Europos čempionatą lietuviai uždarė įspūdingu E.Gužausko nokautu

Vroclave vykusiame 2018 metų pilno kontakto karatė Europos suaugusiųjų čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo 11 medalių, tarp jų – 3 auksinius.
Eventas Gaižauskas
Eventas Gaižauskas / Algimanto Barzdžiaus nuotr.
Temos: 2 Lietuviai Karatė

Senojo žemyno čempionais tapo Skaistė Venckutė (svorio kategorija iki 55 kg), Inga Mikštaitė (iki 60 kg) ir Eventas Gužauskas (virš 95 kg).

Suvedė sąskaitas

Itin efektingai titulą iškovojo E.Gužauskas, finale labai greitai įspūdingu smūgiu nokautavęs daną Brianą Jakobseną.

Iš viso Europos čempionas Vroclave laimėjo 4 kovas. Įdomu, kad sunkiausiai klostėsi pati pirmoji – aštuntfinalyje su vengru Mate Davidu. Ją E.Gužauskas laimėjo tik po pratęsimo.

Vėliau sekėsi geriau, už taiklius smūgius buvo pelnyti taškai, o lietuvio pranašumą turėjo paeiliui pripažinti gruzinas Laša Kamaraulis ir ukrainietis Anatolijus Žuravelis.

„Pirmojoje kovoje pats buvau susikaustęs, nepavyko gerai pasirodyti. Tikrai galėjau pirmąją kovą ir pralaimėti, tada būčiau likęs paskutinis, – jau po finalo pripažino E.Gužauskas. – Vis dėlto po tos kovos žingsnis po žingsnio viskas gerėjo ir atsirado rezultatas.“

Pirmoji kova naujajam čempionui buvo lemtinga prieš metus, kai Europos čempionatas vyko Danijoje, o nusileisti po 2 pratęsimų tuomet teko būtent B.Jakobsenui.

„Suvedėme sąskaitas“, – Vroclave šypsojosi E.Gužauskas.

Vyrų varžybų finalą pasiekė ir dar vienas lietuvis – Juras Sokolovas. Tačiau jam svorio kategorijos iki 95 kg finalas susiklostė visiškai priešingai nei E.Gužauskui – lietuvis po labai trumpos kovos ir efektingo lenko Maciejaus Mazuro spyrio pats atsidūrė nokaute. Vis dėlto J.Sokolovo žygis turnyre įsiminė daugeliui iš teigiamos pusės – iki finalo labai tvirtai paeiliui buvo nugalėti ukrainietis Liubomiras Zahorbenskis, lenkas Ignacas Sloneckis ir vengras Adamas Davidas.

Trečiasis vyrų varžybose medalį iškovojęs lietuvis – Gintas Gervelis – taip pat pademonstravo įspūdingą sportinę formą. Pirmajame etape lietuvis, kovodamas su prancūzu Yannu Paillat, greitai pelnė „wazari“ įvertinimą ir laimėjo kovą, o antrajame nusipelnė „ippon“ įvertinimo ir anksčiau laiko nugalėjo švedą Ali Hayderą.

Ketvirtfinalyje G.Gervelio kova su gruzinu Romeo Gablaja žiūrovus laikė įtampoje iki pačios paskutinės akimirkos. Po antrojo pratęsimo du teisėjai pergalę skyrė lietuviui, du – gruzinui ir visiems teko laukti tatamio teisėjo sprendimo. Lietuvių džiaugsmui šis pasirinko G.Gervelio pusę.

Pusfinalyje mūsų sportininkui santykius su rumunu George Suciu vėl teko aiškintis per du pratęsimus, tačiau šį kartą teisėjai pergalę ir kelialapį į finalą skyrė varžovui.

Pergalės – skirtingomis aplinkybėmis

Moterų varžybose į finalus pavyko prasibrauti trims mūsiškėms.

Pirmoji į kovą dėl aukso stojusi Skaistė Venckutė užtikrintai nugalėjo lenkę Anną Bielską. Pusfinalyje klaipėdietė per pratęsimą įrodė savo pranašumą prieš kitą lenkę Sandrą Nowak, o ketvirtfinalyje nepaliko vilčių ispanei Clarai Presenciai.

Toks žygis lėmė, kad be Europos čempionės titulo S. Venckutei per apdovanojimų ceremoniją atiteko ir specialus prizas – geriausios turnyro kovotojos tarp moterų.

„Varžovės buvo stiprios, kovos – nelengvos, lygis – aukštas, – po varžybų kalbėjo S.Venckutė. – Esu labai savikritiška, sau visada keliu aukštus tikslus, reikalavimus, tad tobulėti dar tikrai yra kur. Tačiau savo kovomis ir rezultatu esu patenkinta.“

Ant prizininkų pakylos aukščiausiojo laiptelio vėl užkopė ir tituluočiausia Lietuvos rinktinės narė – I.Mikštaitė. Tiesa, jai finale su lenke Marta Luboš žiūrovams pademonstruoti labai gražios kovos nepavyko, nes ant tatamio dėl neleistinų smūgių nuolat teko lipti medikams. Lietuvos atstovė varžovei ranka į veidą pataikė kartą, o pastaroji tokius draudžiamus smūgius atliko net triskart. Tad, kai teisėjai skyrė pergalę I.Mikštaitei, varžovės treneriui ir Lenkijos publikai beliko skėsčioti rankomis.

Pakeliui į finalą I.Mikštaitė nugalėjo vengrę Anett Leiter ir azerbaidžanietę Solmaz Zeynalli.

Trečiają vietą svorio kategorijoje iki 60 kg užėmė Erika Rukšėnaitė, kurią pusfinalyje sustabdė būtent M.Luboš.

Dar vienai finalininkei – Brigitai Gustaitytei – šį kartą teko tenkintis svorio kategorijos virš 65 kg antrąja vieta. Vilnietė po 2 pratęsimų turėjo pripažinti rumunės Andreeos Mercos pranašumą. Visa galva už Lietuvos sportininkę žemesnė varžovė nuolat siekė kovos itin artimoje distancijoje ir tokia taktika jai atnešė sėkmę. Europos čempionato pusfinalyje rumunė lygiai tokiu pat stiliumi palaužė kitą Lietuvos sportininkę Moniką Ryžkovaitę.

Dar du bronzos medalius į Lietuvos rinktinės taupyklę atnešė svorio kategorijoje iki 50 kg iki pusfinalio nužygiavusios, tačiau jame pralaimėjusios, Ivona Koreckaja ir Erika Žeburtovič.

Taip pat trečiąja vieta baigėsi ir Dianos Mačiūtės pasirodymas katos rungties varžybose.

Iš viso lietuviai Vroclave iškovojo 3 aukso, 2 sidabro ir 6 bronzos apdovanojimus.

Kumitė rungties varžybose mūsiškių pelnyti 10 medalių yra geriausias rezultatas tarp visų komandų. Antrąją vietą šioje įskaitoje užėmė lenkai (6 medaliai: 2 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos), trečiąją – ukrainiečiai (5 medaliai: 2 aukso ir 3 bronzos).

Iš viso medaliais Vroclave džiaugėsi 12 šalių atstovai.