Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 4d. 03:23

Su pasiekta svajone namo sugrįžę lietuviai: „Jausmas – lyg tapus pasaulio čempionu“

Grįžo Lietuvos rankininkai patekę į Europos čempionatą
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Grįžo Lietuvos rankininkai, patekę į Europos čempionatą

Lietuvos rankininkai naktį iš pirmadienio į antradienį sugrįžo namo pavargę po 15 valandų trukusios kelionės, bet laimingi lyg būtų laimėję pasaulio pirmenybių auksą. Portugalijoje jie pralaimėjo paskutinį Europos čempionato atrankos mačą, bet ten pat juos užklupo beribis džiaugsmas po istorinio pasiekimo.

Tų 10–15 minučių persirengimo kambaryje Portugalijoje jie turbūt ilgai nepamirš, nes per jas susimaišė žemė ir dangus.

Lietuvos rankininkai pralaimėjo paskutinį atrankos 4-osios grupės mačą 25:30 Portugalijai, bet iškart čiupo telefonus, kad sužinotų, kaip klostosi kovos kitose grupėse, nuo kurių rezultatų priklausė jų svajonės likimas.

„Pralaimėjome portugalams, nors 40 minučių pirmavome. Jautėsi nusivylimas, abejonės, kad galbūt neužteks taškų patekti į Europos čempionatą. Į rūbinę patraukėme nuleidę galvas, bet visi griebėme telefonus, susirašinėti su tais, kas stebi gyvai kitas rungtynes, – prisiminė vienas svarbiausių rinktinės žaidėjų Valdas Drabavičius. – Kai sužinojome, kad viskas sukrito, tada jau buvo daug dainų, šokių, – tai buvo euforija.

Visi kalbėjome, kad net nežinome, kaip džiaugtis, nes nė vienas nesame buvę Europos čempionate. Net nežinome, kaip atrodo pirmenybių virtuvė, ko ten laukti. Tačiau bent jau aš viduje jaučiausi tarsi pasaulio čempionas. Tiesiog per visą karjerą nebuvo patyręs tokio pasiekimo. Visų sportininkų svajonė dalyvauti tokiame čempionate.“

Arno Strumilos / 15min nuotr./Grįžo Lietuvos rankininkai patekę į Europos čempionatą
Arno Strumilos / 15min nuotr./Grįžo Lietuvos rankininkai patekę į Europos čempionatą

Ne tik 30-metis Vilniaus „Šviesos“ rankininkas, bet ir dar daugiau per karjerą patyręs ilgametis rinktinės žaidėjas Vaidotas Grosas tokio emocijų kokteilio nebuvo ragavęs.

„Apėmė kvailas jausmas, – pripažino 38 metų treneris. – Juk labai ruošėmės žūtbūtiniam mačui Portugalijoje, kur pirmą kėlinį laimėjome, bet pralaimėjome mačą. Buvo liūdesys, bet susirinkome į rūbinę, visi čiupo telefonus, pradėjo spirgėti, spirgėti. O tada kažkas jau šovė: mes Europos čempionate! O dainas turbūt matėte.“

V.Grosas pats daugelį metų buvo Lietuvos rinktinės gynybos mūras, bet taip ir nepateko į Europos čempionatą kaip žaidėjas.

Prieš metus jis baigė karjerą, pradėjo treniruoti Kauno „Granitą-Karį“ ir prisidėjo prie Martyno Andriuškos vadovaujamo trenerių štabo rinktinėje.

„Kaip toje dainoje: nei per anksti, nei per vėlai, – paklaustas, ar dabar nesigaili, kad žaidėjo karjerą baigė nesulaukęs istorinės dienos, sakė V.Grosas. – Taip, praėjo metai, kai pakabinau sportbačius. Bet dabar jausmas – super.

LRF nuotr./Lietuvos rankininkai: Vaidotas Grosas ir Jonas Truchanovičius.
LRF nuotr./Lietuvos rankininkai: Vaidotas Grosas ir Jonas Truchanovičius.

Laukėme to kaip žaidėjai. Visi laukė. Ne viena žaidėjų karta praėjo per tą laiką, kai kurie taip ir nesulaukė šio momento, o kai kurie mūsų rinktinės debiutantai iškart pateko į Europos čempionatą – visiems mums tai didelis užtaisas. Šiandien man skambino ir buvę rankininkai, Arūnas Vaškevičius (legendinis Lietuvos rinktinės vartininkas). Jie sakė: mums nepasisekė, bet labai džiaugiamės, kad jums pavyko.“

Iki šiol vienintelį kartą 1998 metų Europos čempionate žaidę lietuviai negali skųstis prieš kelerius metus priimtu sprendimu praplėsti Europos pirmenybių komandų skaičių nuo 16 iki 24, o atrankoje suteikti šansus iškopti aukštyn keturioms iš aštuonių trečiąsias vietas užėmusių ekipų, jų taškus skaičiuojant tik akistatose su 1–2 komandomis.

Būtent pergalė 29:27 praėjusį ketvirtadienį prieš antrąją vietą grupėje užėmusius etatinius Europos pirmenybių dalyvius islandus atvėrė Lietuvai duris į 2022 metų Europos čempionatą.

„Ši sistema keista ir įdomi. Galima sakyti, kad užteko vieno mačo, kad patektume į Europos čempionatą, – pripažino V.Grosas, nebeakcentavęs ir vienos pergalės Vilniuje prieš Izraelį. – Emocinė bomba sprogo per rungtynes su Islandija praėjusį ketvirtadienį. Rankinio žmonės sakė, kad seniai regėjo kaip liūtai kovojančius žaidėjus. Susidėjo daug detalių. Gal ir mums, treneriams, pavyko vyrus užvesti. Ketvirtadienį padarėme darbą.“

Darbas buvo nuveiktas ketvirtadienį, o šventė įvyko sekmadienį, kai lietuviai galėjo sau leisti pažymėti istorinį pasiekimą Portugalijoje.

„Jei atvirai, esame pralaimėjimus ir giliau skandinę, nei dabar šventėme, – šyptelėjo V.Grosas. – Solidžiai atšventėme, bet visi liko gyvi.“

Arno Strumilos / 15min nuotr./Grįžo Lietuvos rankininkai patekę į Europos čempionatą
Arno Strumilos / 15min nuotr./Grįžo Lietuvos rankininkai patekę į Europos čempionatą

Antradienį į Vilnių grįžo ne visi mūsų šalies rankininkai.

Rinktinės lyderiai Aidenas Malašinskas, Jonas Truchanovičius, Gerdas Babarskas grįžo į klubus Ukrainoje ir Prancūzijoje.

Treneris Mindaugas Andriuška su komanda atsisveikino tarpinėje stotelėje Miunchene, kur jį pasitiko brolis ir automobiliu nusivežė į Austriją – ten Lietuvos rinktinės treneris gyvena ir dirba daug metų.

„Siūliau jam keliauti iki Vilniaus, bet jam reikėjo grįžti. Aš Mindaugą pažįstu n metų, kartu esame daug žaidę. Kai baigiau karjerą, jis man pasiūlė prisidėti prie rinktinės ir jam padėti. Jo modelis man tiko ir patiko. Kartais štabe pasipjauname, mūsų nuomonės išsiskiria, bet bendrai jo bruožai tinka ir man, ir kolektyvui“, – pasakojo V.Grosas.

Dabar Lietuvos rankininkai lauks gegužės 6 dienos burtų, 24 komandas padalinsiančių po keturias į šešias Europos čempionato grupes.

Natūralu, kad Lietuva burtų laukia ketvirtajame krepšelyje, kaip natūralu, kad po 24 metų Europos pirmenybėse žaisiančių lietuvių akcijos nebus vertinamos aukštai ir kitų metų sausį per turnyrą Slovakijoje ir Vengrijoje.

Ten Europos čempionatas gali baigtis ir trimis mačais grupėje, nes tolyn žengs po dvi geriausias komandas.

„Mačiau spaudos pasakymus, kad mūsų žemiausias reitingas, mažiausi resursai. Daug priklausys nuo burtų, bet ketvirtadienį mes jau parodėme, kad galime žaisti. Klausimas tik – ar galime sužaisti vienerias rungtynes, ar galime ir daugiau? Europos čempionate reikės per trumpą laiką sužaisti tris mačus grupėje. Ar mums užteks jėgų ir žaidėjų rotacijos – tai klausimas, kurį spręsime bandydami surinkti visus geriausius mūsų vyrus“, – planavo V.Grosas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Aidenas Malasinskas ir Jonas Truchanovičius
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Aidenas Malasinskas ir Jonas Truchanovičius

V.Drabavičius pabrėžė, kad svarbu nepamiršti dar vienos Lietuvos rinktinės stiprybės, kuri išryškėjo šiame atrankos etape.

„Skaitėme federacijos prezidento interviu, žinome, kad pagal biudžetą ten būsime paskutinė komanda. Bet jau įrodėme anksčiau žaisdami lygiai su norvegais ir prancūzais, kad galime kautis, dabar laimėjome prieš islandus.

To mums užtenka, kad suprastume, jog lemia ne biudžetai, o žaidėjų atsidavimas, noras ir kovingumas, – sakė Lietuvos rinktinės rankininkas. – Su tokiu kovingumu galime iškovoti pergalių ir Europos čempionate.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

12:39
01:16
16:41

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką