Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 16d. 17:37

Rankinio rinktinės treneris A.Juškėnas apie pasaulio čempionatą: „Kodėl gi ne?“

Artūras Juškėnas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Artūras Juškėnas

Savaitgalį Klaipėdoje Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pergalingai žengė į kitą atrankos į 2019 m. pasaulio rankinio čempionatą etapą. Turnyre uostamiestyje buvo įveiktos Izraelio, Gruzijos ir Latvijos ekipos. Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris klaipėdietis Artūras Juškėnas sako esantis be galo dėkingas visiems vyrams, kurie aukojo ir savo laiką, ir pinigus, kad galėtų ginti Lietuvos garbę.

– Treneri, kokie įspūdžiai po tokio įtempto savaitgalio, kaip vertinate rinktinės pasirodymą?

– Kovojome visa jėga ir jautėme labai didelę įtampą rungtynėse su Gruzija ir Latvija. Viena vertus, jeigu keliame sau aukščiausius tikslus, turime pasirodyti geriau. Kita vertus, turime suprasti ir tai, kiek turime žaidėjų, kurie gali žaisti tokio lygio rungtynes, ir kiek jų šįkart nebuvo. Įvertinus visas aplinkybes, galiu tik žemai nulenkti galvą prieš tuos žaidėjus, kurie buvo aikštelėje. Aikštelėje nebuvo „čempionų lygos žaidėjų“, „dragūniečių“, „granitiečių“ ir kitokių – buvo Lietuvos nacionalinė rinktinė, kovojusi iš visų jėgų.

Sužaistos trejos tokio lygio rungtynės per tris dienas yra iššūkis sportininkams, beveik viršijantis galimybių ribas. Buvo nemažai įtampos ir dėl to, kad žaidėme namuose – visi tikėjosi, kad laimėsime. Labai džiaugiuosi, kad Mindaugas Tarcijonas, Rolandas Bernatonis, Karolis Stropus, Mindaugas Dumčius, Gabrielius Virbauskas stovėjo gynyboje kaip mūrai, vartininkai Giedrius Morkūnas ir Vilius Rašimas padėjo, kiek tik galėjo.

Tai buvo išbandymų metas visiems mums. Apie ypatingą žaidimo grožį negalvojome, nes reikėjo tiesiog išgyventi. Tačiau tikimės, kad žiūrovų nenuvylėme, kad juos džiugino ir gražūs metimai, ir žaidėjų bendravimas su sirgaliais. Be to, tai buvo pirmasis oficialus Klaipėdos Sporto metų renginys, didžiuojamės galėję pradėti juos tokiu svarbiu Lietuvos rankinio bendruomenei renginiu. Būtų įdomu sulaukti žiūrovų atsiliepimų – galbūt ko nors, jų akimis, trūko?

Palaikymas „Švyturio“ arenoje buvo toks triukšmingas, kad beveik negalėjau susikalbėti su žaidėjais, niekas manęs negirdėjo. Sulaukti tokio palaikymo buvo labai malonu, bet vis dar šiek tiek liūdna, kad rankinis Lietuvoje nesulaukia deramo dėmesio, kad neturime tiek sirgalių, kad jie visiškai užpildytų sporto arenas.

K.Bakūno nuotr./Aidenas Malašinskas
K.Bakūno nuotr./Aidenas Malašinskas

– Kas toliau laukia mūsų rinktinės atrankoje į pasaulio čempionatą?

– Galima pajuokauti, kad „nuplaukia“ atostogos birželio mėnesį. Dabar lauksime, kol baigsis šiuo metu vykstantis Europos rankinio čempionatas. Jo pabaigoje bus traukiami burtai ir sužinosime, su kurios šalies atstovais varžysimės, kad patektume į pasaulio rankinio čempionato finalinį etapą. Reikės sužaisti vienerias rungtynes namuose, vienerias – išvykoje. Kas laimės, tie ir keliaus toliau. Tai bus visiškai kito kalibro komandos, bet tikimės, kad mes būsime pajėgūs jas įveikti. Kodėl gi ne?

– Kokie tikslai bus keliami rinktinei, jeigu nepavyks patekti į pasaulio čempionatą 2019 metais?

– Pagrindinis rinktinei iškeltas uždavinys yra patekti į 2020 m. Europos rankinio čempionatą, jo finaliniame etape dalyvaus 24 komandos. Atranka į šį čempionatą prasidės kitais metais, turime vilties ten patekti. Tačiau jei norime ne tik patekti, bet ir ką nors ten nuveikti, būtina iki tol dalyvauti dar viename čempionate, kad suvoktume, kas mūsų laukia, taip lengviau adaptuotumėmės. Ten laukia labai stiprios komandos ir labai dideli krūviai.

– Prieš prasidedant atrankos etapui buvo plačiai akcentuojama, kiek daug svarbių žaidėjų negalės prisijungti prie komandos dėl įvairių priežasčių: Gerdas Babarskas, Jonas Truchanovičius, Benas Petreikis, Valdas Drabavičius… Ar nebuvo apmaudu, kad nebuvo rinktinės lyderiais vadinamų rankininkų?

– Priekaištų nė vienam jų tikrai neturiu ir negaliu turėti – jie buvo patyrę traumas. Bet… Mes galime laimėti tokį turnyrą, nugalėti kitas stiprias komandas, o šis turnyras būtų buvęs puikus pasiruošimas kitam atrankos etapui – būtume žymiai geriau pasiruošę atkrintamosioms. Tai irgi labai svarbu. Visa rankinio visuomenė turi viską padaryti šimtu procentų, kad būtume stipriausi ir geriausiai pasiruošę. Rankinio visuomenė – tai Lietuvos rankinio federacija, žaidėjai ir treneriai. Mano nuomone, federacija, turėdama tokį finansavimą, kokį turi, padarė viską, ką galėjo. Treneriai ir žaidėjai, kurie čia buvo, padarė viską, ką galėjo.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Artūras Juškėnas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Artūras Juškėnas

Tačiau galime svarstyti, ar padarė viską šimtu procentų tie žaidėjai, kurie nebuvo atvykę, kurie patyrė traumas? Pabrėžiu, kad neatvykusiems nepriekaištauju, tačiau noriu iškelti atvirą klausimą – ar visi gali pasakyti, kad stengėsi visu šimtu procentų? Juk šį savaitgalį rungtyniavę vyrai taip pat nebuvo visiškai sveiki – jausdami skausmus žaidė Rolandas Bernatonis, Aidenas Malašinskas, bet, mano nuomone, jie padarė viską šimtu ir net daugiau procentų, kad galėtų žaisti.

Esu be galo dėkingas Vaidotui Grosui, kad jis, pakviestas prisijungti prie rinktinės vos prieš savaitę, sutiko padėti, atvyko ir atidavė visas jėgas. Skaudu, kad per paskutines rungtynes jis patyrė traumą, tačiau noriu jam išreikšti milžinišką padėką, kad jis buvo su mumis, kai jo labai reikėjo.

– Kaip keičiasi rinktinės pajėgumas, kai reikia ieškoti pamainos negalintiems atvykti sportininkams?

– Kalbant apie atstovavimą šaliai rinktinėje, juokaudamas skirstau žaidėjus ir trenerius į dvi grupes – yra rankinio saboniai ir rankinio ilgauskai. Vieni iš jų visada būna rinktinėje, kas benutiktų, o kiti dėl įvairiausių priežasčių niekaip negali atvykti, bet niekas dėl to jų juk nekaltina. Labai svarbu, kad mes visi norėtume atvykti ir padaryti viską visu šimtu procentų.

Svarbu, kad gavus traumą nebūtų numojama ranka į rinktinę, o stengiamasi gydytis ir sustiprėti, nes tik stipri rinktinės sudėtis yra vienintelis šansas Lietuvai pasiekti ko nors daugiau. Esame per maža šalis ne tiek gyventojų skaičiumi, kiek rankinio populiarumu ir gerų rankininkų skaičiumi. Esame per maža šalis, kad galėtume leisti sau pakeisti tiek daug žaidėjų kitais ir sykiu pasiekti gerą rezultatą. Tai – misija neįmanoma.

Dirbdami rinktinės stovyklose ir rungtyniaudami mes visi kažką prarandame – vieni laiko, kiti – pinigų. Tačiau pinigai yra uždirbami, o tai, ką gauname atstovaudami savo šaliai, tikrai atperka visą prarastą laiką. Gauname žymiai daugiau – žinojimas, kad už mūsų stovi visa Lietuva, kad giname savo šalies garbę, jausmas po pergalės, kai dovanojame ją savo sirgaliams, emocijos, pasididžiavimas savo šalimi ir komanda yra pinigais neįvertinamas dalykas.

Nebežiūrint į tai, kas buvo, o žvelgiant į ateitį, norėtųsi pasakyti, kad vis dėlto jeigu bent vienas iš mūsų jaučiame, kad visos rinktinės emocijos ir patirtys „neveža“, reikia pripažinti tai sau ir kitiems. Pasakyti, kad nesinori atstovauti Lietuvai rinktinėje. Tuomet visiems bus aišku ir nekils jokių klausimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Pranciškui ranką spaudęs vienuolis: „Iš arti matyti, kokią sunkią naštą jis neša“

Verslas

Buvęs Estijos premjeras Taavi Roivas: kai Lietuva mus aplenkia, priimame tai kaip iššūkį

Pasaulis kišenėje

Raudona plyta pamena Šiaurės Lietuvos miestelių klestėjimo laikus

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

24sek

Broliai Ballai sugrįžo į Lietuvą – iš autobuso tiesiai į greito maisto restoraną

Aktualu

V.Ušackas: pralošus pirminius partijos rinkimus vargu, ar galima laimėti nacionalinius

Gazas

Koks likimas laukia „Fiat“, po Lietuvą vežiojusio popiežių Pranciškų?

Sportas

Klausimas apie valstybinę premiją sutrikdė čempioną: „Galiu už tai būti nulinčiuotas, bet ...“

Aktualu

I.Šimonytė: mano lyginimas su D.Grybauskaite – tobula klišė

Aktualu

Snaiperiai akies taiklumą lavino varžybose

Verslas

Pajuodusi Klaipėda: produktą iš bulvių sukūrę olandai uždirbo iš pasklidusių dulkių

Vardai

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Gyvenimas

Revoliucija medicinoje? Paralyžiuotas žmogus su stuburo implantu žengė pirmuosius žingsnius

Vardai

Buvęs Karolinos Liukaitytės gyvenimo draugas Arnas Jurskis: „Nė vienos skyrybos nėra malonios“

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Gyvenimas

Greta norimos figūros pasiekė per 45 dienas: svėriau maistą ir skaičiavau kalorijas

24sek

„Pacers“ pratęs sutartį su Domantu Saboniu

24sek

„Raptors“ veteranu tapęs J.Valančiūnas žada spardyti užpakalius varžovams

15min recenzija Kultūra

Šlovinant Koršunovo genijų: spektaklis „Rusiškas romanas“

Interviu Aktualu

Rašytojas O.Bojčenko: „Ukrainos intelektualai turi įtikinti, kad Europos idėja – geresnė nei rusiškoji“

Naujienos

Aktualu

Audringa „Putino virėjo“ J.Prigožino jaunystė: vagystės, išgertuvės su paaugliais ir kalėjimas

Verslas

Buvęs Estijos premjeras Taavi Roivas: kai Lietuva mus aplenkia, priimame tai kaip iššūkį

Pasaulis kišenėje

Raudona plyta pamena Šiaurės Lietuvos miestelių klestėjimo laikus

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

24sek

Broliai Ballai sugrįžo į Lietuvą – iš autobuso tiesiai į greito maisto restoraną

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Pranciškui ranką spaudęs vienuolis: „Iš arti matyti, kokią sunkią naštą jis neša“

Gazas

Koks likimas laukia „Fiat“, po Lietuvą vežiojusio popiežių Pranciškų?

Aktualu

V.Ušackas: pralošus pirminius partijos rinkimus vargu, ar galima laimėti nacionalinius

Sportas

Klausimas apie valstybinę premiją sutrikdė čempioną: „Galiu už tai būti nulinčiuotas, bet ...“

Aktualu

I.Šimonytė: mano lyginimas su D.Grybauskaite – tobula klišė

Sportas

„The Best“: C.Ronaldo nukarūnuotas – geriausiu metų futbolininku tapo L.Modričius

Aktualu

Snaiperiai akies taiklumą lavino varžybose

Verslas

Pajuodusi Klaipėda: produktą iš bulvių sukūrę olandai uždirbo iš pasklidusių dulkių

Gyvenimas

„Christian Dior“ įspūdingu šou su baleto šokėjais pradėjo Paryžiaus mados savaitę

Vardai

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Gyvenimas

Revoliucija medicinoje? Paralyžiuotas žmogus su stuburo implantu žengė pirmuosius žingsnius

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Aktualu

A.Maldeikienė apie I.Šimonytės kandidatūrą: bėda – partija, su kuria ji eina

Vardai

Buvęs Karolinos Liukaitytės gyvenimo draugas Arnas Jurskis: „Nė vienos skyrybos nėra malonios“

24sek

„Pacers“ pratęs sutartį su Domantu Saboniu

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką