Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 8d. 11:16

Prieš ketverius metus bronzą Tokijuje pagriebęs L.Kubilius: „Iki šiol vejuosi svajonę“

Lukas Kubilius 15min iš Tokijo
Asmeninio archyvo nuotr. / Lukas Kubilius

Lukas Kubilius pirmą kartą į pasaulio kontaktinės karatė (kiokušin) pasaulio čempionatą be svorio kategorijų atvyko dar prieš 16 metų. Kas ketverius metus vykstančiose planetos pirmenybėse lietuviui jau pavyko pagriebti bronzos medalį 2015-aisiais, tačiau tai dar ne tas pasiekimas, kurį sportininkas vadina svajone. L.Kubilius tikisi, kad šiemet ant kaklo sužibs aukštesnės prabos medalis.

Prieš ketverius metus Tokijuje L.Kubilius ant tatamio žengė 7 kartus.

Sėkmingai jis žygiavo iki pusfinalio, tačiau jame sutiko japoną Yuji Shimamoto ir po 2 minučių kovos patyrė pralaimėjimą.

Dėl bronzos L.Kubilius stojo į kovą net su 30 kilogramų už save lengvesniu japonu Shota Maeda. Nors ir kamavo didžiulis nuovargis, tada Lietuvos sportininkas šventė pergalę.

„Prieš aštuonerius metus buvo ketvirta vieta, prieš ketverius vėl pusfinalyje pralaimėjau, tad reikėjo kovoti dėl trečios vietos su vienu iš stipriausių japonų. Jėgų nebuvo likę, nes pusfinalyje pralaimėjau būsimam čempionui. Bet mokytojo, kuris surado tinkamą žodį, dėka radau jėgų ir pavyko laimėti tą trečią vietą. Jėgų dar turėjau trims minutėms. Tiek tada kova ir truko (juokiasi)“, – su 15min prisiminimais dalijosi L.Kubilius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lukas Kubilius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lukas Kubilius

Nuo 2015-ųjų čempionato Tokijuje vos kartą startavęs karatė kovotojas tikino, kad Japonijoje triumfuoti yra itin sudėtinga. Tai pasakoja ir istorija.

„Kai būna koks pasaulio taurės turnyras ar etapai, tada vienokia situacija, bet čia japonai išstato didžiulę, stiprią komandą, kovoja namuose, tad tikrai būna sunku. Dar nė vienam ne japonui vyrui nėra pavykę laimėti pasaulio čempionato“, – konstatavo L.Kubilius.

Dar nė vienam ne japonui vyrui nėra pavykę laimėti pasaulio čempionato

Kartu su Eventu Gužausku pasaulio čempionatui ruošęsis L.Kubilius pasakojo, kad pasirengimas praėjo sklandžiai, nors, kaip visada, norisi dar geriau.

„Šiandien turim, ką turim, o varžybose įtaką daro ir patirtis, ir burtai, ir taip toliau...“ – pasakojo sportininkas.

Kalbėdamas apie tikslus Tokijuje, L.Kubilius abstrakčiomis frazėmis nesimėtė.

„Svajonė – pirma vieta. Iki šiol vejuosi tą svajonę, žiūrėsim, kaip pavyks. Jei nepavyks, pasaulis tuo nesibaigia“, – sakė kovotojas.

Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Kubilius
Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Kubilius

Karatė čempionatas be svorio kategorijų dar yra vadinamas šios sporto šakos olimpiada. Ne tik todėl, kad vyksta kas ketverius metus, bet ir dėl to, kad karatė kovotojams šis renginys yra pats svarbiausias. Svarbesnis net ir už olimpiadą, kurioje karatė debiutuos 2020-aisiais Tokijuje.

Tad kuo tokios ypatingos šios pirmenybės?

„Pirmas dalykas – formatas: aštuonios kovos per dvi dienas. Pirmą dieną – trys kovos. Po jų, kadangi neturi apsaugų, turi kažkokių traumų, pamušimų. Jei turėjai gerus varžovus, būna rankos ir kojos atmuštos, o kitą dieną atsibudus ir iš lovos gali būti išlipt sunku. Bet laukia dar penkios kovos, o jei nori laimėti auksą, turi visas jas laimėti.

Susikaupia traumos, konkurencija labai didelė. Vien lietuvių mes turime 10, japonai turi, rodos, 20 savo sportininkų. Sudėtinga, žiauriai sudėtinga. Visi tam ruošiasi. Tai yra svarbiausias metų renginys tiek Japonijoje, tiek pasaulyje“, – aiškino L.Kubilius.

Sudėtinga, žiauriai sudėtinga

Per tuos keturis čempionatus, kuriuose dalyvavo, L.Kubilius sukaupė daug patirties. Paklaustas apie pamokas, kovotojas pasakojo, jog sunkiausia yra susidėlioti jėgas.

„Norisi, kad kovos truktų kuo trumpiau ir liktų kuo daugiau likusių jėgų. Tačiau jei nepavyks anksčiau laiko kovos užbaigti ar tą padaryti per pagrindinį laiką, tada turėsi pratęsimą. Tai reiškia, kad kitai kovai turėsi mažiau ištvermės. Turime stiprius gydytojus, kurie padės atsistatyti. Bandysim šiais metais iš kito kampo į tas varžybas pažiūrėti“, – vylėsi L.Kubilius.

Pirmojoje turnyro kovoje lietuviui ant tatamio lipti neteks – jis yra reitinguotas. Tačiau jau aišku, kad antrajame etape jo lauks Moldovos atstovas Alexandru Barba arba ispanas Javieras Zamora.

Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Kubilius
Asmeninio archyvo nuotr./Lukas Kubilius

„Pažiūrėsiu gyvai jų kovą, vėliau, atrodo, rusas turėtų išeiti, o tuomet jau japonai prasideda. Bet daugiausiai vietoje aiškinsimės, kaip ten kas“, – toli į ateitį nežvelgė L.Kubilius.

Būsimų ir galimų varžovų kovų įrašų sportininkas pažiūrėjo, bet tikina, kad jam geriausia yra gyvai pamatyti būsimų oponentų veiksmus.

„Geriausia gyvai pažiūrėti, ką daro, kokios formos yra. Gal pamatyti, kiek jis smūgių susirenka, kur praleidžia, kokia jam žala padaryta. Tada automatiškai ir dėlioji savo taktiką“, – pasakojo kovotojas.

Vos per dvi dienas – šeštadienį ir sekmadienį – sužinosime, ar L.Kubiliaus svajonei tapti pasaulio čempionu yra lemta išsipildyti.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:07
04:15
01:33

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką