Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 31d. 16:31

Lietuvos imtynių metai: kas 2016-aisiais spindėjo labiausiai?

Edgaras Venckaitis Rio pasirodė tik vienoje kovoje
Godos Smilingytės nuotr. / Edgaras Venckaitis Rio pasirodė tik vienoje kovoje

Daug kalbėta ir rašyta apie neabejotinai geriausią metų imtynininką Edgarą Venckaitį. Nors tauragiškis, praėjęs sunkų olimpinės atrankos kelią Rio de Žaneire liko vienuoliktas, tačiau tai nesumenkino jo nuopelnų. Juolab ir penkta vieta Europos čempionate taip pat šį bei tą pasako.

Stabilumą viso sezono metu demonstravęs atletas pirmoje olimpinėje dvikovoje su pasaulio čempionu Franku Staebleriu pralaimėjo teisėjų sprendimu, tačiau minėta dvikova tikrai bus narstoma įvairiuose imtynių specialistų seminaruose analizuojant subjektyvumo faktorius.

Pavasarį Rygoje vykusiame Europos čempionate šiek tiek pritrūko Laimučiui Adomaičiui, kuris tenkinosi penkta vieta.

Gerą tradiciją pratęsia dvimetrinis gigantas Mantas Knystautas, kuris vos ne kasmet džiugina medaliais iš pasaulio ar Europos čempionatų. Šiemet žemyno jaunimo iki 23 metų čempionate klaipėdietis iškovojo bronzą.

Net trys medalius pasaulio kariškių čempionate iškovojo laimėjo mūsų šalies klasikai. Vilius Laurinaitis iš Korėjos grįžo su sidabro, o Kristupas Šleiva ir Mindaugas Mizgaitis su bronzos apdovanojimais.

Vytauto Dranginio nuotr./Vilius Laurinaitis
Vytauto Dranginio nuotr./Vilius Laurinaitis

Moterų imtynių padangė nėra debesuota. Jau įpratome prie Danutės Domikaitytės pergalių, kuriai šiemet vos vieno taškelio pritrūko iki olimpinio kelialapio. Savotišką atgimimą pademonstravo Indrė Bubelytė, kuri Europos čempionate įveikė tituluotą latvę Laurą Skujiną ir parodė aukščiausią karjeros rezultatą – užėmė penktą vietą. Jau patyrusioms atletėms ant kulnų mina kelios jaunesnės kartos panelės, iš kurių išsiskiria Auksė Rutkauskaitė ir Kamilė Gaučaitė. Pastaroji savo galimybes parodė pasaulio jaunių čempionate Gruzijoje, kur užėmė trečią vietą. Jos komandos draugė Auksė taip pat nenuvylė – Tbilisyje ji liko penkta.

Veteranai. Kaip be jų. Nenuoramos žilaplaukiai savyje randa motyvacijos ir noro galynėtis ant imtynių kilimo ir keliauja savo lėšomis į kasmet vykstančius pasaulio veteranų čempionatus. Šiemet Suomijoje vykusiame čempionate medalius iškovojo šešiasdešimt prisitraukimų per minutę sugebantis atlikti imtynių veteranas Nikolajus Ilkevičius iš Vilniaus ir žymiausias šalies kurmių gaudytojas Stasys Šaduikis iš Mikališkių kaimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką