2021 09 20

Lietuvos fechtuotojui A.Salokui – bronza Estijos čempionate

Estijoje savaitgalį vykusiame suaugusiųjų fechtavimosi čempionate, asmeninėse ir komandinėse varžybose dalyvavo šeši Lietuvos sportininkai.
Arnas Salokas (dešinėje)
Arnas Salokas (dešinėje) / LFF nuotr.
Temos: 1 Fechtavimas

Šeštadienį špagomis kovėsi vyrai. Fantastiškai pasirodė Arnas Salokas. Pogrupyje įveikęs visus varžovus, jis gavo pirmąjį varžybų reitingo numerį, praneša Lietuvos fechtavimo federacija.

Vėliau, atkrintamosiose, A.Salokas sėkmingai nužygiavo iki pusfinalio. Deja, patekti į finalą ir susikauti dėl aukso medalio nepavyko. A.Salokas pralaimėjo vos vienu tašku – 14:15 estui Markusui Salmui.

Galutinėje įskaitoje lietuvis užėmė 3 vietą ir laimėjo bronzos medalį.

Demjanas Filonas galutinėje įskaitoje liko 13-as, o Makaras Lozenko į atkrintamąsias nepateko.

Komandinėse varžybose Lietuvos vyrams patekti į pusfinalį nepavyko. Jau pirmasis susitikimas nebuvo sėkmingas – 34:45 teko pripažinti Estijos „Tallinna Mook B“ komandos pranašumą.

Lietuviai užėmė 5 vietą tarp 8 komandų.

Sekmadienį startavo moterys. Geriausiai sekėsi Olivijai Mašalo. Pogrupyje ji laimėjo 3 kovas iš 5, bet atkrintamosiose jau pirma kova buvo lemtinga – estė E.Ostrovski džiaugėsi pergale 15:13.

Lietuvė galutinėje įskaitoje užėmė 17 vietą tarp 36 dalyvių.

Pirmajame atkrintamųjų rate suklupo ir kitos dvi lietuvės – Anastasija Pylinova bei Aušrinė Šimkutė. Pogrupyje abi buvo laimėjusios po 2 kovas, o galutinėje įskaitoje atitinkamai užėmė 22 ir 26 vietas.

Komandinėse varžybose, pagal reitingą moterys gavo varžybų čempionėmis tapusią Estijos komandą „En Garde 1“. Pasipriešinti nepavyko, teko pripažinti varžovių pranašumą 45:24. Galutinėje įskaitoje užimta 7 vieta tarp 9 komandų.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas