2017 06 23

Pasaulio taurės finale Vilniuje – prancūzo triumfas ir 16-as J.Kinderis

Vilniuje vykstančiame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės finale Justinas Kinderis užėmė 16-ąją vietą. Čempionu tapo vienu iš varžybų favoritų laikytas prancūzas Valentinas Pradesas.
Justinas Kinderis
Justinas Kinderis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Penktadienį Vingio parke vyko lemiama, kombinuota bėgimo ir šaudymo, rungtis.

Lietuvis po jojimo rungties buvo pakilęs į 14-ąją vietą ir paskutinėje rungtyje startavo nuo lyderio atsilikdamas 38 sekundes. J.Kinderis šioje rungtyje surinko 614 taškų.

Iš viso J.Kinderis surinko 1408 taškus ir užėmė 16-ąją vietą.

Čempionu tapo prancūzas V.Pradesas, kuris startavo tik iš dešimtos pozicijos, tačiau iš viso surinkęs 1475 taškus triumfavo varžybose. Vos keturiais taškais atsiliko ir sidabrą iškovojo ukrainietis Pavlo Tymoščenko. Bronzą iškovojo 1463 taškus surinkęs lenkas Jaroslavas Swiderskis.

Jojime raiteliai su paskirtais žirgais turi įveikti 12 kliūčių per 72 sekundes. Už kiekvieną nuverstą kliūtį jojikai netenka po 7 taškus. Už viršytą laiką taip pat gauna baudos taškų. Maksimali galimų surinkti taškų suma yra 300.

Jojimo rungtyje J.Kinderis pasirodė su žirgu Aravel Waro iš Lenkijos. Lietuvis puikiai pradėjo trasą ir įveikė vieną kliūtį po kitos, tačiau žirgas neįveikė vienos iš paskutinių kliūčių ir Lietuvos penkiakovininkas surinko 293 taškus iš 300 galimų.

Lietuvis jojime užėmė 10-ąją vietą. Su 795 taškais lietuvis bendroje įskaitoje pakilo į 14-ąją vietą.