Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 16, 19:06

Rankininkai stebuklais netiki, bet žada kautis: „Norvegai tikrai ne tokie, kokie buvo“

Lietuvos rankinio rinktinė stebuklais netiki. Ypač, kai komandą, tarsi dalgiu, pjauna traumų giltinė. Rakto skylutės dydžio šansą prasmukti į kitą etapą turintys Mindaugo Andriuškos auklėtiniai viliasi pirmadienį garbingai pakovoti su vienais iš viso čempionato favoritų norvegų.
Vilius Rašimas Iš Košicės
Vilius Rašimas / „Scanpix“ nuotr.

„Povilo (Babarsko) greičiausiai neišvysime. Lukas Simėnas, tikėkimės, galės žaisti, matysime po treniruotės. Traumų, sumušimų daug – (Mindaugui) Dumčiui užkrito ant rankos, Valdui Drabaričiui skauda kelį, Tadui Stankevičiui skauda, Mindaugo Urbono visa ranka pamėlynavus... Daug kam skauda, bet šiandien pailsėsim, truputį pasimankštinsim, tikiuosi, kad didžiąją dalį jų turėsim“, – komandos rūpesčius sekmadienį Košicės arenoje vardino treneris asistentas Vaidotas Grosas.

„Eisime ir kausimės, jokių pasiteisinimų nebus. Yra kaip yra. Turime prisitaikyti prie situacijos. Liko 24 valandas pasiruošti, ką darysime“, – tvirtai pridūrė rinktinės vartų sargas Vilius Rašimas.

Rungtynėse su slovakais be abiejų pagrindinių gynėjų likusi rinktinė, prieš čempionatą namuose dar palikusį ir lyderį Joną Truchanovičių, į vidurį statė Karolį Antanavičių ir bandė žaisti dar greičiau – su dviem įžaidėjais Aidenu Malašinsku ir Benu Petreikiu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Benas Petreikis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Benas Petreikis

„Kadangi tų žaidėjų, kurių netenkame, neišeina visiškai kompensuoti kitais, turime prisitaikyti. Negalime žaisti taip pat. Ieškome kitų būdų. Antras kėlinys parodė, kad galime žaisti greičiau, ieškoti įvairesnių progų. Manau, bandysime tą įgyvendinti nuo pat pradžių“, – tęsė „Selfoss“ klube Islandijoje rungtyniaujantis V.Rašimas.

Padėti rinktinei negalės ir Vilniuje prieš pat čempionatą likęs Mindaugas Lapiniauskas. Jo COVID-19 testas, atliktas sausio 12 dieną, dar rodė teigiamą atsakymą. „Su mielu noru jį kviestume, bet vienintelė galimybė jam atvykti, jei mes patektume į kitą etapą“, – paaiškino V.Grosas.

Tokia teorinė galimybė vis dar egzistuoja. Nors rusams (27:29) ir šeimininkams slovakams (26:31) Europos čempionato starte pralaimėję lietuviai F grupėje žengia paskutiniai, ketvirti, o į kitą etapą, vyksiantį Bratislavoje, pateks dvi stipriausios grupės rinktinės, mūsiškiams dar liko nedidelė viltis – sulaukti rusų pergalės prieš Slovakiją ir patiems mažiausiai 8 įvarčių skirtumu nustebinti Norvegiją.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusų rankininkų šėlsmas, nugalėjus Norvegiją.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusų rankininkų šėlsmas, nugalėjus Norvegiją.

„Nemanau, kad žaidėjams reikia tai akcentuoti. Visomis pajėgomis sieksime pergalės, nesinori iš Europos čempionato grįžti su nuliu tašku, bet 8 įvarčiai – patys suprantate, kad tai sunku. Užtektų tik pergalės. Šis čempionatas parodė, kad mes mėgėjai po pirmo kėlinio atsilikti 8 įvarčiais, o nugalėti aštuoniais – labai sunku“, – nesvajojo V.Grosas.

„Aišku, suprantame realybę. Net ir su pilna sudėtimi tai būtų didžiulis žygdarbis, bet jokiu būdu neisime tik pabūti statistais. Eisime ir kausimės. Svarbiausia bus nepamesti galvos, šaltakraujiškai pradėti ir laikytis plano, kurį pasiruošime. Jeigu mes išvengsime tų klaidų, kurias darėme pradžioje, manau, tikrai galėsime kabintis“, – manė V.Rašimas.

Tiesa, norvegai, kuriems prieš čempionatą buvo kabinami medaliai, savo žaidimu kol kas neįtikina.

„Stebėjome jų rungtynes su slovakais ir jausmas buvo dvejopas. Ar slovakai – tokie geri? Ar norvegai – silpnesni? Vakar rungtynės su rusais parodė, kad norvegai nebėra tokie, kokie buvo prieš kelerius metus. Tas pats Sanderis Sagosenas – ar jis čia tauposi, ilsisi?“ – plačiais pečiais traukė V.Grosas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusų rankininkai stabdo Sanderį Sagoseną.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusų rankininkai stabdo Sanderį Sagoseną.

„Norvegų žaidimas kol kas tikrai stebina. Iš jų visi tikisi tik geriausių rezultatų, bet, matyt, jie dar yra pasiruošimo etape. Jie tikrai nežaidžia tobulai, bet su mumis bus pasiruošę kovai 120 proc.“, – neabejojo V.Rašimas.

„Po niukso nuo rusų, jie ateis su didesne jėga. Yra labai blogai, kad tai bus prieš mus“, – liūdnai šyptelėjo V.Grosas.

Jei ir nepavyks patekti į kitą etapą, rankininkai žada kautis taip, kad nebūtų gėda prieš sirgalius, kurie Košicės arenoje kuria išskirtinę atmosferą. Net rungtynėse su šeimininkais slovakais triukšmas tribūnose buvo apylygis.

„Turime atiduoti širdį, dvasią, padėką žiūrovams, kurie čia atvažiavo. Vakar po rungtynių, asmeniškai man buvo gėda pakelti akis į tribūnas. Nemaža dalis jų šiandien išvažiuoja namo, nes rytoj – pirmadienis, darbai ir visa kita. Tikiuosi. chebrybė mobilizuosis ir atiduos duoklę žiūrovams rytoj. Jei ir nelaimėsime, tai bent parodysime dvigubai geresnį žaidimą, nei dvi dienas prieš tai“, – vylėsi V.Grosas.

Edgaro Alšausko/LRF nuotr./Lietuvių sirgaliai Košicėje.
Edgaro Alšausko/LRF nuotr./Lietuvių sirgaliai Košicėje.

Kodėl nepavyko to padaryti rungtynėse su rusais ir slovakais, rankininkai atsakymų dar ieško.

„Klausimų daug, atsakymų mažai. Statistikai – abejos rungtynės identiškos. Pirmuose kėliniuose – po 8 įvarčius, antruose – po 18. Ar čia psichologija, meistriškumas, energija, nepatyrimas? Suprantu, pirmos 15 minučių galėjo būti šokas – čempionatas, kameros, visa kita, bet kas nutiko rungtynėse su slovakais, kol kas atsakymų neradome.

Progos susikurtos, bet nerealizuotos. Klausimų daug. Ar mes tokio lygio? Ar mes kažkur kažko nepadarome? Ar žaidėjai pasisaugo? Mes tikrai galime žaisti geriau. Esame tai ne kartą įrodę. Ir chebra tuo tiki. Ir rusų, ir slovakų komandos yra įveikiamos. Bet savo šansais nepasinaudojome ir dabar yra labai, labai gaila“, – apgailestavo V.Grosas.

„Apmaudo, nusivylimo daug. Tikrai norėjome laimėti. Tikėjomės pergalės ir norėjome pirmųjų taškų. Daug kalbėjome tarpusavyje, sakėme vienas kitam, kad tos rungtynės jau baigėsi, dabar reikia galvoti apie kitą kovą“, – viltingai pridūrė V.Rašimas.

Edgaro Alšausko/LRF nuotr./Vilius Rašimas
Edgaro Alšausko/LRF nuotr./Vilius Rašimas

Verta pažymėti, kad sykį lietuviams jau yra pavykę pateikti sensaciją prieš Norvegiją. 2016-aisiais Vilniuje, atrankoje į Europos čempionatą, mūsiškiai stebuklingai nugalėjo 32:29. Tiesa, pyktelėję varžovai namie atsigriebė 30:20.

Suprasti akimirksniu: Tarpusavio rezultatai

  • 1993 m., Kaunas, EČ atranka: Lietuva – Norvegija 21:22 (10:8)
  • 1994 m., Kragerė, EČ atranka: Norvegija – Lietuva 32:17 (17:10)
  • 2010 m., Stavangeris, PČ atranka: Norvegija – Lietuva 27:19 (13:9)
  • 2010 m., Vilnius, PČ atranka: Lietuva – Norvegija 21:24 (9:10)
  • 2012 m., Kaunas, EČ atranka: Lietuva – Norvegija 21:28 (8:15)
  • 2013 m., Arendalis, EČ atranka: Norvegija – Lietuva 34:29 (22:15)
  • 2016 m., Vilnius, EČ atranka: Lietuva – Norvegija 32:29 (15:16)
  • 2017 m., Oslas, EČ atranka: Norvegija – Lietuva 30:20 (15:10)
Standings provided by SofaScore LiveScore

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką