Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 13d. 15:24

Olimpinio judėjimo raidai skirtą parodą atidarė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir garbės prezidentas Artūras Poviliūnas

Artūras Poviliūnas (k.), Daina Gudzinevičiūtė, Pranas Majauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Artūras Poviliūnas (k.), Daina Gudzinevičiūtė, Pranas Majauskas

Kauno senamiestyje įsikūrusiame Lietuvos sporto muziejuje (Maironio g. 7) trečiadienį atidaryta paroda, skirta Lietuvos olimpinio judėjimo 1922-2013 m. raidai ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) atkūrimo 25 metų sukakčiai paminėti.

Į parodą atvyko naujoji LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, penkiakovininkas Edvinas Krungolcas, sporto veteranai, miesto valdžios atstovai, sveikinimo žodį tarė Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas.

Šventiniame parodos atidaryme Lietuvos sporto muziejuje dalyvavęs buvęs ilgametis LTOK vadovas, o dabar – garbės prezidentas Artūras Poviliūnas, padovanojęs parodai Stanislovo Kuzmos skulptūrą, teigė: „Tai ne mano asmeninis nuopelnas, tai nuopelnas tų žmonių, jūsų ir mūsų sportininkų, kurie iš tikrųjų iškovojo Lietuvai medalius“.

Parodoje, skirtoje Lietuvos olimpinio judėjimo 1922-2013 m. raidai ir LTOK atkūrimo 25-mečiui paminėti, demonstruojamos nuotraukos ir įvairūs daiktai, menantys olimpinius Lietuvos pasiekimus.

Tarptautinis olimpinis komitetas pripažįsta LTOK nuo 1924 metų. Rusijos okupacijos ir aneksijos metais LTOK veikla buvo sustabdyta. 1989 m. Vilniuje pasirašyta sutartis tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos olimpinių komitetų ir sukurta Baltijos valstybių olimpinė asociacija.

Daina Gudzinevičiūtė ir Artūras Poviliūnas
Daina Gudzinevičiūtė ir Artūras Poviliūnas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

01:20
03:13
13:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką