Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bokso federacijos karas su buvusiais vadovais persikėlė į teismą

Darius Šaluga
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Darius Šaluga
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos bokso federacija (LBF) kovo 2 dieną gavo Vilniaus apylinkės teismo sprendimą, kuriame teigiama, kad dėl mažareikšmių procedūrinių pažeidimų skelbiama negaliojančiais 2016-04-30 dieną vykusios LBF neeilinės konferencijos sprendimai.

Konferencijos teisėtumą apskundė trys, su boksu susijusios veiklos nevykdantys ir LBF rengiamose varžybose nedalyvaujantys klubai, kurie, remiantis LBF įstatais, net nebuvo federacijos nariais, nemokėjo nei stojamojo, nei narystės mokesčių.

Lietuvos bokso bendruomenė neabejoja, kad prisidengę šiais klubais, asmeninių interesų siekia po demokratinių rinkimų postų ir ilgametės įtakos netekę buvę LBF viceprezidentai Stanislavas Mižigurskis ir Paulius Zabielskas bei buvęs federacijos generalinis sekretorius Antanas Arieška.

„Bokso visuomenė neeilinėje konferencijoje išreiškė norą permainoms, norą dirti skaidriai Lietuvos bokso labui, o ne tenkinti asmeninius kai kurių veikėjų interesus. Konferencijoje federacijos vadovybė ir Vykdomasis komitetas demokratiniuose rinkimuose buvo išrinkti absoliučia balsų dauguma. Deja, keleto postų netekusių asmenų nenoras keistis ir dirbti skaidriai privedė prie to, kad federacija turi bylinėtis teismuose ir ginti visos atsinaujinimo siekiančios bokso visuomenės interesus“, – sakė LBF prezidentas Darius Šaluga.

LBF skųs teismo sprendimą, nes jis priimtas dėl tam tikrų nereikšmingų aplinkybių, kaip pavyzdžiui, papildytos darbotvarkės, įtraukiant klausimą dėl konferencijos pirmininkaujančiojo rinkimų, bet teismas neatsižvelgė į reikšmingas aplinkybes, sprendžiant federacijos narių interesą.

LBF informuoja, kad buvęs generalinis sekretorius A.Arieška, dėl kurio piktybinio neveikimo ir buvo padaryti konferencijos procedūriniai pažeidimai, iki šiol negražino federacijai antspaudo ir dalies buhalterinių dokumentų.

Sprendžiant šiuos klausimus, LBF geranoriškai ir aktyviai bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis, siekdama grąžinti dokumentus ir materialų turtą, tarp jų ir dingusius bokso bendruomenei reikšmingus sportinius apdovanojimus.

LBF neatmeta galimybės kreiptis į teismą dėl aukščiau minėtų asmenų skleidžiamos melagingos informacijos ir šmeižto.

Nagrinėdamas LBF neeilinės konferencijos teisėtumo klausimą, teismas konstatavo, kad D.Šaluga konferenciją sušaukė pažeisdamas organizacijos įstatus. Teismo sprendime daroma vienareikšmė išvada, kad „įstatuose detaliai reglamentuota neeilinės konferencijos sušaukimo procedūra, t.y. imperatyviai įtvirtinta, jog federacijos prezidentas turi generaliniam sekretoriui pateikti raštu prašymą sušaukti neeilinę konferenciją ir nurodyti šioje neeilinėje konferencijoje siūlomus svarstyti darbotvarkės klausimus bei nutarimų projektus, o pastarasis (generalinis sekretorius) informuoja vykdomąjį komitetą.“

Tikrovėje D.Šaluga, „pažeisdamas aukščiau minėtų Įstatų nuostatas, nepatvirtinęs ir nesuderinęs neeilinės konferencijos sušaukimo tikslingumo bei darbotvarkės klausimų su generaliniu sekretoriumi bei vykdomuoju komitetu, vienas pats ėmėsi iniciatyvos sušaukti 2016-04-30 konferenciją ir teikti darbotvarkės klausimus federacijos nariams.“

Teismas pažymėjo, kad išplatintoje darbotvarkėje buvo siūlomi 3 klausimai, o konferencijoje svarstyti jau septyni.

„Kas reiškia, jos su keturiais darbotvarkės klausimais federacijos nariai (bei vykdomasis komitetas) susipažino tik tą pačią neeilinės konferencijos dieną“, – rašoma teismo sprendime.

Taip par atkreiptas dėmesys, kad „nors atsakovas teismo posėdžio metu neigė, tačiau liudininkai teismo posėdžio apklausos metu parodė, jog ne tik kad ieškovai, bet ir tuometinis generalinis sekretorius Antanas Arėška bei tuometinis pirmasis viceprezidentas Paulius Zabielskas, net nebuvo įleisti į ginčo konferenciją.“

Išnagrinėjusi visas aplinkybes, teisėja paskelbė tokį sprendimą: „Pripažinti 2016-04-30 Lietuvos bokso federacijos, j.a.k. 191931917, neeilinę konferenciją neteisėta, o neeilinės konferencijos metu priimtus sprendimus neteisėtais ir negaliojančiais nuo jų priėmimo momento.“

„Niekada neabejojome tokia bylos, kurią inicijavo mūsų federacijos nariai, baigtimi, – sakė Vilniaus apskrities bokso federacijos prezidentas Andrius Danilaitis. – Tai bus geras pavyzdys ne tik bokso pasauliui, bet ir visai Lietuvos sporto bendruomenei, kad federacijos įstatų privalu laikytis ir eiliniams federacijos nariams, ir prezidentams. Taip pat viliuosi, kad LBF vadovybė, susipažinusi su teismo argumentais, nebedarys kliūčių Vilniaus apskrities bokso klubuose ugdomiems sportininkams dalyvauti oficialiose varžybose.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Teismas Boksas
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką