Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 7d. 15:32

Kovoje dėl bokso valdžios – naujas raundas: kibirkštį įskėlė finansai

Šalies bokso padangėje – karšta
15min nuotr. / Šalies bokso padangėje – karšta

Kovoje dėl šalies bokso federacijos valdžios – naujas raundas. Pozicijas kovo pabaigoje teismo sprendimu susigrąžinę bokso federacijos funkcionieriai oponentams pažėrė naujų kaltinimų dėl tarptautinio Dano Pozniako turnyro organizavimo, tačiau tuoj pat patys sulaukė triuškinančio atsakomojo smūgio. Atmosfera prieš kitą mėnesį įvyksiančią rinkiminę konferenciją kaista.

Nesvarumo būsena

15min jau rašė apie tai, jog Lietuvos bokso federacija šiuo metu yra nesvarumo būsenos. Vienoje barikadų pusėje – prezidentas Darius Šaluga ir dvejus metus organizacijos generaliniu sekretoriumi buvęs Donatas Mačianskas, o kitoje – ilgametis federacijos darbuotojas bei valdžios vadžias teismo keliu susigrąžinęs Antanas Arėška.

Po dvejų metų ginčų teismuose kovo pabaigoje Vilniaus apygardos teismas atmetė D.Šalugos stovyklos apeliaciją ir paskelbė, kad 2016 metais surengta rinkiminė konferencija buvo neteisėta.

Tuomet 31 balsą surinkęs D.Šaluga su savo komanda šventė įtikinamą pergalę ir tikina, kad per pastaruosius dvejus metus iškėlė Lietuvos boksą į naują lygmenį.

Tačiau iš valdžios išstumtas A.Arėška su buvusiais viceprezidentais Pauliumi Zabielsku ir Stanislavu Mižigurskiu kovą perkėlė į teismą ir ją laimėjo. Vilniaus apygardos teismas pripažino, kad rinkiminė konferencija vyko neteisėtai dėl procedūrinio pažeidimo – ją sušaukė ne generalinis sekretorius, o pats prezidentas. Tai draudžia federacijos įstatai.

Nors formaliai A.Arėška su komanda susigrąžino prarastas pozicijas, per pastaruosius dvejus metus jėgos centras yra akivaizdžiai pasislinkęs į D.Šalugos ir D.Mačiansko komandos pusę.

Nors formaliai A.Arėška su komanda susigrąžino prarastas pozicijas, per pastaruosius dvejus metus jėgos centras akivaizdžiai pasislinko į D.Šalugos ir D.Mačiansko komandos pusę.

Abu jie neabejoja, kad bus dar sykį perrinkti birželio 9-ąją vyksiančiuose naujuose federacijos rinkimuose. Šį kartą teisėtai.

„Tokiomis sąlygomis dirbti tikrai sudėtinga. Pusė atstatyto komiteto dabar užsiima šmeižtu ir dirba prieš bokso federaciją, kita pusė dirba normaliai ir bando palaikyti normalią veiklą“, – karštą atmosferą federacijoje pasakojo D.Šaluga.

Naujas kovos raundas

Pirmadienį jis su komanda sulaukė naujo opozicijos kirčio. Naujas aistrų kibirkštis įskėlė vienas didžiausių ir svarbiausių jaunimo bokso turnyrų Europoje – Dano Pozniako turnyras.

Šios Vilniuje organizuojamos varžybos yra įtrauktos į Europos bokso konfederacijos (EUBC) kalendorių. Jose kasmet dalyvauja apie 20 šalių sportininkai.

„Ataskaitinės LBF konferencijos metu Lietuvos bokso federacijos vadovams pateikus metinę finansinę ataskaitą už 2017-us metus paaiškėjo, kad federacija iš šio turnyro oficialiai negavo nė vieno euro pajamų, nors remiantis ta pačia ataskaita minėtam turnyrui organizuoti išleido net 40 454,45 Eur“, – išplatintame laiške teigia A.Arėška.

„Tai skandalinga informacija, nes kiekviena valstybė, siunčianti į turnyrą dalyvius, moka dalyvio mokesčius. 2017 m. jie sudarė po 50 eurų žmogui už dieną. Nesunku suskaičiuoti, kad federacijos pajamos turėjo sudaryti ne mažiau kaip 34 tūkst. eurų. Tuo labiau kad pabendravome su kitų šalių federacijomis ir jos patvirtino, kad sumokėjo grynais pinigais tuo metu federacijos generalinio sekretoriaus pareigas ėjusiam D.Mačianskui“, – žibalo į ugnį bandė įpilti federacijos viceprezidentas Paulius Zabielskas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Antanas Arėška ir Paulius Zabielskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Antanas Arėška ir Paulius Zabielskas

Jo teigimu, D.Mačianskas 2018 m. gegužės 4 d. Pasvalyje įvykusio LBF narių susitikimo metu patvirtino, kad pinigus iš visų dalyvių surinko, tačiau kodėl jie buvo neįtraukti į federacijos oficialią apskaitą paaiškinti negalėjo.

„Tik paminėjo, kad lėšos nėra dingusios, o buvo įneštos į federacijos sąskaitą“, – stebėjosi P.Zabielskas.

Anot jo, informacijos neteikia ir federacijos prezidentas D.Šaluga, nors jis kaip įstaigos vadovas privalo užtikrinti tinkamą federacijos lėšų apskaitą.

„Dar balandžio 28 dieną pateikiau atvirus klausimus federacijos prezidentui D.Šalugai apie tai, kodėl į federacijos apskaitą nėra įtraukti dešimtys tūkstančių eurų ir kas priėmė tokį sprendimą, tačiau gavau atsakymą, kad federacijos prezidentas nemato prasmės mėtytis nepagrįstais kaltinimais“, – apie savo pastangas išsiaiškinti situaciją, kur dingo federacijos lėšos papasakojo P.Zabielskas.

Jam antrino ir bendražygis A.Arėška:

„Yra ir daugiau LBF vykdytų renginių, kurių pajamos neįtrauktos į apskaitą, pavyzdžiui, 2017 m. vykdyti trenerių mokymo kursai kartu su AIBA organizacija. Jiems organizuoti buvo gautos Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšos (programa „Bokso šakos trenerių ir teisėjų kvalifikacijos kėlimo kursai“) – 3000 eurų. Taip pat mokestis buvo renkamas pavedimais ir grynaisiais pinigais iš pačių mokymuose dalyvavusių trenerių. Mano skaičiavimais, buvo surinkta apie 5000 eurų. Kur tos lėšos nukeliavo ir kodėl buvo neįtrauktos į LBF finansines ataskaitas, lieka neaišku.“

A.Arėška tikina, kad artimiausiu metu nesulaukus išsamių paaiškinimų iš federacijos vadovo, ketinama kreiptis į finansinę priežiūrą vykdančias valstybės institucijas ir prokuratūrą.

Žaidžia pagal pačių pasiūlytas taisykles

Tačiau šie A.Arėškos ir bendražygių kaltinimai dabartiniam LBF prezidentui kelia šypseną. Anot D.Šalugos, tokiais veiksmais oponentai stengiasi maskuoti savo pačių praeityje padarytus mįslingus sandorius.

„Kai prieš dvejus metus buvo išrinktas naujasis federacijos komitetas, buvęs generalinis sekretorius A.Arėška savavališkai pasiėmė visus finansinius dokumentus, juos pasisavino ir iki šiol nei antspaudo, nei dokumentų federacijai negrąžino. Per pastaruosius dvejus metus, dirbant naujajam komitetui, federacija buvo priversta iš naujo vykdyti finansinę apskaitą. Galiu užtikrinti, kad viskas finansinėje ataskaitoje suskaičiuota ir revizorių patikrinta iki smulkmenų. Bet nei A.Arėška, nei P.Zabielskas tų dokumentų akyse nėra matę“, – 15min susidariusią situaciją aiškino D.Šaluga.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Darius Šaluga
Luko Balandžio / 15min nuotr./Darius Šaluga

Anot prezidento, jis finansinių dokumentų opozicijai neatiduos iki rinkiminės konferencijos.

„Neatiduosiu tol, kol neįvyks skaidrūs ir teisėti rinkimai, vien dėl to, kad nenukentėtume taip pat, kaip prieš dvejus metus. Jei A.Arėška su kompanija vėl bus neišrinkti, kas garantuotas, kad vėl neišsineš visų dokumentų. Kartą dokumentus ir antspaudą jie jau pavogė. Nenoriu, kad taip būtų ir vėl. Jei manęs neišrinks, išrinks A.Arėšką ar kurį nors kitą asmenį, visus dokumentus aš perduosiu“, – žadėjo LBF prezidentas.

Jis užtikrino, kad visi priešininkų metami kaltinimai – laužti iš piršto, o pastarųjų dvejų metų finansinė federacijos ataskaita – skaidri it krištolas.

„Galiu užtikrinti, kad visos lėšos iki paskutinio cento yra apskaitytos, nė vienas finansinis skaičius nėra nuslėptas. Bokso federacijos revizorius viską nuodugniai yra patikrinęs ir jo ataskaita yra pateikta konferencijai, kuri ją ir patvirtino. Šis dvejų metų laikotarpis yra turbūt skaidriausias bokso federacijos istorijoje“, – įsitikinęs D.Šaluga.

Rietenos „nukirpo“ valdžios paramą

Kalbėdamas apie D.Pozniako turnyro organizavimo niuansus, D.Šaluga iš gynybinės pozicijos netgi perėjo į ataką.

Jis papasakojo, kad pernai šias varžybas ėmėsi organizuoti LBF, nes anksčiau organizaciniais reikalai užsiėmusi Vilniaus bokso federacija (VBF), kurios generaliniu sekretoriumi taip pat buvo A.Arėška, buvo neapskaičiusi visų lėšų.

„Galiu garantuoti, kad dėl to jie ir pavogė visus tuos finansinius dokumentus, nes naujoji valdžia būtų pamačiusi, kad D.Pozniako turnyro registracijos lėšos yra pasisavintos“, – įtarė D.Šaluga.

Šių metų pradžioje sporto pasaulyje buvo nuvilnijęs skandaliukas, kai D.Pozniako turnyrui Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas visiškai neskyrė finansavimo. D.Šaluga teigia girdėjęs užkulisines kalbas, jog taip fondo taryba pasielgė dėl to, jog buvo sulaukusi dviejų skirtingų paraiškų – iš LBF ir VBF.

Alfredo Pliadžio nuotr./Darius Šaluga ir Donatas Mačianskas (dešinėje).
Alfredo Pliadžio nuotr./Darius Šaluga ir Donatas Mačianskas (dešinėje).

Desperatiški bandymai likti?

LBF generalinio sekretoriaus regalijas po teismo sprendimo vėl A.Arėškai bent kuriam laikui turėjęs grąžinti D.Mačianskas tokius senosios gvardijos ėjimus vadina desperacija.

„Visus dokumentus mes turime, visi skaičiai ataskaitoje yra pagrįsti, o generalinis sekretorius viską interpretuoja taip, kaip nori. Žinant dabartinę federacijos situaciją, užsiiminėti lėšų švaistymu būtų mažų mažiausiai kvaila. Toks požiūris yra nesuprantamas. Pasakysiu tik tiek, kad mane tikrino Kūno kultūros departamento auditas, dešimt valandų dokumentus tikrino revizorius. Ataskaitą vienbalsiai patvirtino suvažiavimas. Liūdna, kad net nedalyvavęs suvažiavime tokiu elgesiu A.Arėška juodina tiek organizaciją, tiek visą bokso sporto šaką“, – kalbėjo D.Mačianskas.

Anot jo, tokį A.Arėškos ir bendražygių žingsnį veikiausiai paskatino praėjusią savaitę vykęs bokso bendruomenės susitikimas Pasvalyje.

Tuomet generalinis sekretorius į atvirą diskusiją sukvietė visos šalies bokso trenerius, ragino diskutuoti apie susidariusią subtilią situaciją federacijoje, tačiau pats netikėtai renginyje nepasirodė.

Alfredo Pliadžio nuotr./Donatas Mačianskas
Alfredo Pliadžio nuotr./Donatas Mačianskas

Visgi saujelės jo bendraminčių bandymas į savo pusę palenkti šalies bokso visuomenę baigėsi šnipštu – dauguma susirinkusiųjų akivaizdžiai pasisakė už šviežius permainų vėjus.

„Bokso bendruomenė akivaizdžiai jiems pasakė, kad užteks juodinti mūsų sporto šaką ir užsiiminėti beletristikomis, prašė, jog naujoji valdžia galėtų dirbti. Opozicija pamatė, koks požiūris į juos yra ir koks jaučiamas nepasitenkinimas. Pamatę, kad visiškai neturi palaikymo, jie nusprendė imtis šių žingsnių, drumsti vandenis ir juodinti prezidento reputaciją“, – savo versiją 15min dėstė D.Mačianskas.

„Nesinori drabstytis purvais ir dar labiau kenkti bokso sporto šakai, nes rėmėjų jau ir taip labai sunku surasti. Visgi opozicija vis tiek tai daro. Bet mes palauksime birželio, iki rinkimų. Jei pralaimėsiu, pasveikinsiu naują prezidentą ir ramiai pasitrauksiu“, – kalbėjo D.Šaluga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Streikuojantys Klaipėdos mokytojai išeis į gatves: „Tai gaisras, kurį gesinti reikia tuoj pat“

Verslas

Seime prasidėjo diskusijos dėl PVM lengvatų elektromobiliams, malkoms ir vaikų maistui

Aktualu

Justinas Mickus: Tikra Europos armija? Verčiau pakalbėkime apie tikrąją PESCO naudą

Vardai

15min studijoje – iš ekstremalios kelionės grįžę L.Pobedonoscevas ir A.Bružas

Verslas

Seimas pritarė naujovėms: individualiai veiklai – mažesni mokesčiai, o „Sodrai“ – įrankis prieš sukčius

Vardai

Eimunto Nekrošiaus netektis: „Mirė visa lietuviška teatro epocha. Kurti toliau bus labai sunku“

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Saulius Čiučelis

Kultūra

Mirė režisierius Eimuntas Nekrošius: artimųjų pageidavimu laidotuvės bus privačios

15min iš Belgrado Sportas

Serbų mačas su lietuviais Belgrade – vertas milijono

Aktualu

Garsus fotografas drėbtelėjo: niekas nepasikeis, kol asocialams leidžiama daugintis

Mokslas.IT

Pasaulyje sutriko „Facebook“ ir „Instagram“ veikla

Gazas

Ar automobilis gali degalams naudoti vandenį?

Aktualu

Dailininkės A.Každailytės artimieji neiškovojo didesnės bausmės jos žudikui

Mokslas.IT

Tiesos serumas: filmų kūrėjų pramanas ar realiai egzistuojanti tardymo priemonė?

Aktualu

Visiškai girtas BMW vairuotojas Kaune sukėlė kraupią avariją

Verslas

Seimas po svarstymo pritarė vaiko pinigų didinimui iki 50 eurų

Vardai

R.Mačiulytės skriaudėjo nepasigailėjo ir apeliacinis teismas: nelaisvės terminas prailgintas

Aktualu

Neprotestuojančios profsąjungos siūlo, kaip koreguoti atlyginimų pedagogams tvarką

Aktualu

Sprogimas per dvasininkų susitikimą Kabule pražudė mažiausiai 40 žmonių

Gyvenimas

15min studijoje – pokalbis su neurologe apie migrenos simptomus ir pasekmes

Naujienos

Aktualu

Prezidentu prisaikdintas V.Putinas į premjero postą vėl pasiūlė D.Medvedevą

Infografikas
Aktualu

Klaipėdos universiteto tarybai vadovaus uostamiesčio meras V.Grubliauskas

Aktualu

Utenos r. nufilmuotas „Nissan“ vairuotojas, kurį alkoholis pavertė bebaimiu kaskadininku

Vardai

Kultinio šou „Šok su manimi“ laimėtoja Justina Žemaitytė laukiasi antro vaiko

Kultūra

Institutų jungimui nepritariantys lituanistai surengė literatūrinę protesto akciją

Aktualu

Nacionalinio diktanto nugalėtoja – VU doktorantė Ž.Pabijutaitė

Aktualu

Rusų politologai: stabilumu pasižyminti D.Medvedevo vyriausybė gali imtis reformų

Aktualu

Vilnius po atliekų surinkimo pertvarkos primena Neapolį: miestą „puošia“ šiukšlių krūvos

Gyvenimas

Vedė vaikus sveikatos tikrinti, bet pati išgirdo diagnozę – Marfano sindromas

Verslas

Šurmulys „Nacionalinio interjero konkurso“ finalo butuose – paskutinėmis dienomis skubama išspręsti visus rebusus

Gazas

„Volvo“ sunkvežimiai ir automobiliai „kalbėsis“ tarpusavyje: perspės vieni kitus apie grėsmes

Maistas

Lietuvą pasiekė prabangi arbata iš Indijos, kurią madinga klastoti. Kuo ji ypatinga?

Aktualu

Kaune internetu pranešta apie galimai užminuotą prekybos centrą

Maistas

Vakarienės idėja: folijoje kepta skumbrė

Dzūkijos miškuose – didžiuliai plotai iškirstų medžių

24sek

Prieš dvikovą su J.Valančiūnu ir „Raptors“ – įspėjimas LeBrono kompanijai

Verslas

15min žurnalistei Birutei Davidonytei – Vilniaus universiteto apdovanojimas už žurnalistinius tyrimus

Gazas

Parodė, kaip atrodo Rusijoje pagamintas limuzinas, V.Putiną atvežęs į inauguracijos ceremoniją

Vardai

I.Zasimauskaitė į generalines repeticijas išvyko skaudančia gerkle: „Tikiuosi, tai tik dėl streso“

Vardai

Ypatingos

07:48
07:40

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką