Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 25d. 13:07

Dziudo čempionatas virto farsu: į salę neįleisti sportininkai ragino prezidentą trauktis

Lietuvos dziudo čempionate sportininkai protestuoja prieš prezidentą Sinkevičių
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Lietuvos dziudo čempionate sportininkai protestuoja prieš prezidentą V.Sinkevičių

Penktadienį Kaune prasidėjęs Lietuvos dziudo čempionatas virto pajuoka. Prieš dabartinį Lietuvos dziudo federacijos (LDF) prezidentą Vigmantą Sinkevičių sukilusi šios sporto šakos bendruomenė surengė viešą protesto akciją, nors dauguma sportininkų nebuvo įleisti į salę.

Apie savo ketinimus ir planuojamą protesto akciją dziudo bendruomenės buvo pranešusi iš anksto.

Imtis tokių žingsnių, anot iniciatorių, buvo nuspręsta dėl to, jog LDF prezidento Vigmanto Sinkevičiaus ir jo komandos vykdoma veikla, griauna dziudo sportą, skaldo dziudo sportininkų ir trenerių bendruomenę, visiškai ignoruoja Lietuvos dziudo federacijos narius.

Bandydamas užbėgti įvykiams už akių, V.Sinkevičius ir jo aplinkos žmonės penktadienio rytą „revoliucionierių“ neįleido į Sabonio krepšinio centro salę, tačiau kelios dešimtys kimono apsirengusių sportininkų ir trenerių pasirodė tribūnoje ir prasidėjus varžyboms, šūkiais ragino LDF prezidentą trauktis.

Šalies dziudo čempionate dalyvavo tik V.Sinkevičiui priklausančio Kauno dziudo klubo atstovai bei saujelė kitų sportininkų, kurie atstovauja su dabartiniu federacijos vadovu susijusiai aplinkai.

Tuo tarpu protestuojantys sportininkai ir treneriai V.Sinkevičiui įteikė raštą su savo parašais ir paaiškino šios akcijos motyvus.

„Dziudo bendruomenė pavargo nuo nedemokratiško valdymo, kur viską sprendžia vienas žmogus. Į visus postus pastatęs tik savo žmones, federacijos nariais yra klubai, kurie susiję su prezidentu, bet su sportu išvis neturi nieko bendro. Penkis federacijos narius valdo ar atstovauja pats V.Sinkevičius. Tai yra akivaizdus interesų konfliktas. Opozicija tapo visa dziudo bendruomenė. Norėjome, kad po šios akcijos visi pamatytų, kokie žmonės valdo šalies sportą“, – kalbėjo vienas akcijos iniciatorių Marius Paškevičius.

Šiuo metu treneriu dirbantis kaunietis yra vienintelis Lietuvos atstovas, parvežęs į mūsų šalį pasaulio dziudo čempionato medalį. Tai jam pavyko padaryti 2009-aisiais Roterdame (bronza).

Paklaustas, kodėl, jo manymu, buvo prieita prie tokios situacijos, M.Paškevičius nevyniojo į vatą.

„Federacija yra V.Sinkevičiaus pragyvenimo šaltinis. Jei jis norėtų kelti sporto lygį, taip tikrai nesielgtų. Jis visiškai nesirūpina sportininkais ir treneriais, o galvoja tik apie save“, – pyko M.Paškevičius.

Vytauto Dranginio/LTOK nuotr./Marius Paškevičius
Vytauto Dranginio/LTOK nuotr./Marius Paškevičius

V.Sinkevičius LDF vadovauja nuo 2002-ųjų ir pernai buvo perrinktas jau penktajai kadencijai, nors pastarieji rinkimai irgi neapsiėjo be skandalų.

Tarp protestuojančių – ir Lietuvos dziudo rinktinės lyderis Karolis Bauža.

„Dziudo bendruomenė jau pavargo. Prezidentas devyniolika metų sėdi šiame poste ir mūsų rezultatai sparčiai ritasi žemyn. Išvadų niekas nedaro, rinktinės treneriais pastatyti prezidentui savi žmonės. Federacija neleidžia nelojaliems sportininkams dalyvauti tarptautinėse varžybose ir jų neregistruoja. Į neseniai vykusį pasaulio čempionatą nesugebėjo išvežti kelių pajėgių sportininkų, nors buvo pažadėjęs jiems vietas ten. Jeigu šis prezidentas ir toliau liks poste, aš trauksiuos ir baigsiu karjerą, nors dar esu olimpiniame sąraše ir pretenduoju patekti į Tokijo žaidynes. Nesinori uždirbinėti taškus tokiai federacijai“, – emocingai kalbėjo K.Bauža.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Karolis Bauža
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Karolis Bauža

Jis piktinasi, kad LDF nariais yra sukurti fiktyvūs ir V.Sinkevičiui priklausantys klubai, tarp kurių – sporto rūbų parduotuvė ar baikerių klubas, kurio prezidento pareigas eina tas pats LDF vadovas.

„Bandome kalbėtis su žmonėmis, kurie pasiklydo įstatyminėje bazėje. LDF yra vienintelė organizacija, kurią pripažįsta LTOK, LR vyriausybė, Tarptautinė dziudo federacija. Natūralu, kad demokratinėje organizacijoje yra pozicija ir opozicija. Kažkas užaugo, nori būti lyderiais, bet gyvename civilizuotoje šalyje ir turime elgtis pagal įstatymus. Sakyti, kad viskas yra blogai – kvaila ir neargumentuota“, – penktadienį protestuotojų veiksmus komentavo LDF prezidentas V.Sinkevičius.

Anot jo, nors pastaruoju metu lietuvių rezultatai tarptautinėje arenoje labai suprastėjo, LDF pradėta vertinti už sugebėjimą organizuoti aukščiausio lygio dziudo tarptautinius renginius.

„Siūlėme jiems visas problemas išspręsti už uždarų durų, bet jie atsisakė tai daryti ir norėjo surengti šį visą šou su plakatais“, – teigė V.Sinkevičius.

„Jie labai stengėsi, kad būtų sutikrinti visi mūsų finansiniai srautai, tai galime pasakyti, kad mus tikrino FNTT, ekonominė policija, patys pasidarėme nepriklausomą auditą. Absoliučiai jokių priekaištų negavome“, – tikino V.Sinkevičiaus dešinioji ranka, LDF generalinė sekretorė Justina Stalionė.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Vigmantas Sinkevičius
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Vigmantas Sinkevičius

Neseniai į Tarptautinę dziudo federaciją buvo išsiųstas laiškas (su trenerių ir sportininkų parašais) su prašymu dėl susidariusios situacijos leisti sportininkams dalyvauti varžybose su Tarptautinės dziudo federacijos vėliava – sportininkai atsisako dalyvauti Europos ir pasaulio čempionatuose su Lietuvos dziudo federacijos vardu.

Dar liepą nacionalinės rinktinės lyderiai Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei sportininkų asociacijai išsiuntė laišką, kuriame teigiama, jog rinktinės vyriausiasis treneris Eduardas Techovas nevykdo savo įsipareigojimų, o federacijos prezidentas V.Sinkevičius tokį elgesį toleruoja.

O rugsėjo 9 d. būrys geriausių mūsų dziudo imtynininkų ir trenerių pasirašė kreipimąsi į Lietuvos sportą kuruojančias institucijas, norėdami informuoti apie susidariusių situaciją. Jų teigimu, Lietuvos dziudo treneriai ir šalies rinktinių nariai jaučiasi atstumti ir ignoruojami Lietuvos dziudo federacijos vadovybės, atsitvėrusios tylos siena.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką