2009 01 23

Lietuvos pora – dešimtuke!

Vėlų penktadienio vakarą Europos dailiojo čiuožimo čempionate Helsinkyje apdovanojimus išsidalino šokėjų poros. Lietuvai atstovaujantys Katherine Copely ir Deividas Stagniūnas bendroje įskaitoje liko 10 vietoje.
Katherine Copely/Deividas Stagniūnas (Lietuva)
Katherine Copely ir Deividas Stagniūnas Europos čempionate iškovojo 10 vietą / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Po privalomojo šokio Lietuvos pora buvo 15, po originalaus – 12 (šiame šokyje teisėjai jiems skyrė 8 vietą). Atlikti laisvąją programą turėjo teisę 24 geriausios poros.

Katherine Copely ir Deividas Stagniūnas čiuožė trečioje grupėje kartu su Austrijos, Vokietijos bei Ukrainos poromis.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Europos čempionato prizininkai

Vienuolikti ant ledo išėję čiuožėjai buvo įvertinti 78.16 balais ir iš viso surinkę 155.57 balus užėmė tarpinę 1 vietą. (Priminsime, kad geriausias poros rezultatas laisvojoje programoje yra 82.85, o bendroje įskaitoje 164.28 balai).

Vėliau čiuožė dar 12 porų (Vengrijos pora, lenkusi Lietuvos porą po dviejų šokių, ant ledo nepasirodė). Iš jų aukštesnius įvertinimus gavo 7, tad Lietuvos pora laisvojoje programoje užėmė 8 vietą (aplenkė 11 vietoje žengusią Azerbaidžano, 10 – Rusijos ir 7 – Izraelio poras), o galutinėje įskaitoje liko 10. Nuo devintosios vietos (Azerbaidžano) mūsų porą skyrė vos 0.43 balo, o Izraelio porą (Aleksandra Zaretski/Roman Zaretski) Lietuvos šokėjai aplenkė 0.01 balo.

Primename, kad prieš dvejus metus Lietuvos pora Europoje buvo 18, prieš metus – 12.