Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 12, 19:17

Lietuvos ir Ukrainos rankininkai pradėjo pasirengimą paramos rungtynėms Alytuje

Lietuvos ir Ukrainos vyrų rankinio rinktinės šeštadienį susirinko Alytuje, kur birželio 14 ir 15 d. sužais dvejas draugiškas rungtynes. Ukrainos rinktinė mūsų šalyje rengia treniruočių stovyklą Lietuvos rankinio federacijos kvietimu. Alytaus arenoje vyksiančiose rungtynėse bus renkama ir parama be namų likusiai Ukrainos rinktinei.
Ukrainos rankinio rinktinė
Ukrainos rankinio rinktinė / rankinis.lt nuotr.

Prasidėjus karui, dauguma Ukrainos rinktinės rankininkų buvo priversti palikti tėvynę ir karjeras tęsė Ispanijos, Lenkijos, Vokietijos ir kitų šalių klubuose. Ukrainos rinktinėje yra ir Klaipėdos „Dragūno“ atstovas Danylo Hlušakas.

„Lietuvoje puikus požiūris į mus. Toks jausmas, kad visiems čia rūpi mūsų šalis. Ant viešbučio pastato, kuriame gyvename, yra Lietuvos ir Ukrainos vėliavos. Laukia rungtynės su stipriu varžovu ir tai bus geras jėgų išbandymas. Galėsime pamatyti savo klaidas, kurias reikės ištaisyti prieš Europos čempionato atrankos turnyrą. Svarbiausia, kad visi žaidėjai atvyko su didžiuliu noru ir visi nori įrodyti, kad nusipelnė vietos rinktinėje“, – teigia sekmadienį Alytuje treniruotes pradėjusios Ukrainos rinktinės treneris Viačeslavas Ločmanas.

Lietuvos rankininkai pirmą treniruotę Alytuje surengė šeštadienį.

„Treniruotėse daugiausia dėmesio skiriame taktiniams dalykams. Daug naujų dalykų stengiamės nediegti, o koreguojame tai, kas buvo daryta praeitose treniruočių stovyklose ir taisome klaidas, kurios buvo praėjusiose rungtynėse. Svarbiausia – savo žaidimo tobulinimas ir rinktinės kandidatų įvertinimas. Norisi pamatyti ką sugeba jauni žaidėjai ne tik savo klubuose Lietuvos lygoje, bet ir užlipę ant aukštesnio laiptelio tarptautinėse rungtynėse. Turime vietos eksperimentams ir per šias draugiškas rungtynes sieksime tai išnaudoti. Nes tokios prabangos neturėsime per Europos čempionato atrankos turnyro rungtynes“, – sako Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas.

rankinis.lt nuotr./Gintaras Savukynas
rankinis.lt nuotr./Gintaras Savukynas

Pirmadienį prie rinktinės prisidės Prancūzijos lygoje rungtyniaujantys Gerdas Babarskas ir Lukas Simėnas, Austrijos vicečempionu tapęs Karolis Antanavičius bei Vokietijoje žaidžiantis Povilas Babarskas.

Į rinktinę iš Vokietijos „Bundesliga“ čempionato nespės atvykti Benas Petreikis, dėl koronaviruso negalės žaisti Mindaugas Dumčius, dėl šeiminių aplinkybių rinktinėje nebus Tado Stankevičiaus ir Martyno Lapinsko.

rankinis.lt nuotr./Aidenas Malašinskas
rankinis.lt nuotr./Aidenas Malašinskas

„Tokia pati situacija bus ir prieš oficialias rungtynes, kai pilna sudėtis susirinks vos vienai ar dviem dienom. Todėl turime sustyguoti daug dalykų per draugiškas rungtynes. Norisi išsirinkti žaidėjų branduolį ir su jais intensyviai dirbti. Aišku, jeigu kito sezono pradžioje atsiras naujų žaidėjų ir klubuose jie rodys brandų žaidimą, jiems rinktinės durys bus visada atviros“, – tvirtina G.Savukynas.

Bilietas į Lietuvos ir Ukrainos rinktinių vienos dienos rungtynes kainuoja 8 eurus, į dvejas rungtynes – 12 eurų. Bilietus įsigyti galima „TicketMarket“. Lėšos, surinktos už bilietus, bus skirtos Ukrainos rinktinei. Nuo karo į Lietuvą pabėgę ukrainiečiai rungtynes stebėti galės nemokamai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką