Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 19d. 11:34 , atnaujinta: 2015 vasario 20d. 11:40

Ietys dėl KKSD pinigų laužomos toliau – pyksta rankinio klubai

„Šviesa“ – „Dragūnas“
Vilniaus rankinio centro nuotr. / „Šviesa“ – „Dragūnas“

Šių metų Kūno kultūros ir spoto rėmimo fondo (KKSRF) lėšų skirstymas supykdė jau antros sporto šakos atstovus. Po to, kai regbio federacijai skirta sporto biudžeto dalis sumažėjo nuo 137 tūkst. iki 120 tūkst. litų, fondo lėšas skirsčiusios tarybos darbu skundėsi regbio federacijos prezidentas Rytis Davidovičius. Šį kartą Kauno „Granito-Gajos-Kario“ ir Klaipėdos „Dragūno“ rankinio klubai skundžiasi negavę nė cento iš 2,4 mln. eurų, skirtų sporto visiems sąjūdžio plėtotei, sporto bazių priežiūrai ir statybai, sporto inventoriaus įsigijimui, sporto mokslo ir sporto specialistų rengimui.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Šių metų vasario pradžioje iš 7 žmonių taryba paskirstė Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšas sporto federacijoms (3 mln. 280 tūkst. 508 eurai), o dar 2,4 mln. eurų išdalino pagal paraiškas, kurias galėjo teikti sporto klubai, visuomeninės organizacijos ir pan.

Daugiausia paraiškų – 101 – buvo finansuota iš Sporto visiems sąjūdžio plėtotės krypties, 88 paraiškos, skirtos sporto inventoriaus įsigijimui. Fondo lėšų paskirstymą pagal konkrečius projektus galima rasti www.kksd.lt skiltyje „Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas“.

Taip pat skaitykite: Paskirstytas visas Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo 5,8 mln. eurų „pyragas“

Vis dėlto, ketvirtadienį Lietuvos žiniasklaidos priemonėms Kauno „Granito-Gajos-Kario“ ir Klaipėdos „Dragūno“ rankinio klubai išplatino pranešimą, kuriame skundžiasi KKSRF lėšų skirtymu.

Pateikiame jums neredaguotą pranešimą:

Daugelį metų Lietuvoje tarp lyderių esantys ir tarptautinėse arenose skambių pergalių iškovoję Lietuvos rankinio klubai – Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ ir Klaipėdos „Dragūnas“ yra nusivylę Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) požiūriu ir sunkiai suvokiamu lėšų skirstymu.

Metų metus šie klubai iš Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo projektams skirtų lėšų gaudavo bemaž po 10 tūkstančių litų (apie 3 tūkst. eurų) finansavimo sportiniam inventoriui įsigyti ir aukštam sportiniam meistriškumui, tačiau šiemet liko it musę kandę.

Šių klubų atstovai, kaip ir ankstesniais metais rašė projektus ir tikėjosi panašaus finansavimo, tačiau liko be menkiausio cento. Klubų vadovai, siekiantys aukščiausių tikslų ir dirbantys itin atsakingai: planuojantys kiekvieną eurą, yra priversti sukti galvas, kaip užlopyti susidariusias finansavimo spragas.

Metų metus šie klubai iš Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo projektams skirtų lėšų gaudavo bemaž po 10 tūkstančių litų (apie 3 tūkst. eurų) finansavimo sportiniam inventoriui įsigyti ir aukštam sportiniam meistriškumui, tačiau šiemet liko it musę kandę.

„Kažkodėl šiemet finansavimą gavo Pasvalio „Rankininkas/SM“ klubas, kuris Lietuvos rankinio lygos pirmenybėse rungtyniauja tik pirmus metus. Mūsų klausimas: kurių kriterijų mes neatitinkame, kad negauname nieko? Juk ten pagal kriterijus svarbu sportas, klubo plėtra ir tik 10 procentų sudaro programos pateikimas. Kuriais kriterijais, tarkime, Pasvalio „Rankininkas/SM“ klubas yra geresnis už mus? Mes nesame prieš Pasvalio rankininkus, tačiau įdomu, kokias duris reikia atidaryti, kur pasibelsti, kad gauti finansavimą?“, – neslėpdamas pasipiktinimo kalbėjo penkių pastarųjų metų Lietuvos čempionų „Dragūno“ vyr. treneris Artūras Juškėnas.

„Per eilę metų paruošėme daug Lietuvos rinktinės narių, klubas praėjusiais metais prarado net šešis pagrindinius žaidėjus, tačiau vis vien šiai dienai esame Lietuvos rankinio lygos lyderiai. Kuri komanda galėtų sau tai leisti? Klubas auginasi sau pamainą, ir išvykus lyderiams, juos pakeičia jauni žaidėjai. Mes esame vienintelis Lietuvos vyrų rankinio klubas, kuris jau penkerius metus dalyvauja Europos rankinio taurės varžybose, dvejus metus buvo pavykę įveikti net tris etapus, o 2012 metais „Dragūno“ vardas skambėjo visoje Europoje, kai įveikėme Ukrainos čempionus Zaporožės ZTR rankininkus. Kuom mes neatitinkame kriterijų? Mano nuomone, tai tiesiog yra absoliutus pasityčiojimas iš mūsų klubo.

Mes anksčiau, prieš daugelį metų, kai buvome tik Lietuvos vidutiniokai, iš KKSD net nedrįsdavome prašyti pinigų. Paraiškas pradėjome rašyti tik tada, kai tapome čempionais. Jei minėtasis departamentas vadinasi sporto departamentu, o ne vaikų užimtumo departamentu, tai noriu užduoti jiems klausimą, kurioje vietoje mes neatliekame sportinės funkcijos? Kokiu lobizmu reikia užsiimti, kad gauti finansavimą?

Susidaro įspūdis, kad sąžiningai gauti tai, ką mes pasiekėme savo darbu, išlietu prakaitu, anot kai kurių sporto vadovų, mes nenusipelnėme. Kyla klausimas, negi, kad gauti finansavimą reikia susitarti su reikiamais „dėdėmis“? Šiemet bendras KKSD biudžetas padidėjo, o mes negavome nieko“, – tęsė savo mintis A.Juškėnas.

Jam pritarė ir kito rankinio klubo, nuolat esančio lyderių gretose, Kauno „Granito-Gajos-Kario“ (16 kartų Lietuvos čempionas, anksčiau dalyvavo Europos rankinio klubų Čempionų lygos turnyre), valdybos pirmininkas Algis Mikučionis.

Man skaudu ir tai, kad Lietuvos rankinio lyga iš KKSD negavo nė cento, kai tuo metu finansavimo sulaukia teisėjų asociacijos ir įvairios kitos asociacijos. 

„Penkerius pastaruosius metus iš Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo projektams gaudavome finansavimą ir tai palengvindavo mūsų naštą. Juk tiek mes, tiek „Dragūnas“ dirbame profesionaliai: atsivežame iš rajonų, kuriuose nėra rankinio centrų, jaunus perspektyvius žaidėjus, juos apgyvendiname, maitiname, auginame. Juk jų išlaikymas atsieina nemenkas sumas.

„Granitas-Gaja-Karys“ tokių vaikų savo gretose kasmet turi 4-5, vieno jų išlaikymas mėnesiui atsieina apie 2500 Lt (beveik 725 eurai). Nesunku paskaičiuoti, kiek vienam sezonui atsieina 4-5 vaikų išlaikymas. Išeina apvalios sumos. Anksčiau gaudavome lėšų bent sportiniam inventoriui, aprangai ir tai džiaugdavomės“, – sakė A. Mikučionis.

„Man skaudu ir tai, kad Lietuvos rankinio lyga iš KKSD negavo nė cento, kai tuo metu finansavimo sulaukia teisėjų asociacijos ir įvairios kitos asociacijos. Juk Lietuvos rankinio lyga ruošia žaidėjus Lietuvos rinktinei, negi nenusipelnė sulaukti pagalbos iš KKSD?“ – klausė A.Mikučionis.

Paskambinus Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) vadovui Edžiui Urbonavičiui ir prabilus, kokia tema bus norima kalbėti, šis susimąstė ir pasakė, kad eina į susitikimą ir šiuo metu kalbėti negali, prašė paskambinti po trijų valandų. Bandžius susisiekti sutartu laiku, KKSD vadovas telefono jau nekėlė, neatsiliepta telefonu buvo ir kitą dieną. O taip norėjosi sužinoti, kokių kriterijų gauti finansavimui neatitinka „Dragūnas“ ir „Granitas-Gaja-Karys“ ir kuo labiau nusipelnė treti nuo galo Lietuvos rankinio lygoje esantys Pasvalio „Rankininkas/SM“ atstovai, aukščiausio lygio pirmenybėse dalyvaujantys pirmus metus.

Vis dėlto, KKSD vadovas išplatino savo nuomonę apie reiškiamas rankininkų pretenzijas: „Nuolat kyla klausimų, kodėl vieni gauna finansavimą, kiti - ne. Net būna taip, kad tie, kurie gauna finansavimą, skundžiasi, kad per mažai gauna. Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas sulaukė ir daugiau raštiškų klausimų, kodėl nepatenkinta viena ar kita paraiška. Noriu pabrėžti, kad tai nėra vieno KKSD vadovo sprendimas, o tai yra kolegialus Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo tarybos sprendimas. Tarybą sudaro penki asmenys. Be manęs joje yra keturi atstovai iš visuomeninių sporto organizacijų, tai - Romualdas Bakutis, Rimantas Kveselaitis, Albinas Grabnickas ir Algis Bronislavas Vasiliauskas. Ir aš, kai prieš kelerius metus atstovavau Vilniaus VHC „Šviesa“ klubui kreipiausi į KKSD su panašiais klausimais ir man niekas negalėjo paaiškinti, kodėl, pavyzdžiui, Kauno "Granito-Gajos-Kario" paraiška būdavo patenkinta, o mūsų - ne. Šiemet pats susidūriau su šia problema ir, manau, kad būtina kuo skubiau keisti Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo formavimo ir finansavimo sistemą. Ji tikrai nėra tobula. Būtina keisti vertinimo sistemą. Tiesiog reikia nustatyti labai aiškius kriterijus tiek paraiškoms, tiek vertintojams. Norisi, kad viskas būtų kuo aiškiau ir skaidriau. Mes sieksime, kad Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondui liktų nedidelio meistriškumo finansavimo funkcija, o didelio meistriškumo klausimai keltųsi į KKSD biudžetą.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Liūties įkaitu tapęs kaunietis: „Moki pinigus, o nei stogą sutvarko, nei žalą atlygina“

Interviu Sportas

Tarp rusų ir turkų pažadų įstrigęs V.Lekevičius prakalbo apie atsisveikinimą su „Atlantu“

Verslas

Į Lietuvą ateina rusų „Yandex. Taxi“: startas – liepos pabaigoje

Aktualu

Rasistinę užuominą paleidusi europarlamentarė Laima Andrikienė pasiteisino: „Realybę reikia priimti“

Sportas

Žūtbūtinis riterių mūšis Kazachstane: „Irtyš“ – „Trakai“

24sek

Šarui siūlytą vietą „Raptors“ klube užims S.Scariolo

Mokslas.IT

Įsilaužta į „Litesko“ svetainę, vykdomas auditas dėl asmens duomenų nutekėjimo

Deuce

Puikios naujienos iš už Atlanto: Ričardas Berankis pateko į „US Open“

Gazas

„Aurum 1006 km lenktynių“ treniruotes atvėsino lietus

Praeities šešėliai apleistuose pastatuose Graikijoje

Aktualu

Pensininkus užrūstinusi Rusijos valdžia atkakliai stumia pensijų reformos buldozerį

Sportas

Olimpinis prizininkas – mirtinai subadytas per nesuvokiamą incidentą gatvėje

Verslas

Vilnietį išgąsdino klaida degalinėje: už benziną – 5,55 euro, dyzeliną – 8,88 euro

Vardai

Gintarė Karaliūnaitė besibaigiant skyrybų procesui: „Jis vis dar grasina“

Verslas

Parduodamas Arvydo Sabonio namas Žaliakalnyje

Vardai

Policija prašo pagalbos: į tėvynę grįžusi prapuolė buvusi „Olialia pupytė“ Sandra Grafinina

Vardai

Gatvėje smurtavusiai bokso čempionei K.Kazarian – teismo smūgiai: apribota laisvė, priteista žala

Sportas

Lietuvos paplūdimio tinklininkų žygis Europos čempionate – baigtas

Aktualu

V.Putinas pasmerkė JAV jėgas, pasirengusias paaukoti Rusijos ir Amerikos santykius

Gazas

Pritrūkęs detalės „Autoplius.lt Fast Lap“, lenktynininkas ją išsispausdino

Naujienos

Gyvenimas

Kaimynai iškvietė policiją, bet moteris smurtavusiam vyrui pretenzijų neturi. Kaip jai padėti?

Aktualu

Rusai giriasi žodiniais susitarimais su D.Trumpu, bet JAV pareigūnai paaiškinimų neteikia

Vardai

Rusijos popžvaigždė Eminas po skyrybų su Azerbaidžano prezidento dukra vedė tituluotą gražuolę

K.Sarnickas-Kastetas: apie parašytą knygą, K.Vonnegutą ir įsimintiniausius kūrinius

Tiesiogiai Sportas

Žūtbūtinis riterių mūšis Kazachstane: „Irtyš“ – „Trakai“

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių: 2 nesudėtingi itališki desertai su braškėmis

Aktualu

Liūties įkaitu tapęs kaunietis: „Moki pinigus, o nei stogą sutvarko, nei žalą atlygina“

Interviu Sportas

Tarp rusų ir turkų pažadų įstrigęs V.Lekevičius prakalbo apie atsisveikinimą su „Atlantu“

Mokslas.IT

Įsilaužta į „Litesko“ svetainę, vykdomas auditas dėl asmens duomenų nutekėjimo

Praeities šešėliai apleistuose pastatuose Graikijoje

Aktualu

Rasistinę užuominą paleidusi europarlamentarė Laima Andrikienė pasiteisino: „Realybę reikia priimti“

Vardai

Gintarė Karaliūnaitė besibaigiant skyrybų procesui: „Jis vis dar grasina“

Verslas

Į Lietuvą ateina rusų „Yandex. Taxi“: startas – liepos pabaigoje

24sek

Šarui siūlytą vietą „Raptors“ klube užims S.Scariolo

Deuce

Puikios naujienos iš už Atlanto: Ričardas Berankis pateko į „US Open“

Gazas

Dakaro ralyje lietuviai vienijasi: A.Gelažninko motociklui detalių veš A.Petraičio ekipažas

Sportas

Olimpinis prizininkas – mirtinai subadytas per nesuvokiamą incidentą gatvėje

Verslas

Vilnietį išgąsdino klaida degalinėje: už benziną – 5,55 euro, dyzeliną – 8,88 euro

Aktualu

Donaldas Trumpas sako laukiantis antro susitikimo su Vladimiru Putinu

Aktualu

Pensilvanijoje nugriaudėjus sprogimui karinėje bazėje nukentėjo 4 darbuotojai

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką