2017 07 23

Justinas Kinderis liko šalia Europos čempionato pakylos

Puikiai pasirodęs fechtavimo ir jojimo rungtyse Justinas Kinderis pretendavo į prizininkus Europos šiuolaikinės penkiakovės pirmenybėse Minske. Jis atkakliai kovojo dėl trečiosios vietos, bet galiausiai finišavo penktas.
Justinas Kinderis
Justinas Kinderis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Varžybose Baltarusijoje 30-metis lietuvis, pastaruosius metus praleidęs studijuodamas ir sportuodamas Pietų Korėjoje, turėjo šansą užšokti ant prizininkų pakylos.

Prieš paskutinę – šaudymo ir bėgimo rungtį – 2013 metų pasaulio čempionas žengė penktas.

Tačiau pakilti aukščiau nepavyko, nors per paskutinę ketvirtą šaudymo lazeriniu pistoletu seriją jis buvo greta 3-4 pozicijas užėmusių atletų.

Europos čempionu tapu tituluotas rusas Aleksandras Lesunas (1462 taškai), atkaklių lenktynių pabaigoje įveikęs vengrą Robertą Kaszą (1458).

Trečiąją vietą iškovojo prancūzas Valentinas Belaud (1454). Ketvirtas buvo vengras Bence'as Demeteris (1447). J.Kinderis surinko 1432 taškus varžybų finale, kuriame dalyvavo 36 stipriausi Europos penkiakovininkai.

Moterų varžybose šeštadienį Ieva Serapinaitė užėmė šeštąją vietą, Aurelija Tamašauskaitė finišavo 31-oje pozicijoje tarp 36 atlečių finale.

Praėjusių metų Europos čempionė Laura Asdauskaitė-Zadneprovskienė finale nestartavo dėl iki 39 laipsnių staiga pakilusios temperatūros.

Europos čempionato vyrų varžybų eiga eiga:

Plaukimo rungtyje lietuvis distanciją įveikė per 2 min. 08,72 sek. (27 vieta) ir pelnė 293 taškus.

Pirmuoju varžybų lyderiu tapo britas Jamesas Cooke'as (1 min. 59,01 sek.), pelnęs 312 taškų. Už jo nugaros liko airis Arthuras Laniganas O Keeffe'as (2.01,40; 308) ir italas Matteo Cincinelli (2.02,30; 306).

Fechtavimos rungtyje lietuvis laimėjo 22 dvikovas iš 34 ir pelnė 238 taškus. Šis rezultatas leido su latviu Pavelu Švecovu pasidalinti rungtyje 4-5 vietas.

Geriau už Baltijos šalių atstovus fechtavosi tik rusas A.Lesunas (27/7; 268) ir vengrai R.Kasza (26/8; 262) bei B.Demeteris (23/11; 244).

Šie rezultatai reiškė, kad po 2 rungčių J.Kinderis pakilo į 6-ąją vietą (531). Po fechtvimosi lyderiu tapęs A.Lesunas turėjo 564 taškus.

Papildomame fechtavimosi etape J.Kinderis pralaimėjo pirmąją dvikovą prancūzui V.Belaud ir papildomų taškų nepelnė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Justinas Kinderis

Tuo metu nauju varžybų lyderiu tapo R.Kasza, į savo sąskaitą įsirašęs 3 taškus (iš viso – 565) ir minimaliai aplenkęs A.Lesuną (564).

Jodamas J.Kinderis nekliudė kliūčių, tačiau 1 sek. viršijo leidžiamą trasos įveikimo laiko limitą, todėl rungtyje pelnė 299 taškus.

Toks pasirodymas leido J.Kinderiui pakilti į 5-ąją vietą bendrojoje įskaitoje. Vilnietis turėjo 830 taškų, o jį lenkė tik A.Lesunas (863), R.Kasza (851), B.Demeteris (842) ir P.Švecovas (833).

Paskutinėje bėgimo ir šaudymo sujungtoje rungtyje J.Kinderis buvo 18-as, surinkęs 602 taškus.