Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šokėjų tikslas – pasaulio elitas (nuotraukos)

K.Copely ir D.Stagniūnas praėjusiame pasaulio čempionate užėmė 14 vietą
„Scanpix“ nuotr. / K.Copely ir D.Stagniūnas praėjusiame Europos čempionate užėmė 12 vietą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos šokių ant ledo pora Katherine Copely ir Deividas Stagniūnas antradienį Helsinkyje prasidėsiančiame Europos dailiojo čiuožimo čempionate sieks patekti į pajėgiausiųjų dešimtuką.

Į Helsinkį dailiojo čiuožimo pirmenybės grįžta po 10 metų pertraukos. 1999 metais Suomijos sostinėje vyko pasaulio čempionatas, o Senojo žemyno pirmenybės paskutinį kartą čia buvo rengtos 1993 metais.

Organizatoriai tvirtina, kad „Hartwall“ arenoje žiūrovų per sausio 20–25 dienomis vyksiantį Europos čempionatą tikrai netrūks, kaip buvo Zagrebe. Per penkias dienas ant ledo turėtų pasirodyti 178 čiuožėjai iš 31 šalies. Tarp jų bus ir keturi Lietuvos atstovai. Tiesa, apie medalius nė kalbos nėra.

Trečią kartą Senojo žemyno pirmenybėse dalyvausianti mišri mūsų šalies pora amerikietė K.Copely ir D.Stangiūnas šturmuos pirmąjį dešimtuką, o individualiai šoksiantys šešiolikmečiai Beatričė Rožinskaitė ir Saulius Ambrulevičius semsis patirties.

Būti dešimtiems būtų fantastinis rezultatas.

„Pernai K.Copely ir D.Stangiūnas buvo dvylikti. Šuolis padarytas didelis – pakilo net per šešias pozicijas, tačiau kai priartėji prie dešimtuko, tokio šuolio tikrai nebus, – 15min.lt sakė dailiojo čiuožimo rinktinės vyriausioji trenerė Lilija Vanagienė. – Planuojame 10–13 vietas. Manau, kad būti dešimtiems būtų fantastinis rezultatas.“

Ar tai įvykdyti realu?
Jeigu užims prastesnę nei pernai vietą – taip pat nebus tragedija. Toks svyravimas normalus. Juolab kad nuo pernai balandžio jie pakeitė trenerį – dabar juos treniruoja geriausias Amerikoje Igoris Špilbandas. Tai turi įtakos, nes keičiasi technika, reikia priprasti.

Varžovų gretos nesumažėjo?
Visos poros liko tos pačios, tačiau kiekvienais metais atsiranda vienas kitas stiprus duetas. Šįmet vengrai turės labai stiprią mišrią porą.

Gal įvyko pokyčių  vertinimo sistemoje?
Sistema pasikeitė po Solt Leik Sičio olimpinių žaidynių. Ji įnešė daug naujo, daug gero, bet kai kompiuteris skaičiuoja, nėra labai gerai, atsiranda visokių niuansų. Bet kokiu atveju ši sistema daug palankesnė. Jeigu ji būtų buvusi anksčiau, manau, būtume turėję jau ir olimpinių medalių.

Kaip sprendžiamas K.Copely pilietybės klausimas? Juk olimpiadoje atstovauti mūsų šaliai be lietuviško paso ji negalės...
Pasaulio ir Europos čempionatuose tai nėra problema. Turime visus reikalingus sertifikatus, leidimus ir Amerikos dailiojo čiuožimo federacijos palaiminimą. Jeigu pažiūrėsime į varžybų protokolą, vos ne kas antra pora yra mišri. Dėl pilietybės – pirmiausia reikia iškovoti kelialapį į olimpiadą.

Kada tai žadate padaryti?
Per Los Andžele kovo mėnesį vyksiantį pasaulio čempionatą. 1–19 vietas užėmusios poros automatiškai pateks į 2010 metų olimpines žaidynes Vankuveryje, o dar penkios laimingosios rudenį paaiškės per tarptautinį olimpinės atrankos turnyrą Obersdorfe. Norėtųsi iškart jį laimėti, kad nereikėtų nervintis rudenį. Tikslas – patekti į pasaulio elitą. Šis Europos čempionatas turi didelę reikšmę. Tai reitingas ir tramplinas į Vankuverio olimpines žaidynes.

Ko tikėtis iš kitų dviejų Lietuvos atstovų?
B.Rožinskaitė dalyvaus jau antrąkart, o S.Ambrulevičius debiutuos. Abu Helsinkyje semsis patirties, sieks reitingo taškų. Jeigu jiems pavyks psichologiškai susitvarkyti, bus džiaugsmo.

K.Copely ir D.Stangiūno pasirodymai:
sausio 20 diena – privalomas šokis
sausio 22 diena – originalus šokis
sausio 23 diena – laisvoji programa

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką