2020 10 25

Lietuvos rankinio čempionato turas pažymėtas puikiu 18-metės vartininkės žaidimu

Lietuvos moterų rankinio čempionate (LMRČ) šeštadienį sužaistos ketverios rungtynės, po kurių atotrūkis tarp 3 lyderių ir likusių ekipų dar labiau išryškėjo.
Skirmantė Gečaitė
Skirmantė Gečaitė / handball.lt nuotr.
Temos: 1 Rankinis

Vilniaus „Eglė“ namuose priėmė viešnias iš uostamiesčio Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūno“ merginas, tačiau svetingumu sostinės atstovės netryško. Jau pačioje mačo pradžioje „Eglė“ ėmė tolti – įpusėjus pirmajam kėliniui vilniečių pranašumas išaugo iki 9 įvarčių – 11:2. Vis tik „Eglės“ rankininkės per anksti patikėjo, kad viskas šiame mače baigta ir prieš pertrauką klaipėdietės atsilikimą sumažino – 12:8. Antrajame kėlinyje vilnietės vėl sparčiai ėmė didinti pranašumą ir 39-ąją mačo minutę jis tapo dviženkliu (18:8). Šįkart atitrūkusios šeimininkės intensyvumo jau nesumažino ir šventė pergalę – 31:15.

„Eglės“ gretose rezultatyvumu išsiskyrė Rita Repečkaitė, pelniusi 8 įvarčius, Auksė Sviderskienė pridėjo 6, Dovilė Navikaitė – 4. Klaipėdietėms 4 įvarčius pelnė Dovilė Mižutytė, po 3 pridėjo Aušra Stroputė ir Austėja Rimkutė.

Trečiąją pergalę naujajame sezone iškovojo Kauno „ACME-Žalgirio“ rankininkės, kurios namuose priėmė Alytaus SRC „Margirio“ komandą. Kaunietės užtikrintai pradėjo rungtynes ir gana greitai ėmė krautis pranašumą – įpusėjus pirmajam kėliniui jis siekė 7 įvarčius (14:7). Gynybą pagerinusios alytiškės per likusį pirmosios dalies laiką priartėjo – 19:14. Nors po pertraukos Alytaus merginos pora kartų buvo sumažinusios atsilikimą iki 4, tačiau rimčiau užsikabinti jos neįstengė. Kaunietės ėmė tolti ir susitikimą laimėjo – 38:31.

Į pergalę „ACME-Žalgiris“ klubą vedė buvusi Alytaus ekipos žaidėja Deimantė Baranauskaitė, kuri pelnė 9 įvarčius, 8 pridėjo Audinga Kniubaitė, po 6 surinko Viltė Lubytė ir Martyna Vaikutė. Fantastiškai Alytaus klube atrodė Deimantė Burbaitė, kuri pelnė net 18 įvarčių, 6 surinko Gabrielė Paukštytė.

Intriga nepakvipo mače Šiauliuose, kur SC „Dubysa“-ŠSG susitiko su Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“ merginomis. Garliavietės, kaip ir „Eglė“ bei „ACME-Žalgiris“ kol kas žygiuoja be kluptelėjimu ir mače Šiauliuose taip pat pasiekė užtikrintą pergalę. Pirmąjį kėlinį viešnios laimėjo 20:7, tad antroji susitikimo pusė jau tebuvo formalumas, kurį išsprendę Garliavos rankininkės džiaugėsi pergale – 37:16.

Daug prie tokio mažo varžovių pelnytų įvarčio skaičiaus prisidėjo aštuoniolikmetė vartininkė Skirmantė Gečaitė, kuri atrėmė 21 iš 30 (70 proc.) oponenčių metimų. Garliavos ekipai 9 įvarčius pelnė Mantė Voskresenskaja, 7 – Kamilė Bušaitė, 5 – Gabija Kleizaitė. Šiaulių komandai 4 surinko Evelina Damanskytė, po 3 Rugilė Bendikaitė, Laura Tumaitė ir Kamilė Valentonytė.

Pirmąja pergale šiame sezone džiaugėsi Vilniaus SM „Tauro“ rankininkės, kurios išvykoje užtikrintai nugalėjo SK „Molėtų“ merginas. Jau pirmajame kėlinyje uraganinį puolimą demonstravę viešnios susikūrė apčiuopiamą persvarą – 18:12. Po pertraukos Vilniaus ekipa įjungė dar aukštesnę pavarą ir galiausiai šventė pergalę – 41:23.

SM „Tauro“ rankininkės šiame sezone buvo patyrusios du pralaimėjimus čempionato starte. Prieš išsiplečiant aukščiausiai lygai ši Vilniaus ekipa neturėjo daug progų džiaugtis pergalėmis aukščiausioje lygoje – praėjusiame sezone vilnietės pergalių pasiekusios nebuvo. Tad šis laimėjimas sostinės klubui išties svarbus psichologiškai. Į jį Vilniaus komandą vedė 16 įvarčių surinkusi Silvija Mackonytė, 6 surinko Dominyka Andronik, po 4 – Gabija Balevičiūtė ir Ana Andronik. Molėtų ekipai 8 įmetė Ieva Podolskė, 6 – Lina Umbrasaitė.

Po trečiojo turo turnyrinės lentelės viršujė rikiuojasi „ACME-Žalgiris“, „Cascada-HC Garliava SM“, ir „Eglė“, iškovojusios po 3 pergales, SM „Tauras“, SC „Dubysa“-ŠSG ir SRC „Margiris“ pasiekė po 1 pergalę, o „Molėtai“ kol kas pralaimėjo visus 3 mačus.