Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 9d. 10:58

Kaire – paskutinis mūšis dėl šiuolaikinės penkiakovės olimpinių kelialapių

Kaire – paskutinis mūšis dėl šiuolaikinės penkiakovės olimpinių kelialapių
Evaldo Šemioto nuotr. / Kaire – paskutinis mūšis dėl šiuolaikinės penkiakovės olimpinių kelialapių

Egipto sostinėje Kaire antradienį prasidėjo 2021 m. šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionatas, kuriame sportininkai kovos dėl paskutinių taškų, lemsiančių dar laisvų kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes likimą.

Tiek moterims, tiek vyrams jau yra išdalinta po 23 olimpinius kelialapius. Pasaulio čempionate kelialapius pelnys visi prizininkai, vėliau 8 sportininkai taps olimpiečiais pagal olimpinį reitingą, o dar 2 atletams bus įteikti vardiniai kvietimai.

Olimpinėse žaidynėse dalyvaus po 36 moteris ir vyrus, vienai šaliai gali atstovauti daugiausiai 2 venos lyties atstovai.

Lietuvos rinktinėje dėl savo vietų olimpinėse žaidynėse visiškai ramūs yra Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis. Dėl antrosios vietos moterų ekipoje varžosi Gintarė Venčkauskaitė ir Ieva Serapinaitė. Pirmoji teisę dalyvauti olimpinėse žaidynėse pelnė 2019-ųjų Europos čempionate, o antroji jos kol kas nėra iškovojusi. Jei I.Serapinaitei pavyktų šį tikslą pasiekti, Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos vykdomojo komiteto sprendimu į žaidynes vyktų ta sportininkė, kuri olimpiniame reitinge užimtų aukštesnę vietą.

Šiuo metu minėtame reitinge G.Venčkausaitė turi 132 taškus ir užima 15-ąją vietą, o 108 taškus sukaupusi I.Serapinaitė yra 24-a. Norėdama reitinge pavyti ir aplenkti savo konkurentę, I.Serapinaitė pasaulio čempionate privalo užimti mažiausiai 7-ąją vietą. Tačiau net ir užėmus tokią poziciją, vilnietei dar reikėtų tikėtis, kad varžovė užims 17-ąją arba žemesnę vietą.

G.Venčkauskaitė galėtų visiškai nesižvalgyti į savo konkurentę, jei pati Kaire užimtų 5-ąją vietą. Tuomet I.Serapinaitė jos reitinge neaplenktų net tapusi pasaulio čempione.

Pasaulio čempionato moterų varžybose Lietuvai atstovaus L.Asadauskaitė, G.Venčkauskaitė, I.Serapinaitė ir Aurelija Tamašauskaitė. Moterų varžybų atrankos etapas vyks ketvirtadienį, penktadienį bus surengtas finalo fechtavimosi pagrindinis etapas, o šeštadienį – kitų rungčių varžybos.

Vyrų varžybose mūsų šaliai atstovaus J.Kinderis ir Dovydas Vaivada. Pastarasis sportininkas taip pat dar turi galimybių patekti į olimpines žaidynes, tačiau ši svajonė galėtų išsipildyti tik Kaire surengus itin gerą pasirodymą – užėmus vietą pirmajame dešimtuke arba prie pat jo.

Vyrų atrankos varžybos vyks penktadienį, fechtavimosi pagrindinis etapas – šeštadienį, o kitos rungtys – sekmadienį.

Pasaulio čempionatas baigsis mišrių estafečių varžybomis pirmadienį, jose Lietuvai atstovaus I.Serapinaitė ir D.Vaivada.

Pasaulio čempionato kovas mūsų šalyje šeštadienį, sekmadienį ir pirmadienį transliuos LRT ir „Sport 1“.

Transliacijų tvarkaraštis

Birželio 12 d., šeštadienis
19.35 Moterų finalas (tiesiogiai per „Sport 1“ ir lrt.lt)

Birželio 13 d. sekmadienis
19.35 Vyrų finalas (tiesiogiai per lrt.lt)
20:45 Vyrų finalas (vaizdo įrašas per „LRT plius“)

Birželio 14 d., pirmadienis
19.35 Mišrios estafetės (tiesiogiai per „Sport 1“ ir lrt.lt)

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

05:21
01:30
01:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką