Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2013 06 12

Sportiniai šokiai – lietuviams skirtas sportas?

Metai dar neįpusėjo, bet jau aišku, kad 2013-ieji šalies sportinių šokių gerbėjams taps įsimintini. Žiemą į šokių pasaulį sugrįžusi Edita Daniūtė su partneriu Mirko Gozzoli profesionalų klasikinių šokių grupėje tapo pasaulio čempionais. Pavasarį jaunimo standartinių šokių čempionai Dominykas Granskas ir Kotryna Petrošiūtė Europos čempionate laimėjo auksą. Ant kokių pamatų statomas šokėjų pergalių rūmas? Kiek šalyje dirba trenerių, veikia klubų?
Ieva Žukauskaitė ir Evaldas Sodeika
Ieva Žukauskaitė ir Evaldas Sodeika / Facebook.com

Stipriausi centrai – Kaune ir Vilniuje

„Sportiniai šokiai šiandien Lietuvoje kaip niekada stiprūs – vyresnieji aukštų klasių šokėjai demonstruoja puikius rezultatus pasaulyje, o mes galime pasidžiaugti, jog daugėja jaunųjų šokėjų, kurie turi galimybę varžytis įvairaus lygio klasėse – tokiu būdu daugiau mažųjų šokėjų gali užimti aukštas vietas ir  pamažu kopti karjeros laiptais“, – 15min.lt sakė tarptautinės kategorijos teisėja ir „Kaspino“ šokių klubo vadovė Daiva Dackevičienė.

Lietuvos sportinių šokių federacijos duomenimis, šalyje veikia 82 klubai, kuriuose dirba 132 licencijuoti sportinių šokių treneriai.

Nors daugiausia stiprių sportinių šokių klubų yra įsikūrę didžiuosiuose miestuose – Kaune ir Vilniuje, šokių mėgėjų bendruomenės yra buriamos ir mažesniuose miestuose – tokiuose kaip Druskininkai ar Gargždai. Lietuvos sportinių šokių federacijai priklauso per 4000 įvairaus amžiaus šokėjų.

„Svarbiausia yra tai, kad pradėję lankyti šokius vaikai turiningai leidžia laiką – sportuoja, mokosi teisingos stovėsenos, bendrauja tarpusavyje bei įgyja disciplinos“, – apie šokių naudą vaikams pasakoja D.Dackevičienė.

Didžiausia problema – pinigai

Tačiau sportiniai šokiai – viena brangiausių sporto šakų, gaunanti tik minimalų valstybės finansavimą. Šis finansavimas leidžia Lietuvos sportinių šokių federacijai apmokėti dviejų geriausių Lietuvos porų kelionę į Europos arba pasaulio čempionatą ir nemokamai suorganizuoti vieną stovyklą rinktinės poroms (šešios geriausios kiekvienos grupės poros) su treneriu iš užsienio.

Dešimčių kitų varžybų bei stovyklų išlaidos gula ant pačių šokėjų pečių, o kur dar brangios suknelės, frakai ir kiti šokėjams būtini priedai.

Finansai dažnai tampa kliūtimi talentingų šokėjų kelyje į sėkmę. Ne visos šeimos išgali investuoti tūkstančius litų į vaikų hobį, o užsidirbti iš sportinių šokių galimybę turi tik suaugę ir jau daug pasiekę šokėjai.

Europos čempiono D.Gransko teigimu, sportiniai šokiai nėra sritis, kuri pritrauktų rėmėjų: „Žmonės paprasčiausiai mūsų nežino. Šokiai nėra populiari sporto šaka, niekas nenori investuoti ten, kur nėra paklausos reklamai. Kur kas daugiau lėšų yra skiriama kokios nors žemos lygos krepšinio komandai nei aukščiausio lygio Lietuvos ir Europos čempionams.“

Čempionai nežada užmigti ant laurų

Dominykas Granskas ir Kotryna Petrošiūtė
Dominykas Granskas ir Kotryna Petrošiūtė

„Jausmas, tapus Europos čempionais, buvo nerealus! Pasiekėme tai, ko ilgai laukėme ir labai norėjome, dėl ko visąlaik stengėmės ir dirbome“ 

„Jausmas, tapus Europos čempionais, buvo nerealus! Pasiekėme tai, ko ilgai laukėme ir labai norėjome, dėl ko visąlaik stengėmės ir dirbome, – patirtais po pergalės įspūdžiais dalijosi Europos čempionė K.Petrošiūtė. – Tačiau euforija grįžus į Lietuvą išsisklaidė, suprantame, jog negalima užmigti ant laurų, todėl toliau treniruojamės ir ruošiamės kitoms mūsų laukiančioms varžyboms.“ 

Linos Chatkevičiūtės ir Donato Vėželio pora užimą pirmąją vietą pasaulio profesionalų standartinių šokių reitingo lentelėje – jie lenkia 55 užsieniečių poras.

„Džiaugiamės dėl rezultatų, kuriuos pavyko pasiekti šiemet, tačiau net po gražių pergalių negalime sau leisti atsipalaiduoti – prieš akis dar daug svarbių varžybų, o norėdami išlaikyti lyderių pozicijas privalome palaikyti formą“, – pasakoja L.Chatkevičiūtė.

Šokėja džiaugėsi, jog gegužės 18 d. Vilniuje buvo surengtos pasaulio klasikinių šokių šou taurės varžybos, kuriose iškovoti pergalę lietuviams padėjo ne tik geras pasiruošimas, bet ir šiltas savos publikos palaikymas.

Per plauką nuo geriausiųjų dešimtuko

Sportinių šokių gerbėjus džiugina dar dvi perspektyvios suaugusiųjų grupės standarto šokėjų poros – Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė, užimantys 11 vietą pasaulio reitingo lentelėje, bei Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva – 12-oji pasaulio reitingo vieta.

Suaugusiųjų standartinių šokių reitingo lentelėje iš viso įtrauktos 1625 šokėjų poros.

Lietuvos saugusiųjų Lotynų Amerikos šokių čempionai Jokūbas Venckus ir Jomantė Dapkevičiūtė pasaulio reitingo lentelėje suaugusiųjų LA šokių grupėje užima 38 vietą iš 2071 poros.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką