Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 8d. 19:56 , Atnaujinta: 2017 balandžio 8d. 23:54

Kovos narve: V.Sadauskas atsilaikė 5 raundus, T.Pakutinskui išnarintas petys, o K.Buslys „pasmaugtas“

„King of the cage“ turnyro akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „King of the cage“ turnyro akimirkos

Mėgstate stebėti UFC kovas? Tuomet tai dovanėlė jums. Šį vakarą Kauno sporto halėje pirmą kartą Lietuvos istorijoje surengtas MMA „King of the Cage. Baltic Tour“ turnyras, kuriame – 24 kovotojai iš 7 šalių bei 12 kovų be taisyklių. Vakaro metu paaiškėjo ir dviejų narvo karalių vardai. Deja, čempionų diržai papuošė ne lietuvaičių, o amerikiečių juosmenis.

Renginyje numatyta 12 dvikovų. Taisyklės – minimalios, tad tokio lygio kovų, pasak organizatorių, Lietuvoje dar nėra buvę.

Renginyje numatyta 12 dvikovų. Taisyklės – minimalios, tad tokio lygio kovų, pasak organizatorių, Lietuvoje dar nėra buvę.

Sportininkai kovojo 2 raundus po 5 minutes, 3 raundus po 5 minutes ar 5 raundus po 5 minutes. Kovos metu buvo galima atlikti visus rankų, kojų smūgius, tiek stovėsenoje, tiek parteryje, buvo galimi visi skausmingi veiksmai kojomis ir rankomis, galimi ir smaugimo veiksmai, tad kovos įnagių arsenalas – pats plačiausias.

Laimima, kada priešininkas pasiduoda, arba toliau negali tęsti kovos dėl sąmonės praradimo, traumos arba prašant trenerio, išmetamas rankšluostis į narvą. Kovos metu draudžiami tik du dalykai: kandžiojimasis ir smūgiai į tarpukojį. Svarbiausia – kovoti ir ginti savo teritoriją narve.

Šiame turnyre dalyvauti pakviesti Amerikos kovotojai, tokie kaip Markas Antony Lopezas, Juanas Archuleta, Joe Stevensonas, Shadas Smithas. Prieš juos narve stojo stipriausi Lietuvoje mišrių kovų atstovai. Tai taikvando ir kudo kovos menų meistras Martynas Rutkus, Baltijos šalių mišrių kovų (MMA) ir judzitsu čempionas Irmantas Zubrickas, Baltijos šalių MMA čempionas, graikų ir romėnų, laisvųjų imtynių ir greplingo imtynių Lietuvos čempionas Saulius Bucius, MMA Lietuvos čempionas ir tarptautinių turnyrų nugalėtojas Mantas Žukauskas.

Žiūrovams paruošta ir dvikova dėl KOTC čempiono diržo, dėl kurio susigrūmė Karolis Buslys ir svečias iš tolimosios Amerikos Shadas Smithas.

Dėl tarptautinio prizo į narvą lipo ir Vytautas Sadauskas bei amerikietis Juanas Archuleta.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vytautas Sadauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vytautas Sadauskas

Vakaro puošmena – sunkiasvorių (daugiau kaip 100 kg) mūšis: smaugiku pramintas Tomas Pakutinskas prieš Tony Lopezą, pravardžiuojamą Kriptonitu. Praeitais metais Tony Lopezas kovojo su Lietuvos kovos menų žvaigžde Egidijumi Valavičiumi. Dvikova truko 5 raundus po 5 minutes. Pergalę šventė Kriptonitas. Tai buvo puiki proga Tomui pasiekti ne tik asmeninę pergalę, bet ir revanšą už Lietuvą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Tomas Pakutinskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Tomas Pakutinskas

Vos prieš dvi savaites T.Pakutinskas kovėsi Hero's turnyre „Siemens“ arenoje. Profesionaliam kovotojui nebūdinga taip greitai vėl kopti į ringą, tačiau kovo 24 d. ilgametę draugę vedęs Tomas buvo užtikrintas savimi: „Traumos jokios neišlindo. Puikiai jaučiuosi. Esu žemaitis, užsispyręs, stiprus, tad eisiu iki galo. Ar gąsdina narvas? Tikrai ne. Turi kovoti visur, nesvarbu, ar tai ringas, narvas, ar gatvė.“

Specialiai kovai narve Tomas prisipažino nesiruošęs. Likus parai iki dvikovos „smaugikas“ svėrė 108 kg ir 300 g. Lygiai tiek pat, kiek ir jo 43-ejų metų varžovas.

„King of the Cage“ turnyro narve pasirodė ne tik Lietuvos ir JAV sportininkai, bet ir kovotojai iš Armėnijos, Gruzijos, Rusijos, Italijos, Moldovos ir Rumunijos.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Saulius Bucius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Saulius Bucius

Iš kaimyninės šalies turėjo atvykti MMA kovų čempionas Dmitrijus Šestakovas, tačiau likus dienai iki svėrimų paaiškėjo naujas Sauliaus Buciaus varžovas. Taip pat rusas.

„Mano priešininkas keitėsi gal penketą kartų. Psichologiškai tai kiek ir sunku, nes ruošiesi vienam, o gauni galiausiai kitą. Bet esu pasiruošęs. Pirmas įspūdis? Varžovas, rodos, mėgsta imtyniauti. Tai galima pasakyti iš jo sudėjimo“, – penktadienį Kaune surengtų svėrimų metu teigė tauragiškis S.Bucius, kuris pastarąjį kartą į profesionalų kovų ringą lipo tik prieš pusantrų metų.

Kovų sąrašas:

Pirmosios dvi vakaro kovos – mėgėjų, kai negalima smūgiuoti alkūnėmis. Taip pat neleidžiami smūgiai į galvą parteryje.

MMA 2x5 (svorio kategorija iki 77 kg)

Romanas Panaguta (Rumunija) prieš Ernestą Varankevičių

Ne vieną čempiono trofėjų savo lentynoje turintis Ernestas į ringą lipa su Lietuvos vėliava, skambant lietuviškam folklorui. Kova ilgai netrunka. Dar pirmajame raunde 183 cm ūgio lietuvis užlieja savo varžovą smūgių kruša.

Prirėmęs į narvo tinklą jis vis smūgiuoja ir smūgiuoja kumščiu, kol teisėjas priverstas stabdyti įsiaudrinusį kovotoją. Dvikova baigta. Pirmoji Lietuvos vakaro pergalė. Ernestas šoka ant narvo viršaus, virš jo galvos suplėvesuoja mūsų šalies vėliava.

MMA 2x5 (svorio kategorija iki 66 kg)

Luka Nikolae (Moldova) prieš Mindaugą Vaišnorą

Kurį laiką kova vyksta „apžvalginėje“ stovėsenoje, vėliau moldavas sugeba nusiversti lietuvį ant žemės. Pozicijos vis keičiasi: ant viršaus tai Mindaugas, tai Luka. Kai tik Mindaugas sugeba išsivaduoti, Kauno sporto halė tiesiog suūžia. Pirmajame raunde, kurio metu daugiausiai laiko praleista parteryje, ieškant geresnių būdų atlikti skausmingą smūgį, nė vienas nepasiekė didesnio pranašumo.

Antrasis raundas ilgai netruko. Jausdamas, kad yra stipresnis imtyniautojas, moldavas vis vertėsi lietuvį ant menčių. Galiausiai buvo skausmingai užlaužta lietuvio ranka ir šiam teko pasiduoti.

MMA 3x5 (svorio kategorija iki 60 kg)

Martynas Rutkus prieš Gendiją Githlaną (Moldova)

Pirmoji vakaro profesionali kova. Baltijos šalių taikvando prizininkas Martynas į ringą žengia itin energingai. Abu kovotojai – kone identiško ne tik svorio, bet ir ūgio. Deja, moldavai narve įsijautė. Lietuviui suklydus, užsienietis iškart uždominavo parteryje, kol galiausiai, po serijos smūgių į lietuvio galvą, atliko itin skausmingą smaugimo veiksmą. Kova baigta. Antrą kartą iš eilės triumfuoja Moldova.

MMA 3x5 (svorio kategorija iki 77 kg)

Jamoliddinas Ergaševas (Uzbekistanas) prieš Raimundą Krilavičių

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Raimundas Krilavičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Raimundas Krilavičius

Raimundas – Lietuvos dziudo čempionas, Europos taurės nugalėtojas. Ir triumfas sėda ant mūsų suolelio. Raimundas dar stovėsenoje atlieka itin tiesų ir stiprų smūgį kumščiu į uzbeko veidą, šis griūna. Po to seka galybė smūgių parteryje, tačiau užsienietis atsilaiko. Lietuvis imasi kitos taktikos – griebia Jamoliddino ranką ir ją galiausiai užlaužia. Lietuva triumfuoja. Kaip ir Raimundas.

MMA 3x5 (svorio kategorija iki 84 kg)

Mantas Žukauskas prieš Edgarą Banikonį

Vienintelė šio vakaro lietuvių dvikova. Abu kovotojai – itin aukšti. Pirmąjį raundą sportininkai ieškojo kelių varžovo link. Kiek aktyvesnis parteryje buvo Mantas, beveik visą raundą Edgarą pralaikęs ant menčių. Antrojo raundo metu jis turėjo progą užlaužti Edgarui ranką, bet ją praleido. Varžovas padovanojo dar vieną dovanėlę ir šįkart M.Žukauskas ją priėmė. Ranka užlaužta. Manto pergalė.

MMA 3x5 (svorio kategorija iki 70 kg)

Arturas Goia (Moldova) prieš Vitoldą Jagelo

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kovos akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kovos akimirkos

Vitoldas į ringą žengia skambant kultinei „Eye of the tiger“ dainai, jį iki narvo palydi bendraklubis Vilniaus „Rings“ kovotojas T.Pakutinskas.

Kovotojai apsikeitė smūgiais rankomis stovėsenoje ir perėjo į parterį. Moldavas užsiėmė geresnę poziciją, atliko keletą skaudžių smūgių į galvą. Vitoldas pasruvo krauju. Kraujas, tiesiogine to žodžio prasme, taškėsi po visą narvą. Tačiau Vitoldas sugebėjo išsisukti ir užlaužti Arturui ranką. Kova baigta. Lietuva švenčia pergalę.

„Iš pradžių buvau kiek susikaustęs, valdė emocijos, bet vėliau atsipalaidavau ir pavyko. Žinojau, kad moldavai geriau imtyniauja, tam ruošiausi. Mano stiprybė, atvirkščiai – kova stovėsenoje, bet laimėjau parteryje. Būna ir taip“, – po kovos pakalbintas 15min teigė Vitoldas.

MMA 2x5 (svorio kategorija iki 57 kg)

Evelina Puidaitė prieš Verą Julietą (Moldova)

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kovos akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kovos akimirkos

Vakaro puošmena – vienintelė merginų dvikova. Blondinė Vera – „Adrenalin gym“ klubo Moldovoje atstovė, 2015-2016 m. savo šalies čempionė ir taurės laimėtoja.

Merginos dvikovą pradėjo itin aršiai – apsikeitė smūgiais rankomis. Vėliau moldavė praleido stiprų smūgį į krūtinę, trumpam susiėmė už pilvo ir teisėjas nusprendė kovos nebetęsti. Tai įsiutino merginą, kuri reikalavo savo komandos eiti pakovoti už ją prieš teisėjų komisiją.

MMA 3x5 (svorio kategorija iki 66 kg)

Arturas Chačiaturianas (Armėnija) prieš Irmantą Zubrickį

Klaipėdiečio varžovas – Armėnijos čempionas Arturas Chačiaturianas. Šios kovos metu salė pirmą kartą ima skanduoti „Lietuva, Lietuva“ – taip palaikydama nepavydėtinoje padėtyje „po armėnu“ atsidūrusį lietuvį. Armėnas bando parteryje smūgiuoti į galvą, tačiau Irmantas atsilaiko. Iki pirmojo raundo pabaigos išsivaduoti iš Arturo gniaužtų jam nepavyksta, tačiau ir varžovas nieko efektingo nenuveikia.

Pirmoji kova, „ištempusi“ iki antrojo raundo pabaigos. Lietuvis netgi bandė prašyti trumpam sustabdyti dvikovą, nes armėnas jam netyčia dūrė į akį, tačiau teisėjas liepė tęsti – juk tai kova be taisyklių.

Baigėsi ir trečiasis raundas. Pirmą kartą vakaro eigoje laukta teisėjų verdikto. Kovotojai per 15 minučių, rodos, išbandė viską: veiksmas vyko ir stovėsenoje, ir parteryje, tačiau efektingumo pritrūko. Vis dėlto, nugalėtoju skelbiamas armėnas. Jis laimėjo du raundus iš trijų.

MMA 3x5 (svorio kategorija iki 70 kg)

Baburmirzo Abdufatajevas (Rusija) prieš Saulių Bucių

Nors Saulius profesionaliame ringe nekovojęs daugiau nei metus laiko, treneriu dirbantis tauragiškis kovą pradėjo itin aršiai. Ji greitai ir baigėsi. Saulius dukart paguldė rusą ant žemės kumščio smūgiu ir po to puolė „pribaiginėti“. Antru kartu jam tai pavyko ir teisėjas sustabdė kovą. Dar viena graži Lietuvos pergalė.

„Dariau tai, ką ir buvau suplanavęs. Norėjosi pirma jį nuvarginti. Mačiau, kad įsitempęs. Maniau, jei eis viskas link antro raundo, jame padidinsiu tempą. Pačiam pradžiai ir sunkoka kovoti – nežinai, kokie tavo pajėgumai, lipant į ringą po ilgos pertraukos“, – išlipęs iš narvo 15min teigė S.Bucius.

MMA 5x5 (svorio kategorija iki 70 kg)

Juanas Archuleta (JAV) prieš Vytautą Sadauską

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kovos akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kovos akimirkos

Pirmoji vakaro Lietuvos ir JAV dvikova. Penki raundai. Mūšis dėl diržo. Prieš kovotojams pasirodant ringe, Kauno sporto halėje sugrojo abiejų šalių himnai. Juanas didžiavosi savo trim anksčiau laimėtais trofėjais.

„Esu stovėsenos kovotojas. Tad viskas aišku. O jis labai geras“, – „sumaitotu“ veidu Amerikos publikai į kameras kalbėjo V.Sadauskas.

Vytauto Sadausko priešininkas – kietas riešutėlis: Pasaulio čempionas trijose skirtingose svorio kategorijose. Tad nenuostabu, kad beveik visą pirmąjį raundą lietuvis praleidžia „po amerikiečiu“. Juano treneris vis šaukia: „Alkūne, smūgiuok alkūne. Gražu“. Ir amerikietis ją sėkmingai naudoja. Kauno sporto halė ima skanduoti „Vycka“, „Vycka“, bet tai mažai padeda.

Antrasis raundas klostėsi pagal pirmojo scenarijų – amerikietis gražiai vadovavo kovai ir netgi sugebėjo parteryje, sėdėdamas ant priešininko, smūgiuoti lietuviui keliu į galvą.

Trečias raundas. Stovėsenoje lietuvis pasijuto tvirčiau ir kiek „pakasė“ amerikiečio korpusą smūgiais, tačiau Juanas greit perėjo į kovą parteryje, kur ir vėl pirmavo. Vytautui ėmė kraujuoti prakirstas antakis. Amerikietis ir toliau laikė lietuvį įremtą į narvo tinklą, tęsė skausmingus smūgius keliu į galvą.

Viskas kartojosi ir ketvirtajame raunde. Tačiau lietuvis atsilaikė. Prasidėjo penktasis. Be abejonės, ilgiausia vakaro kova, tačiau baigtis jos jau buvo aiški ir be gongo dūžių. Vis dėlto, publika dėkojo Lietuvos kovotojui už ištvermę. Jis atsilaikė prieš trijų diržų savininką.

„Noriu, kad visi paplotumėte Vytautui Sadauskui. Jis atsilaikė prieš pasaulio čempioną. Man buvo ką su juo veikti“, – lietuvio pavardę išmokęs tarti Juanas pirmiausia atidavė duoklę varžovui.

„Esu stovėsenos kovotojas. Tad viskas aišku. O jis labai geras“, – „sumaitotu“ veidu Amerikos publikai į kameras kalbėjo V.Sadauskas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kovos akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kovos akimirkos

MMA 5x5 (svorio kategorija virš 100 kg)

Tony Lopezas (JAV) prieš Tomą Pakutinską

Dukart pankrationo pasaulio čempionas stojo į kovą prieš 43-ųjų metų itin patyrusį priešininką iš Amerikos, kuris pernai jau sugebėjo įveikti Egidijų Valavičių. Su legendine savąja ukrainietiška daina į narvą žengęs tauragiškis Tomas po kelių minučių Tony pasiguldė ant grindų, tačiau amerikietis išlaukė savo ir net būdamas „apačioje“ sugebėjo užlaužti lietuvio ranką. Kova baigta. Amerika 2 – Lietuva 0.

Po skausmingo veiksmo Tomas liko sėdėti ant narvo grindų. Pirminiais duomenimis, jam išnarintas petys. Paramedikai suteikė skubią pirmąją pagalbą – ranka įtvirtinta įtvare. Revanšas nepavyko.

MMA 5x5 (svorio kategorija iki 60 kg)

Shadas Smithas (JAV) prieš Karolį Buslį

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kovos akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kovos akimirka

Pirmojo raundo metu Karolis rodė viską, ką moka. Kovotojas nenusileido amerikiečiui – bandė atlikti gražius smūgius koja besisukant. Ne kartą laužė Shado ranką. Ir tai patiko publikai, kuri skandavo „Karoli, Karoli“. Ar pavyks nors vienam lietuviui pasipriešinti tituluotam varžovui iš JAV?

Deja, bet amerikietis apsivijo lietuvio sprandą kojomis ir jį „užsmaugė“. Karolis buvo priverstas pasiduoti antrajame raunde.

Lietuva – 0, JAV – 3. Debiutiniame turnyre Lietuvos kovotojai turėjo pripažinti varžovų iš tolimosios šalies pranašumą.

Langas į JAV kovas

Turnyrą atidarė riterių klubas „LDK varčiai“. Renginį puošė merginų šokių grupės „Flash Dance“ ir „Tabu“ naktinio klubo go go šokėjos.

Šio turnyro vaizdo įrašas bus transliuojamas daugiau kaip 50 milijonų JAV gyventojų.

Į pirmąkart Lietuvoje rengiamą turnyrą atvyko kelios renginį filmuojančios Amerikos televizijos, „King of the Cage“ federacijos prezidentas Terry Neilas Trebilcockas, kuris glaudžiai bendradarbiauja su UFC – mišrių kovų organizacija Amerikoje. Prezidentas minėjo, kad jam bus įdomu pamatyti Lietuvos kovotojus, kuriuos galėtų pakviesti kovoti ir Amerikos mišrių kovų turnyruose.

Šio turnyro vaizdo įrašas bus transliuojamas daugiau kaip 50 milijonų JAV gyventojų. Turnyrą taip pat atvyko stebėti MMA atstovai iš Lenkijos, Vokietijos, Amerikos, Gruzijos, Armėnijos ir Čekijos.

Tikimasi, jog balandžio 8 d. renginys, kuriam, pasak organizatorių, ruoštasi apie pusmetį, taps puikia įžanga naujam mišrių kovų reginiui Lietuvoje: Europa prieš Ameriką. Turnyro formatas: devyni europiečiai susikaus su devyniais MMA kovotojais iš JAV. Turnyrai bus rengiami Kauno „Žalgirio“ arenoje, o juose nuolat pasirodys ir po du ar tris geriausius Lietuvos sportininkus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

00:19
01:55
02:51

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką