Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 22d. 16:06

Dziudo lyderiai spiečia federacijos prezidentą į kampą: atsisako ginti Lietuvos garbę

Marius Paškevičius ir Santa Pakenytė
Vytauto Dranginio/LTOK nuotr. / Marius Paškevičius ir Santa Pakenytė

Dauguma geriausių mūsų šalies dziudo atletų atsisako dalyvauti Europos ir pasaulio čempionatuose su Lietuvos dziudo federacijos vardu.

Nacionalinė dziudo asociacija vienija daugumą stipriausių šalies dziudo imtynininkų. Jai vadovauja olimpietis, Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prezidentas Marius Paškevičius.

Anot M.Paškevičiaus, rengti protesto akciją – protestą dziudo imtynininkus ir trenerius verčia Lietuvos dziudo federacijos prezidento Vigmanto Sinkevičiaus ir jo komandos vykdoma veikla, griaunanti dziudo sportą, skaldanti dziudo sportininkų ir trenerių bendruomenę, visiškas Lietuvos dziudo federacijos narių ignoravimas ir nebendradarbiavimas.

LDF nuotr./Kęstutis Smirnovas ir Vigmantas Sinkevičius
LDF nuotr./Kęstutis Smirnovas ir Vigmantas Sinkevičius

Atvirame laiške, adresuotame Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrui Algirdui Monkevičiui bei viceministrei Kornelijai Tiesnesytei, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkui Kęstučiui Smirnovui, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentei Dainai Gudzinevičiūtei, Lietuvos miestų ir rajonų sporto mokyklų ir sporto centrų vadovams, rašoma.

„Šiuo atviru laišku kreipiamės į Lietuvos sporto bendruomenę, norėdami pranešti apie situaciją Lietuvos dziudo sporte ir informuoti apie rengiamą viešą protesto akciją.

Protesto akcija yra svarbus žingsnis, norint atkreipti dėmesį į susikaupusias ir nesprendžiamas problemas bei Lietuvos dziudo federacijos (toliau – LDF) prezidento autoritarinį valdymą bei dziudo sportininkų ir trenerių ignoravimą.

LDF (prezidentas ir jo komanda – vykdomojo komiteto nariai) ne tik nebendrauja ir nereaguoja į dziudo bendruomenės (LDF narių – klubų, trenerių ir didelio meistriškumo sportininkų) prašymus, paklausimus ir sprendimus atsiribodama tylos siena, bet piktybiškai daro priešingai, demonstruodami nebaudžiamumą. Visus sprendimus priima vienas asmuo, o visas LDF vykdomasis komitetas atlieka tik statistų vaidmenį, vykdydami prezidento nurodymus ir „priimdami“ sprendimus, kartais net nedalyvaudami posėdyje. Posėdžiai nėra viešinami, protokolai neskelbiami (išskyrus kelis atvejus), informacija slepiama ir pateikiama tik tada, kai kyla konfliktas – protokolai ir realybės neatitinkantys sprendimai, dažnai prieštaraujantys vienas kitam, pateikiami atgalinėmis datomis ir taip, kaip palanku konkrečioje situacijoje LDF vykdomajai valdžiai.

LDF nuotr./Marius Paškevičius
LDF nuotr./Marius Paškevičius

Į Tarptautinę dziudo federaciją išsiųstas laiškas (su trenerių ir sportininkų parašais) su prašymu dėl susidariusios situacijos leisti sportininkams dalyvauti varžybose po Tarptautinės dziudo federacijos vėliava – sportininkai atsisako dalyvauti Europos ir Pasaulio čempionatuose su Lietuvos dziudo federacijos vardu.

Sportininkų kreipimasis į LDF ir sportą kuruojančias organizacijas dėl atsisakymo LDF vyriausio trenerio vadovavimo rinktinei liko be atsako – ir toliau LDF į varžybas siunčia sportininkų pasirengimu bei rezultatais nesidominčius trenerius, kai kuriuos ir neturinčius tam reikiamos kvalifikacijos, tačiau tyliai pritariančius LDF prezidento vykdomai Lietuvos dziudo sporto žlugdymo politikai. Rezultatai grėsmingai blogėja, tačiau vietoje susirūpinimo LDF toleruoja tokią situaciją, kaltę suversdami sportininkams bei jų asmeniniams treneriams dėl neva nevykdomų planų (planai nebuvo pateikti nei vienam sportininkui ar jų asmeniniam treneriui), tačiau nevertina ir neanalizuoja LDF skirtų vyriausių trenerių darbo/nedarbo.

Kadangi sportą kuruojančios institucijos negali kištis į visuomeninių organizacijų veiklą, o tuo naudodamasi LDF toliau vykdo žlugdančius dziudo sportą ir bendruomenę veiksmus, nesąžiningą biudžetinių lėšų švaistymą ir netikslingą panaudojimą (prašymai LDF nariams leisti susipažinti su LDF finansine veikla buvo ignoruoti taip pat, o iš LDF įstatų jau senokai dingo punktas apie revizijos komisiją, tad LDF finansai valdomi neskaidriai), Lietuvos dziudo treneriai ir sportininkai skelbia viešą akciją – protestą prieš LDF nebaudžiamumą ir atsisako dalyvauti LDF rengiamame čempionate Kaune š.m. spalio 25-26 dienomis reikalaudami LDF prezidento ir jo komandos atsistatydinimo (balsavimo metu perrinkti prezidento neįmanoma, nes LDF nariais yra LDF prezidento valdomos organizacijos, neturinčios sportininkų, tačiau turinčios balso teisę, o dziudo klubai, norintys tapti nariais, į LDF negali pakliūti dėl dviejų priežasčių:

* jauni klubai neturi LDF nustatyto 1000 eurų stojamojo mokesčio;

* klubų prašymai yra atmetami, nepaaiškinant nepriėmimo sprendimo priežasčių).“

Šis atviras laiškas – pratęsė nepasitenkinimo Lietuvos dziudo federacijos veikla bangą.

Dar liepą Nacionalinės rinktinės lyderiai Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei sportininkų asociacijai išsiuntė laišką, kuriame teigiama, jog rinktinės vyriausiasis treneris Eduardas Techovas nevykdo savo įsipareigojimų, o federacijos prezidentas V.Sinkevičius tokį elgesį toleruoja.

O rugsėjo 9 d. būrys geriausių mūsų dziudo imtynininkų ir trenerių pasirašė kreipimąsi į Lietuvos sportą kuruojančias institucijas, norėdami informuoti apie susidariusių situaciją. Jų teigimu, Lietuvos dziudo treneriai ir šalies rinktinių nariai jaučiasi atstumti ir ignoruojami Lietuvos dziudo federacijos vadovybės, atsitvėrusios tylos siena.

Viešas dziudo bendruomenės kreipimąsis
Viešas dziudo bendruomenės kreipimąsis
Dziudo bendruomenės atstovų parašai
Dziudo bendruomenės atstovų parašai
sportas.info

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką