Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Vasara, paaukota kovoms: Lietuvos jaunimo muai tai rinktinė gynė šalies garbę Tailande

Rugpjūčio 3-11 d. Tailande vyko IFMA, atvedusius muai tai sportą prie olimpinių žaidynių slenksčio, surengtas muai tai pasaulio jaunimo čempionatas. Paaukoję savo vasaros atostogas, jame tarp 645 dalyvių iš 78 šalių varžėsi ir du jaunieji kovotojai iš Lietuvos: Milda Kopytovaitė bei visų trijų Baltijos valstybių čempionas Aleksandras Kapanadzė.
Lietuvos jaunimo muaythai rinktinė pasaulio čempionate Tailande
Lietuvos jaunimo muai tai rinktinė pasaulio čempionate Tailande / Andrejaus Zemitano nuotr.

Abu Lietuvos nacionalinės rinktinės atstovai treniruojasi Vilniaus „Lotoso“ sporto klube, kur juos kovoms ruošia treneris Andrejus Zemitanas. Pirmajam savo gyvenime pasaulio čempionatui, kuris šiemet vyko muai tai tėvyne laikomame Tailande, Milda ir Aleksandras ruošėsi ištisus metus. Kaip tikina treneris, nepraleido nė vienų tiek gimtinėje, tiek už jos ribų vykusių varžybų.

Kasdien, išskyrus sekmadienį, – po dvi 3 valandas trunkančias treniruotes. Dar 8 km krosas, darbas porose su tailandiečiais kovotojais. Ir taip visą mėnesį, kol atėjo metas kovoms čempionate.

Vasaros pradžioje Lietuvos jaunimo muai tai rinktinė surengė dvi stovyklas, po kurių išvyko treniruotis į Tailandą.

„Tailando „Deeirrat“ klube, kuriam vadovauja legendinis meistras, nacionalinės muai tai rinktinės vyr. treneris A.Sijurrtart, čempionatui ruošėmės kartu su Tailando nacionaline rinktine. Išeiginių nebuvo. Treniruotis Tailande pradėjome liepos 5 dieną. Kasdien, išskyrus sekmadienį (tik viena treniruotė) – po dvi 3 valandas trunkančias treniruotes. Dar 8 km krosas, darbas porose su tailandiečiais kovotojais. Jie – tikri profesionalai kovojant klinče. Ir taip visą mėnesį, kol atėjo metas kovoms čempionate.

Laisvomis valandomis vaikai skaitė knygas, kurias jiems buvo liepta perskaityti mokykloje. Per tą laiką „sudorojo“ abu po 4“, – nuotaikomis iš Tailando pasidalijo A.Zemitanas.

Andrejaus Zemitano nuotr./Lietuvos jaunimo muaythai rinktinė pasaulio čempionate Tailande
Andrejaus Zemitano nuotr./Lietuvos jaunimo muaythai rinktinė pasaulio čempionate Tailande

Anot jo, čempionato organizacija – aukščiausio lygio. Visas dėmesys skirtas iš penkių pasaulio žemynų susirinkusiems jauniesiems kovotojams, kuriuos VIP autobusai kasdien veždavo į nacionalinį Bankoko stadioną. Jame ir vyko kovos.

Andrejaus Zemitano nuotr./Lietuvos jaunimo muai tai rinktinė pasaulio čempionate Tailande
Andrejaus Zemitano nuotr./Lietuvos jaunimo muai tai rinktinė pasaulio čempionate Tailande

Mildos ir Aleksandro amžiaus grupėse jų svorio kategorijose buvo po 11 kovotojų, o tai reiškė, jog iki aukso medalio jiems reikėjo laimėti arba tris, arba keturias kovas. Burtai abiem lietuviams, kuriems tai buvo nauja patirtis, lėmė stiprius varžovus.

16-17 metų amžiaus grupėje, 60 kg svorio kategorijoje kovojusi Milda pirmojoje kovoje susitiko su tailandiete Napaporn Khieonoi ir pralaimėjo jai taškais. Merginai pritrūko patirties. Jos varžovė nukeliavo iki pat finalo, kuriame pralaimėjo vokietei Viktorijai Molcanovai.

10-11 metų amžiaus grupėje, 34 kg svorio kategorijoje besivaržęs Aleksandras pirmąjį savo varžovą iš Zambijos įveikė be kovos, tačiau pralaimėjo antrą kartą stojęs į ringą. Lietuvį įveikė Moldovos kovotojas Davidas Chiperi, kuriam tai buvo jau trečias pasaulio čempionatas. Aleksandras šiam patyrusiam vaikinui nusileido vos vienu kitu tašku.

Andrejaus Zemitano nuotr./Lietuvos jaunimo muaythai rinktinė pasaulio čempionate Tailande
Andrejaus Zemitano nuotr./Lietuvos jaunimo muaythai rinktinė pasaulio čempionate Tailande

„Taip, medalių neiškovota, tačiau šie vaikai įgijo neįkainojamos patirties. Jie paaukojo savo išsiilgtas vasaros atostogas sunkioms treniruotėms. Jie myli šį sportą, siekia savo tikslų“, – auklėtinių ryžtu pasidžiaugė treneris.

Šešiolikmetė M.Kopytovaitė yra Lietuvos muai tai vicečempionė, Latvijos bei Estijos muai tai čempionė, Baltijos šalių vicečempionė. Vienuolikmetis A.Kapanadzė – Lietuvos, Latvijos, Estijos muai tai čempionas.

Pasaulio muai tai čempionate Tailande dirbo ir vienas tarptautinės kategorijos teisėjas iš Lietuvos – Saulius Šeškevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius