bet prašymas buvo paliktas mūsų sprendimui. Kadangi laiko iki varžybų buvo likę nedaug, klausimo nebepersvarstėme“, – sakė S.Petrauskas.

Pretenduoja į metų sporto renginį Lietuvoje

Pirmą kartą Lietuvoje surengtų dviračių treko Čempionų lygos varžybų biudžetas siekė 350 tūkst. eurų, didžiąja dalimi surinktas iš Lietuvos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Panevėžio savivaldybės.

Lyg aukšto lygio koncerte šviesų ir muzikos efektais sužibusios lenktynės, sutraukusios apie tris šimtus dviratininkų, jų trenerių ir pagalbinio personalo darbuotojų, pateisino rengėjų tikslus.

„Atsiliepimai pranoko lūkesčius, – pažymėjo S.Petrauskas. – Labai svarbu, kad susidomėjimas buvo aukštas, pavyzdžiui, galvojome, kad geras rezultatas būtų 2 tūkst. žiūrovų, o jie išpirko visus bilietus – beveik 3 tūkst.

Laukiame duomenų dėl televizijos transliacijų, bet sklaida žiniasklaidoje, dviračių bendruomenės, specialistų ir renginio partnerių atsiliepiami yra geri.“

Dviračių treko Čempionų lygos programa buvo sutraukta į kiek daugiau nei dvi valandas, o tai labai skyrėsi nuo tradicinių pasaulio ir Europos pirmenybių, vykstančių po kelias dienas.

Anot S.Petrausko, nors kai kuriems dviratininkams teko didelis krūvis, tokia kryptis veikiausiai liks ne tik dviračių sporte.

„Šių dienų tendencija – sportas turi prisitaikyti, kad būtų įdomus žiūrovui, – kalbėjo LDSF generalinis sekretorius. – Deja, gal tai ne visada patenkina sportininkų poreikius. Bet, kaip ir kitose sporto šakose – vis daugiau stengiamasi dėl publikos.“

LDSF nustebino Lietuvos sporto federacijos sąjungos skambutis su pasiūlymų įtraukti Čempionų lygos etapą į tradicinius Lietuvos sporto vadybos apdovanojimus.

„Metų renginio“ kategorijoje dviračių lenktynės konkuruos su pasaulio salės futbolo čempionatu Lietuvoje, taip pat su olimpiniu krepšinio atrankos turnyru Kaune.

„Įdomu, ar mažiau populiaraus sporto varžybos gali konkuruoti su futbolu ir krepšiniu“, – svarstė S.Petrauskas.

Paskutinis etapas atšauktas dėl omikron atmainos

Dviračių treko Čempionų lyga, kurioje varžosi S.Krupeckaitė, Olivija Baleišytė ir Vasilijus Lendelis, o prizinis fondas siekia 0,5 mln. eurų, finišuos šį savaitgalį.

Penktadienį Londone rengiamas trečiasis etapas, šeštadienį ten pat – ir ketvirtasis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybos
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybos

Šios varžybos turėtų būti paskutinė S.Krupeckaitės karjeroje, nes paskutinis penktasis etapas Tel Avive atšauktas dėl Izraelio sprendimo priverti vartus į šalį plintant koronaviruso atmainai omikron.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką