Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 10d. 17:33

Tailando „Max Muay Thai“ ringe – antroji iš eilės Sigito Gaižausko pergalė

Kauno sporto klubo „Titano“ auklėtinis Sigitas Gaižauskas švenčia dar vieną pergalę. Tailande ne pirmą mėnesį viešintis kovotojas sausio 10 dieną ir vėl lipo į žymiojo „Max Muay Thai“ turnyro ringą, kuriame su degančiu užsispyrimu įveikė vietinę žvaigždę. Tai jau trečia lietuvio pergalė, pasiekta tailandietiško bokso gimtinėje.

Pasiruošimas penktajai „Max Muay Thai“ kovai jo karjeroje buvo itin sudėtingas. Lapkričio 15 dieną atšventęs pergalę, vėliau S.Gaižauskas buvo priverstas gydytis atsinaujinusią riešo traumą.

„Treniruotėje atlikinėjau 300 stiprių smūgių į mašinos padangas. Pradėjo mausti riešą, tai kitą dieną su skaudžia ranka vėl 300 smūgių padariau ir išvykau pas daktarą. Kurį laiką šiai kovai ruošiausi smūgiuodamas tik viena ranka“, – dar prieš dvikovą pakalbintas 15min teigė kovotojas.

Prakaitas bėgiojant su sauna kostiumu kūnu sruvena kaip vanduo iš čiaupo.

Šįkart itin sudėtingas jam buvo ir svorio metimo procesas. Per keletą dienų Sigitas turėjo atsikratyti dešimties papildomų kilogramų – tam, kad galėtų kautis kategorijoje iki 70 kg.

„Svorį pradėjau mesti pirmadienį, likus šešioms dienoms iki kovos. Ryte prieš treniruotę valgiau bananą. Pietums – virtą vištienos krūtinėlę su papajos salotomis, vakare – sriubą su vištienos krutinėle arba žuvimi. Ir gėriau labai daug vandens.

Sigito Gaižausko nuotr./Sigitas Gaižauskas prieš kovą Tailande
Sigito Gaižausko nuotr./Sigitas Gaižauskas su sauna kostiumu prieš kovą Tailande

Ketvirtadienį nustojau gerti. Pradėjau bėgioti su sauna kostiumu. Laukė du 35 minučių trukmės bėgimai, kaitinant 32 laipsnių karščiui. Kostiumo nenusiimdavau dvi valandas – po bėgimo dar sportuodavau ir salėje. 8 kg greit nukrito. Prakaitas bėgiojant su sauna kostiumu kūnu sruvena kaip vanduo iš čiaupo“, – pasiruošimo procesą nupasakojo lietuvis.

VIDEO: Alinantis pasiruošimas kovai: po svorio metimo Sigitas Gaižauskas jėgas atgauna ligoninėje

Po 5 valandų kelionės į Patajos miestą, kuriame ir vyksta garsieji „Max Muay Thai“ turnyrai, prieš pat šeštadienio svėrimą, Sigitas prisipažino besijautęs gyvu lavonu. 

Sigito Gaižausko nuotr./Sigitas Gaižauskas prieš kovą Tailande
Sigito Gaižausko nuotr./Po alinančio svorio metimo – į ligoninę, atstatyti jėgas

„Taip sunku nebuvo jau seniai, neturiu jėgų net sėdėti. Iki tualeto nueinu ir galva svaigsta. Bet vis vien kažkas varo į priekį. Kas? Kai jį sutiksiu – duosiu iškart į veidą“, – apie tai, kad didžiausia motyvacija sunkią akimirką – būsimas varžovas, dar penktadienį prisipažino Sigitas.

Taip sunku nebuvo jau seniai, neturiu jėgų net sėdėti. Iki tualeto nueinu ir galva svaigsta.

Iškart po svėrimo jo laukė ligoninė bei lašelinės. Per likusią parą iki kovos tenka priaugti tiek svorio, kiek buvo numesta per savaitę. 

Sigito Gaižausko nuotr./Sigitas Gaižauskas prieš kovą Tailande
Sigito Gaižausko nuotr./Sigitas Gaižauskas su treneriu prieš kovą Tailande

Tačiau lemtingąją dieną, sausio 10-ąją, Sigitas jautėsi guvus kaip niekad. Dvikova su tailandiečiu varžovu, kuris paskutiniąją savo kovą baigė nokautu, prasidėjo žvalgybiniais veiksmais. Pirmajame raunde dominavo smūgiai kojomis. Paskutinėmis sekundėmis Sigitas puolė priešininką talžyti kumščiais. Tailando atstovas prasileido keletą smūgių į veidą.

Antrajame raunde lietuvio bandymai nokautuoti varžovą tęsėsi. Šis vis siekė apsisaugoti nuo apgaulingų smūgių alkūnėmis – kabinosi į Sigitą. Parteryje prasidėdavo kelių smūgiai, kuriuos akylai skaičiavo gausiai arenoje susirinkę žiūrovai.

Trečiajame raunde ir vėl ėmė labiau dirbti abiejų kovotojų keliai, skaudžiai pliekę šonkaulius. Supykęs Sigitas kartą numetė varžovą ant ringo grindų. Galiausiai nuaidėjo gongas.

VIDEO: Kovotojo Sigito Gaižausko ir Sanghan Sor. Sor. Nawat kova Tailando „Max Muay Thai“ turnyre

Teisėjai nusprendė, jog papildomo raundo nebus. Į viršų kilo lietuvio ranka. Tai – jau antrojo iš eilės Sigito pergalė „Max Muay Thai“ turnyre.

„Kova sunki, bet po varginančio pasiruošimo ir svorio metimo labai norėjau laimėti. Pergalę pasiekti padėjo mano užsispyrimas ir sunkus darbas treniruotėse“, – iškart po pergalės 15min iš Tailando informavo S.Gaižauskas.

Pagyrų auklėtiniui negailėjo ir jo treneris Lietuvoje, Kauno „Titano“ sporto klubo įkūrėjas Marius Misiūnas: „Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi Sigitu. Kovojo jis kaip tikras Muaythai meistras. Su traumuota ranka, numetęs 10 kg kovėsi kaip tikras karys“.

Pirmą kartą į Tailandą kovotojas išvyko praėjusių metų pavasario pradžioje. Svečioje šalyje jis išbuvo pusmetį. Kovojo ir Kinijoje bei Vietname. Vasaros pabaigoje trumpam sugrįžo į Lietuvą, o spalio mėnesį vėl persikėlė į Tailandą. Šioje šalyje, kurioje Muaythai – sporto šaka numeris vienas, jis žada būti iki balandžio.

„Max Muay Thai“ ringe Sigitas po kartą pralaimėjo ir išplėšė lygiąsias bei tris kartus šventė pergalę.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką