Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paklaikęs žirgas nusinešė greičiausiai bėgusios Lauros Asadauskaitės medalį – liko 31-a

Laura Asadauskaitė
Vytauto Dranginio nuotr. / Laura Asadauskaitė
Šaltinis: 15min
5
A A

Penktadienį Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse moterų šiuolaikinės penkiakovės varžybose nesėkmę patyrė Londono olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė. Jojimo rungtyje itin nepaklusnų žirgą Calgary Z gavusi lietuvė surinko 0 taškų, taip netekdama šansų varžytis dėl medalio. L.Asadauskaitė paskutinę rungtį įveikė greičiausiai iš visų dalyvių, bet galutinėje rikiuotėje liko 31-a. Ieva Serapinaitė užėmė 29-ą vietą.

Prieš lemiamą bėgimo ir šaudymo rungtį L.Asadauskaitė užėmė tik 33 vietą, o I.Serapinaitė buvo 23-ia.

L.Asadauskaitė paskutinėje rungtyje surinko 579 taškus ir buvo pirma, užfiksuodama olimpinį rekordą. Tačiau bendroje įskaitoje liko 31-a su 1072 taškais.

I.Serapinaitė paskutinėje rungtyje surinko vos 431 tašką, bet bendroje įskaitoje liko 29-a su 1183 taškais.

Olimpine čempione tapo staigmeną pateikusi australė Chloe Esposito. Prieš paskutinę rungtį vos septinta startavusi australė finišavo per 12:55,19 min ir laimėjo aukso medalį. Sidabro medaliu džiaugėsi prancūzė Elodie Clouvel, bronza – lenkė Oktawia Nowacka.

Tikrai būčiau galėjusi kovoti dėl medalio, jei ne jojimas.

„Tikrai būčiau galėjusi kovoti dėl medalio, jei ne jojimas. Lena Schoneborg visą laiką žengė antra. Jai buvo praktiškai garantuotas medalis, jei tik būtų prajojusi. Taip jau atsitinka sporte – laimi nebūtinai stipriausios. Sakyčiau, kad nugalėjo nestipriausia šiame sezone. Ji, kaip ir bronzos medalininkė, šiemet niekur nestartavo“, – po finišo pasakojo L.Asadauskaitė.

Po ketvirtadienį vykusių fechtavimo pagrindinių varžybų L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė užėmė 11-ąją vietą (214 taškų), o I.Serapinaitė – 25-ąją (190) tarp 36 penkiakovininkių.

Penktadienį sportininkės varžėsi 200 m plaukime laisvuoju stiliumi, papildomoje fechtavimo rungtyje, konkūriniame jojime ir kombinuotoje rungtyje – 3200 m bėgime ir šaudyme.

Po fechtavimo ir plaukimo L.Asadauskaitė rikiavosi 17-a, tačiau gavusi žirgą Calgary Z prarado viltis kovoti dėl medalio. Jis net keturis kartus iš eilės neįveikė kliūties ir buvo pašalintas iš varžybų. Lietuvė gavo 0 taškų ir medalio viltys nuplaukė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Andrejus Zadneprovskis: „Pagal taisykles žirgo keisti negalėjome“

Vytauto Dranginio nuotr./Laura Asadauskaitė
Vytauto Dranginio nuotr./Laura Asadauskaitė

Bendroje įskaitoje po jojimo L.Asadauskaitė nukrito į 33 vietą. Tai reiškia, kad paskutinę šaudymo ir bėgimo rungtį Laura pradės nuo lyderės atsilikdama beveik šešiomis minutėmis.

Pirmajame rate žirgas Calgary Z net du kartus numetė Egipto sportininkę Haydy Morsy. Aandrejus Zadneprovskis teigė, kad tai galėjo lietuvei padėti.

Jeigu H.Morsy būtų išsilaikiusi ant žirgo, o šis būtų keturis kartus sustojęs – kaip nutiko L.Asadauskaitei – pagal taisykles lietuviai būtų galėję prašyti žirgo keitimo.

Kadangi H.Morsy nuo žirgo krito, tai laikoma raitelio, o ne žirgo kalte.

Plaukimas

Plaukimo varžybose, jei sportininkė įveikia distanciją per 2 min. 30 sek., gauna 250 taškų. Už kiekvieną šį laiką viršijantį trečdalį sekundės atimama po tašką, o jei plaukiama greičiau nei per 2 min. 30 sek., trečdalis sekundės įdeda tašką į taupyklę.

L.Asadauskaitė antrajame 200 metrų plaukime finišavo per 2:21,01 min ir pelnė 277 taškus ir plaukime užėmė 28 vietą.

Bendroje įskaitoje L.Asadauskaitė su 491 taškais nukrito į 18 vietą.

I.Serapinaitė šeštajame plaukime finišavo per 2:14,43 min ir uždirbo 297 taškus ir plaukime buvo dešimta.

Bendroje įskaitoje I.Serapinaitė su 487 taškais pakilo į 21 vietą.

Papildomas fechtavimo raundas

Papildomame fechtavimo etape sportininkė, pirmą dieną užėmusi 36-ąją vietą, varžysis su 35-oje pozicijoje esančia penkiakovininke. Nugalėtoja rungsis su 34-oje vietoje esančia atlete ir t.t. Už kiekvieną pergalę skiriama po tašką. Pirmosios dienos lyderė gali pelnyti daugiausia tašką.

I.Serapinaitė susitiko su brite Samantha Murray, kuri nugalėjo lietuvę ir iškovojo net septintą pergalę iš eilės. Taigi, I.Serapinaitė savo taškų kraičio nepapildė.

L.Asadauskaitė nugalėjo dvi varžoves – airę Natalyą Coyle ir čekę Barborą Kodedovą. Lietuvė nusileido italei Alice Sotero ir varžybas paliko uždirbusi du papildomus taškus.

Šie taškai olimpinei čempionei leido bendroje įskaitoje pakilti į 17 vietą.

Jojimas

Jojimo rungtyje reikia įveikti 350-400 m ilgio trasą su 12 kliūčių. Jei trasa įveikiama per nustatytą laiko limitą ir be klaidų, skiriama 300 taškų. O už kiekvieną numestą kliūtį ar viršytą laiko limitą taškų mažėja.

I.Serapinaitė su žirgu Carpe Diem surinko 265 taškus. Už nuverstas kliūtis jai buvo nubraukti 35 taškai. Bendroje įskaitoje lietuvė buvo 23-ia.

L.Asadauskaitė pasirodė su žirgu Calgary Z, kuris net keturis kartus iš eilės neįveikė kliūties ir buvo pašalintas iš varžybų. Lietuvė gavo 0 taškų ir medalio viltys nuplaukė.

Pirmoje grupėje su būsimu L.Asadauskaitė žirgu pasirodžiusi Egipto penkiakovininkė Haydy Morsy buvo diskvalifikuota. Nepaklusnus žirgas net du kartus numetė jojikę.

Nulį taškų surinko ir Turkijos atstovė Ilke Ozyuksel, kuri pasirodė su žirgu Harry Potter. Toks pats likimas ištiko ir kubietę Leydi Laurą Moya su žirgu Concordina Br. Kubos sportininkę net teko išnešti ant neštuvų.

Rusijai atstovaujanti Donata Rimšaitė su žirgu El Star surinko 284 taškus.

Iš viso net šeši užsispyrę žirgai paliko be taškų jojimo rungties dalyves.

Vytauto Dranginio nuotr./Ieva Serapinaitė
Vytauto Dranginio nuotr./Ieva Serapinaitė

Kombinuota šaudymo ir bėgimo rungtis

Paskutinėje rungtyje pirma startavo daugiausia taškų turinti atletė lenkė Oktawia Nowacka. O kitos dalyvės išbėgo įkandin pagal atsilikimą – vienas taškas prilyginamas vienai sekundei.

Paskutinėje, kombinuotoje rungtyje, bėgamos keturios atkarpos po 800 m, o tarp jų lazeriniu pistoletu penkis kartus reikia pataikyti į taikinį. Šūvių serijai skiriama 50 sek. Tad net visus kartus į taikinį nepataikiusi sportininkė ištiksėjus 50 sek. gali tęsti bėgimą.

L.Asadauskaitė startavo nuo lyderės atsilikusi net 5:54 min. I.Serapinaitė – 1:35 min.

L.Asadauskaitė puikiai šaudė ir bėgo ir jau po dviejų ratų aplenkė I.Serapinaitę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką