Dohos medaliai – rekordą pasiekę amerikiečiai triumfavo, aukštai finišavo ir estai

JAV lengvosios atletikos rinktinė vėl dominavo pasaulio čempionate. Sekmadienį Dohoje pasibaigusiose pirmenybėse amerikiečiai iškovojo daugiausiai aukso ir kitos spalvos apdovanojimų.
JAV lengvaatlečiai triumfavo bendroje medalių įskaitoje.
JAV lengvaatlečiai triumfavo bendroje medalių įskaitoje. / „Scanpix“ nuotr.

Nia Ali auksu 100 m per barjerus finale, vyrų ir moterų bėgimo kvartetų triumfu estafetėse 4 po 400 m JAV komanda baigė medalių medžioklę Dohoje.

JAV lengvaatlečiai per pasaulio čempionatą laimėjo 14 aukso, 11 sidabro ir 4 bronzos medalius.

Tai geriausias amerikiečių pasirodymas – 2005 ir 2007 metais JAV komanda irgi laimėjo 14 aukso medalių, bet tada sidabro apdovanojimų laimėta mažiau.

„Scanpix“ nuotr./JAV lengvaatlečiai triumfavo bendroje medalių įskaitoje.

Šiais metais antra komandų rikiuotėje finišavo Kenija – Afrikos šalies lengvaatlečiai iškovojo 5 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos medalius.

Trečia buvo Jamaika (3 aukso, 5 sidabro ir 4 bronzos medaliai), aplenkusi Kiniją.

Penkta medalių įskaitoje finišavo Etiopija, šešta – Didžioji Britanija.

Rusija dėl dopingo ydų neturėjo savo komandos, bet po neutralia vėliava startavę šios šalies sportininkai laimėjo 6 medalius (2 aukso, 3 sidabro, 1 bronzos). Pagal šį rodiklį Rusija būtų šešta.

„Scanpix“ nuotr./Marija Lasickienė

Iš viso pasaulio čempionate medalius iškovojo 43 valstybių sportininkai.

21-22 vietas pasidalino Estija ir Ukraina. Estai laimėjo du sidabro medalius – tai padarė dešimtkovininkas Maicelis Uibo ir ieties metikas Magnusas Kirtas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Estas Magnusas Kirtas laimėjo sidabrą, nors nebaigė rungties dėl peties traumos.

Kaip žinia, Lietuvos lengvaatlečiai šįkart liko be apdovanojimų, aukščiausią – 11-ąją vietą – užėmus sportinio ėjimo atstovui Mariui Žiūkui.

„Vertinu prastai visą čempionatą“, – interviu 15min žurnalistei Dovilei Šeduikytei į vatą nevyniojo Lietuvos rinktinės vadovė Nijolė Medvedeva.

Be medalių liko ir Latvija bei Suomija, sėkmingiau pasirodė kitos Šiaurės Europos šalys – tris medalius laimėjusi Švedija ir vieną auksą iškovojusi Norvegija. Lenkijos atletai laimėjo 6 medalius iš jų vieną aukso.