Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis pasaulio čempionate liko aštunti

Lietuvos penkiakovininkai bando apginti pasaulio čempionų titulą
Alfredo Pliadžio nuotr. / Lietuvos penkiakovininkai bando apginti pasaulio čempionų titulą
Šaltinis: 15min
0
A A

2015 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionatas Berlyne baigėsi mišrių estafečių varžybomis, kuriose dalyvavo pasaulio čempionų titulą gynę Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Justinas Kinderis.

Sportininkai kovas pradėjo baseine. Lietuvos atstovai distanciją įveikė per 2:01.19 min. ir užima 9-ąją vietą (337 taškai).

Po pirmosios rungties pirmavo airiai Natalya Coyle ir Arthuras Laniganas-O Keefe'as (1:57.76; 347 taškai), rusai Ana Buriak ir Maksimas Kustovas (1:54.70; 346) bei amerikiečiai Margaux Isaksen ir Nathanas Schrimsheris (1:58.39; 345).

Estafečių varžybose dalyvavo 20 komandų, tarp dalyvių buvo naujasis pasaulio čempionas ukrainietis Pavlo Tymoščenka, prieš jojimo rungtį tarp vyrų pirmavęs, bet joje visas viltis sužlugdęs, egiptietis Amro El Geziry, pasaulio vicečempionė iš Kinijos Qian Chen ir jos kolega Jianli Guo (14 vieta vyrų asmeninėse varžybose), stiprūs prancūzai Marie Oteiza (7) ir Valentinas Belaudas (4 vieta).

Fechtavimosi rungtyje lietuviai laimėjo 18 kovų ir su buvusiais lyderiais airiais pasidalijo 11-ąją vietą. Bendrojoje įskaitoje mūsiškiai užėmė 13-ąją vietą (533).

Į pirmąją vietą bendrojoje įskaitoje pakilo rusai A. Buriak ir M. Kustovas (23 pergalės fechtuojantis; 582 taškai), į antrąją – korėjiečiai Soo Jin Yang ir Woojinas Hwangas (23; 571), į trečiąją – vokiečiai Janine Kohlmann ir Christianas Zillekensas (24; 569).

Fechtavimosi papildomame etape lietuviams teko susitikti su britais. J. Kinderis įveikė Thomasą Toolisą, bet L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė dukart pralaimėjo Kate French (prieš tai lygiai taip pat išgelbėjusiai britus kovojant su japonais ir dar nugalėjusiai prancūzę M. Oteizą) ir mūsiškiai liko be papildomų taškų.

Lyderių trejete taip pat niekas nepasikeitė. Šeštąją vietą bendrojoje įskaitoje užimantys lenkai Oktawia Nowacka ir Szymonas Staskiewiczius iškovojo 5 pergales iš eilės ir tapdami papildomos rungties nugalėtojais neleido lyderiams pelnyti nė vieno papildomo taško.

Tad pirmasis trejetas ir toliau atrodė taip: rusai A. Buriak ir M. Kustovas – 582, korėjiečiai S. J. Yang ir W. Hwangas – 571, vokiečiai J. Kohlmann ir C. Zillekensas – 569.

Jojimo rungtyje L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė kliudė 3 kliūtis (21 baudos taškas), J. Kinderis trasą įveikė be klaidų, bet dar 6 baudos taškus mūsiškiai gavo už viršytą laiko limitą. Tad savo sąskaitą lietuviai papildė 273 taškais ir prieš kombinuotąją bėgimo ir šaudymo rungtį jų turėjo 806 (ta pati 13-oji vieta).

Jojimo rungtis vėl buvo labai sudėtinga - nė vienai komandai iš 20 nepavyko pelnyti visų maksimaliai įmanomų 300 taškų.

Geriausiai pasirodė čekai Natalie Dianova ir Janas Kufas. Jie vieninteliai trasą įveikė be klaidų ir gavo tik 3 baudos taškus už viršytą laiko limitą.

Labai nespasisekė antrojoje vietoje žengusiems korėjiečiams. W. Hwangas ne tik prisirinko baudų už kliudytas kliūtis, bet ir buvo išmestas iš balno. Vieni lyderių pelnė tik 250 taškų ir krito į 10-ąją vietą.

Puikiai asmeninėse varžybose pasirodę prancūzai šį kartą jojimo rungtį baigė vos su 246 taškais ir smuko į 17-ąją vietą.

Bendrosios įskaitos lyderiais išliko rusai, jojimo rungtyje surinkę 284 taškus ir iš visų jų sukaupę jau 866. Prieš paskutiniąją rungtį jie lietuvius lenkė 60 taškų. Tai reiškia, kad kombinuotosios rungties starte jie prieš mūsiškius turėjo lygiai 1 minutės pranašumą.

Antri žengė jau minėti čekai (862), treti išliko vokiečiai (857).

Kombinuotoje rungtyje lietuviai vėl buvo geriausi. Mūsiškiai distanciją įveikė per 11:07.11 min., tačiau bendrojoje įskaitoje to užteko tik 8-ai vietai užimti. Lietuviai varžybas baigė surinkę 1439 taškus.

Pasaulio čempionais tapo Čekijos atstovai N. Dianova ir J. Kufas (1476 taškai), antri liko rusai A. Buriak ir M. Kustovas (1468), o į trečiąją vietą pakilo amerikiečiai M. Isaksen ir N. Schrimsheris (1461).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką