Dabar populiaru
Publikuota: 2016 birželio 1d. 15:42

Lietuvai olimpinėse žaidynėse atstovaus trys penkiakovininkai

Laura Asadauskaitė
Alfredo Pliadžio nuotr. / Laura Asadauskaitė

Tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės sąjunga (UIPM) oficialiai informavo Lietuvos tautinį olimpinį komitetą, kad teisę dalyvauti 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse iškovojo keturi Lietuvos sportininkai: čempionės titulą ginsianti Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Ieva Serapinaitė, Gintarė Venčkauskaitė ir Justinas Kinderis. Tiesa, dėl moterų atstovių limito į Rio nevyks G.Venčkauskaitė.

L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė olimpinį kelialapį užsitikrino pirmoji tarp visų pasaulio penkiakovininkių, kai laimėjo 2015 metų Pasaulio taurės varžybas. Kiti trys sportininkai tokią teisę pelnė rinkdami olimpinio reitingo taškus.

J.Kinderis olimpiniame reitinge surinko 146 taškus ir užėmė 9-ąją vietą (aukščiau yra ir sportininkų, pelniusių asmeninius kelialapius ne dėl reitingo). Moterų reitinge L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė surinko 186 taškus ir užėmė antrąją vietą, I.Serapinaitė su 146 taškais liko 8-a, o G. Venčkauskaitė su 136 – 13-15 vietose.

Vienai šaliai olimpinėse žaidynėse gali atstovauti daugiausia dvi moterys ir du vyrai, todėl būtent aukštesnė vieta olimpiniame reitinge lėmė, kad į Rio de Žaneirą kartu su L.Asadauskaite-Zadneprovskiene vyks I.Serapinaitė. Sprendimą dėl tokio lemiamo kriterijaus Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos vykdomasis komitetas priėmė dar prieš 2016-ųjų sezoną.

Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės vyks rugpjūčio 5-21 dienomis, o šiuolaikinės penkiakovės sportininkai dėl olimpinių apdovanojimų kovos rugpjūčio 18-20 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką