TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos šokėjai metų pabaigoje puikuojasi pasaulio reitingo lentelės viršūnėje

Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė
Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

2014-ieji buvo išties sėkmingi metai Lietuvos sportinių šokių atstovams – įvairių grupių šokėjai šaliai padovanojo ne vieną vertingą medalį iš čempionatų ir tarptautinių varžybų. Apie sėkmingus šokėjų metus byloja ir tarptautinės sportinių šokių federacijos (WDSF) pasaulio reitingas, kuriame Lietuvos atstovai atstovai užima labai aukštas pozicijas.

WDSF pasaulio reitingas parodo, kokią poziciją šokėjų pora užimta tarp visų federacijai priklausančių ir toje grupėje besivaržančių porų. Pagal WDSF sistemą, poros, patenkančios į pasaulio reitingo geriausiųjų 50-tuką, turi teisę pagal nustatytą tvarką didelėse varžybose praleisti pirmą turą ir savo pasirodymą pradėti iš karto patekdamos į antrąjį etapą. Šių metų pabaigoje Lietuvos sportinių šokių federacijai (LSŠF) priklausė net 9 tokios poros.

Profesionalų lygos standartinių šokių grupėje – pirmoji vieta

WDSF profesionalų lygos standartinių šokių grupės pasaulio reitinge šiemet triumfuoja Lietuvos šokėjai Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė (Kauno „Sūkurys”). Antroje vietoje yra šių metų Europos čempionai Benedetto Ferruggia ir Claudia Koehler iš Vokietijos, o trečią vietą reitinge užima Italijos atstovai Marco Cavallaro ir Letizia Ingrosso. Šios grupės pasaulio reitinge yra užregistruota 118 porų.

Suaugusiųjų standartinių šokių grupėje net dvi poros geriausiųjų 10-tuke

WDSF suaugusiųjų standartinių šokių grupės pasaulio reitinge Lietuvos šokėjai Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė (KCSM – Kauno „Kaspinas”) užima trečią vietą nusileisdami tik reitingo lyderiams, pasaulio vicečempionams Dmitryjui Žarkovui ir Olgai Kulikovai iš Rusijos bei antroje vietoje atsidūrusiems pasaulio čempionams iš Vokietijos Simonei Segatori ir Annetei Sudol.

Kiti Lietuvos šokėjai, patenkantys į šios grupės pasaulio reitingo geriausiųjų 50-tuką: Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva (Vilniaus „Dileksa”) užima 5-ą vietą, Vilius Jakas ir Gabrielė Siriūnaitė (Kauno „Sūkurys” – Gargždų „Rolina”) - 37-ą vietą, o Dominykas Granskas ir Kotryna Petrošiūtė (Vilniaus „Dileksa”) - 42-ą vietą. Šios grupės pasaulio reitinge yra užregistruotos 2132 poros.

LSŠF ypatingai džiaugiasi, kad šioje grupėje net dvi šokėjų poros iš Lietuvos patenka į geriausiųjų dešimtuką. Kadangi 2015 m. suaugusiųjų standartinių šokių pasaulio čempionatas bus organizuojamas būtent Lietuvoje, Vilniaus Siemens arenoje, tikimasi, kad dvi geriausios šalies poros jame varžysis palaikomos namų sienų ir pademonstruos aukštus rezultatus.

Geriausiųjų 10-tuke ir profesionalų lygos Lotynų Amerikos šokių atstovai

WDSF profesionalų lygos Lotynų Amerikos šokių grupės atstovai Valerijus Osadčenko ir Sandra Kniazevičiūtė (Kauno „Sūkurys”) pasaulio reitinge užima 9-ą vietą. Šioje grupėje pirmoji vieta priklauso Andrėjui Zaicevui ir Elizavetai Čerevičnajai iš Rusijos, antroje pozicijoje yra taip pat Rusijos atstovai Vitalijus Pantelejevas ir Angelina Nečkhaeva, o trečioji vieta atitenka Martino Zanibellato ir Michelei Abildtrup, atstovaujantiems Danijai. Šios grupės pasaulio reitinge yra užregistruota 114 porų.

Kiti Lietuvos šokėjai patenkantys į pasaulio reitingo geriausiųjų 50-tuką

WDSF suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių grupės pasaulio reitinge Jokūbas Venckus ir Miglė Klupšaitė (VSM – Vilniaus „Ratuto”) užima 40-ąją, o Dmitrijus Buninas ir Polina Mamykina (Kauno „Dance Innovation Team”) 46-ąją vietą. Šios grupės pasaulio reitinge yra užregistruotos 2622 poros.

WDSF jaunimo standartinių šokių grupės pasaulio reitinge Karolis Michalas Tomeckis ir Austėja Bliujūtė (Kauno „Sūkurys”) užima 16-ąją vietą. Reitinge užregistruota 817 porų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką