Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Žuvėdra“ titulą gins pagal „Scorpions“ muziką

Vilniuje pasibaigusiose Lotynų Amerikos šokių ansamblių Europos pirmenybėse nugalėjo Lietuvos nusipelniusių trenerių Skaistutės ir Romaldo Idzelevičių vadovaujama Klaipėdos universiteto sportinių šokių „Žuvėdros“ pirmoji komanda.
Alfredo Pliadžio nuotr. / „Žuvėdra“
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos universiteto sportinių šokių ansamblis „Žuvėdra“ ateinantį šeštadienį Brėmene gins pernai Vilniuje iškovotą Lotynų Amerikos šokių Europos čempionų vardą. „Pasirodysime su nauja dar neapšlifuota programa, todėl apie titulą kalbame atsargiai“, – 15min.lt sakė „Žuvėdros“ vadovas Romaldas Idzelevičius.

Kas dveji metai šokių programą atnaujinantys Romaldas ir Skaistė Idzelevičiai šį kartą paruošė naują programą skambiu pavadinimu „Aš einu kaip uraganas“ pagal garsios grupės „Scorpions“ muziką. Kartu vykstanti antroji „Žuvėdros“ komanda šoks prieš kelerius metus kurtą programą „Cuba“.

– Kuo išskirtinė naujoji programa?

– Ieškojome ilgai, negalėjome niekaip atsirinkti. Atsitiktinai internete radome žinutę, kad grupė „Scorpions“ išleido paskutinį albumą ir žada baigti karjerą. Pradėjome ieškoti ir radome italų orkestro įrašytą grupės „Scorpions“ plokštelę, pagal ją ir kūrėme programą. Statėme „Brazil“, „Cuba“, „Hispana“, o dabar kaip tik vokiečių garbei.

– Pats šokis bus kuo nors naujas?

– Visi efektai, sukiniai eiliniam žiūrovui gal labai ir nesiskirs. Šokėjams yra sunkių dalykų – pakeitimai, sudėtingi sukiniai aukštyn žemyn, kai kurie elementai nėra daryti, nauji. Choreografija plėtojama, tad gal pavyks nustebinti. Be to, ir drabužiai pavykę.

– Šokėjų sudėtis nesikeitė?

– Po praėjusio čempionato keturi šokėjai pasikeitė, tad branduolys liko tas pats.

– Tikslai tikriausiai patys aukščiausi? Vis dėlto ginsite titulą...

– Programa dar gana žalia ir reikia gero pusmečio, kad viskas veiktų kaip laikrodukas. Dabar ir treniruočių metu kartais idealiai šokame, o kartais nesulygiuoja, griūva. Pastovumo dar nėra. Negalime garantuoti, kad esame pajėgūs varžytis dėl čempionų vardo.

– Tradiciškai, kai čempionatai vyksta Vokietijoje, kalbama, kad teisėjavimas būna gana šališkas...

– Brėmene ir Brėmerhafene tikrai būna šališkas. Kai vyksta kituose miestuose – Miunchene, Esene, – laimime. Nors du kartus esame laimėję ir Brėmene, tik tuomet šis miestas dar neturėjo tokios stiprios komandos.

– Ar ne sąžiningiau būtų tokius turnyrus organizuoti nešališkoje aikštelėje?
 

– Per sunkmetį sportinių šokių ansamblių finansavimas itin sumažėjo, kitų visai neberemia. Vokiečiai imasi visko. Sporto direktorius Heinzas Speakeris taip pat nuolaidžiauja, nors žino, kad dvejus metus iš eilės negalima daryti čempionatų toje pačioje valstybėje ir juolab tame pačiame mieste. Mes prašėme šio Europos čempionato, bet jis buvo jau rezervuotas Brėmenui. Lietuvoje dabar numatomas 2012 metų pasaulio čempionatas.

– Kokie sunkumai išliko besirengiant čempionatui?

– Finansiniai. Vien drabužiai kainuoja 31 tūkst., batai – 1,5 tūkst., muzika – 21 tūkst. ir t. t. Sudėjus viską išeina apie 60 tūkst. Rūpesčių daug dėl to, nes tenka imti pinigus ir iš savo sąskaitos, mokėti už autobusą, maistpinigius šokėjams. Galbūt kas dar parems. Visą laiką gaudavome 150 tūkst. litų per metus, o dabar su miesto ir Kūno kultūros ir sporto departamento lėšomis – 63 tūkst.

Faktai

Pernai Vilniuje „James Bond“ programą atlikusi „Žuvėdra“ Europos čempione tapo septintą kartą. Antroji Klaipėdos ansamblio komanda su „Brazil“ programa užėmė ketvirtą vietą.

Pasaulio čempionais „Žuvėdros“ šokėjai tapo šešis kartus.

Tarp būsimo Europos čempionato favoritų, be „Žuvėdros“, yra abi vokiečių komandos – Brėmeno „Grun–Gold–Club“ ir Brėmerhafeno TSG – bei rusų Tiumenės „Vera“.

VIDEO: 1st Place / Zuvedra Lithuania - James Bond / World Latin Formation Champions 2008
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką