Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 30, 11:58

Po istorinių pergalių penkiakovininkų laukia nauji iššūkiai

2013 metai tapo istoriniais Lietuvos sportui – mūsų šalies penkiakovininkai pasiekė tai, ko iki šiol niekam nebuvo pavykę. Lietuvos atletai ne tik laimėjo pasaulio čempionatus, bet ir užėmė pirmąsias vietas šiuolaikinės penkiakovės pasaulio reitinge.
Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis
Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kaip teigė Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos (LŠPF) prezidentas Vaidas Barakauskas,  šie metai išskirtiniai ne tik penkiakovininkams, bet ir visai sporto bendruomenei. Mat nėra jokios kitos tokius laimėjimus pasiekusios sporto šakos Lietuvoje.

Pirmadienį LŠPF vadovai pasveikino ir apdovanojo labiausiai nusipelniusius penkiakovininkus ir jų trenerius.

„Visų Lietuvos penkiakovininkų vardu sveikinu šių metų pasaulio penkiakovės lyderiais tapusius Laurą Asadauskaitę, Justiną Kinderį bei Ievą Serapinaitę.

Labai džiaugiamės ir didžiuojamės savo sportininkais. Tapti stipriausiais pasaulyje vienu metu tiek vyrų, tiek moterų, tiek jaunių merginų klasifikacijose – tai yra kažkas neįtikėtina.

Tokie dalykai atsitiktinai nevyksta. Tai vienareikšmiškai pasiekta tik didelio sportininkų darbo, trenerių atkaklumo ir visos mūsų penkiakovininkų bendruomenės pastangų dėka. Tai rezultatas, kuris įpareigoja mus visus pasitempti – nauji iššūkiai laukia jau kitais metais. Na, o konkurentai jau ir šiais metais atidžiai stebėję mus kiekvienose varžybose, dabar darys tai dar atidžiau. Todėl linkiu jums darbo, atkaklumo ir kūrybos“,  – teigė federacijos prezidentas V.Barakauskas.

2013 metai buvo itin sėkmingi Lietuvos penkiakovininkams. L.Asadauskaitė ir J.Kinderis tapo pasaulio čempionais ir šių metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio reitinge užėmė pirmąsias vietas.

Lietuvos jaunių merginų komanda šiemet tapo pasaulio vicečempionėmis (Ieva ir Emilija Serapinaitės, Aurelija Tamašauskaitė), o asmeninėje įskaitoje I.Serapinaitė tapo pasaulio jaunių čempione. Taip pat jos tapo 2013 metų Europos čempionėmis estafečių varžybose.

J.Kinderis Lietuvos sporto žurnalistų rinkimuose buvo išrinktas Metų sportininku, o L.Asadauskaitė užėmė antrąją vietą geriausių Metų sportininkių rinkimuose.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką