Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 12d. 20:56

Neleistinų varžovų smūgių išmuštas E.Sečinskis: „Jutau, kad tai – ne mano diena“

Edgardas Sečinskis 15min iš Tokijo
Algimanto Barzdžiaus nuotr. / Edgardas Sečinskis

„Išmušė gerai...“ – šypsodamasis Tokijuje į gerokai paraudusį skruostą rodė Edgardas Sečinskis. Lietuvos karatė kovotojas pasaulio čempionate be svorio kategorijų sugėrė net keletą neleistinų varžovų smūgių į veidą, kurie ne tik išmušė iš vėžių, bet ir lėmė pasitraukimą iš pirmenybių anksčiau, nei pats sportininkas norėjo.

Pirmąją čempionato be svorio kategorijų dieną Lietuvos kovotojas įveikė bulgarą Miroslavą Milevą, vėliau susidūrė su rimtesniu ruso Pavelo Fafelovo iššūkiu, tačiau per antrąjį pratęsimą palaužė ir jį.

Antroji diena buvo itin sunki E.Sečinskiui. Ketvirtajame etape jis susidūrė su japonu Yusaku Watanabe. Šeimininkų kovotojas jau buvo kartą įspėtas, kai kovos pabaigoje, nors ir atrodė užtikrinčiau, taip smogė lietuviui į veidą, kad šis ilgam prigulė ant tatamio.

Po kiek laiko E.Sečinskis pakilo ir teisėjai už oponento nuodėmes pergalę skyrė būtent jam.

Algimanto Barzdžiaus nuotr./Edgardas Sečinskis patyrė neleistiną smūgį į veidą
Algimanto Barzdžiaus nuotr./Edgardas Sečinskis patyrė neleistiną smūgį į veidą

Aštuntfinalyje E.Sečinskis sutiko kitą japoną Kosei Ochiai. Istorija buvo panaši – varžovas vėl neleistinai stuktelėjo lietuviui į veidą. Nors ir buvo įspėtas, bet Japonijos sportininkas teisėjų sprendimu tapo dvikovos nugalėtoju.

Prieš ketverius metus lietuvis planetos pirmenybėse užėmė 7-ąją vietą ir prieš keletą savaičių 15min pasakojo norįs pagerinti savo rezultatą. To padaryti nepavyko, o pats E.Sečinskis pripažino, kad dvi dienos Tekančios Saulės šalyje jam buvo vienas didžiausių išbandymų.

„Kalbant apie rezultatą, jis yra toks, koks yra. Šios varžybos man buvo vienos sunkiausių tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Tiesiog jutau, kad tai – ne mano diena, nuo pirmos kovos viskas ėjo ne pagal planą“, – kalbėjo E.Sečinskis.

Nuo pirmos kovos viskas ėjo ne pagal planą

– Kas kišo koją psichologine prasme?15min Tokijuje paklausė E.Sečinskio.

– Nusimušimai pirmose kovose. Daug nesklandumų įvyko ir po to reikėjo su tuo dirbti toliau. Tai kišo koją, todėl ir tos kovos nebuvo tokios.

– Kokia buvo kova prieš japoną, kuris pavaišino tuo stipriu neleistinu smūgiu?

– Ta kova buvo laimėta, bet pralaimėta. Taip ją vertinu. Nesuspėjau su juo sudirbti. Tiesiog galbūt dievai buvo mano pusėje ir pasisekė. Pats tą kovą vertinu neigiamai. Kita kova jau buvo geresnė, tada atsibudau, viskas klostėsi sklandžiau, bet kažkodėl teisėjai nusprendė, kad nesu vertas eiti tolyn.

Pats tą kovą vertinu neigiamai

– Bet ir tada buvo neleistinas smūgis į veidą...

– Truputėlį vėl išmušė, bet ne taip, kaip pirmoje kovoje. Nežinau, nenoriu nieko sakyti, bet manau, kad gal ir specialiai varžovai taip daro, kad tik išmuštų iš vėžių.

– Apie teisėjus užsiminėte. Galima suprasti, kad yra kokių nors nuoskaudų dėl jų sprendimo?

– Tai tiesiog mano nuomonė. Kalbant apie visą čempionatą, mano sprendimai dažnu atveju nesutapo su teisėjų. Manau, kad jie padarė klaidų, bet kiekvienas turi savo nuomonę.

nuotr. Algimanto Barzdžiaus/Edgardas Sečinskis
nuotr. Algimanto Barzdžiaus/Edgardas Sečinskis

– Jei kalbame apie visą čempionatą ir Lietuvos kovotojų pasirodymą, kaip jį vertintumėte?

– Manau, neblogai. Žinoma, sveikinu Eventą Gužauską, pagaliau prasimušė ten, kur turėjo būti prieš ketverius metus. Penki vyrai pateko į sekmadienio kovas, tai geras rezultatas. Ir, žinoma, labai džiugu dėl Ingos Mikštaitės. Pagaliau iššovė tada, kada reikėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:19
02:24
01:30

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką