Publikuota: 2019 spalio 7d. 12:33

Dohos medaliai – rekordą pasiekę amerikiečiai triumfavo, aukštai finišavo ir estai

JAV lengvaatlečiai triumfavo bendroje medalių įskaitoje.
„Scanpix“ nuotr. / JAV lengvaatlečiai triumfavo bendroje medalių įskaitoje.

JAV lengvosios atletikos rinktinė vėl dominavo pasaulio čempionate. Sekmadienį Dohoje pasibaigusiose pirmenybėse amerikiečiai iškovojo daugiausiai aukso ir kitos spalvos apdovanojimų.

Nia Ali auksu 100 m per barjerus finale, vyrų ir moterų bėgimo kvartetų triumfu estafetėse 4 po 400 m JAV komanda baigė medalių medžioklę Dohoje.

JAV lengvaatlečiai per pasaulio čempionatą laimėjo 14 aukso, 11 sidabro ir 4 bronzos medalius.

Tai geriausias amerikiečių pasirodymas – 2005 ir 2007 metais JAV komanda irgi laimėjo 14 aukso medalių, bet tada sidabro apdovanojimų laimėta mažiau.

„Scanpix“ nuotr./JAV lengvaatlečiai triumfavo bendroje medalių įskaitoje.

Šiais metais antra komandų rikiuotėje finišavo Kenija – Afrikos šalies lengvaatlečiai iškovojo 5 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos medalius.

Trečia buvo Jamaika (3 aukso, 5 sidabro ir 4 bronzos medaliai), aplenkusi Kiniją.

Penkta medalių įskaitoje finišavo Etiopija, šešta – Didžioji Britanija.

Rusija dėl dopingo ydų neturėjo savo komandos, bet po neutralia vėliava startavę šios šalies sportininkai laimėjo 6 medalius (2 aukso, 3 sidabro, 1 bronzos). Pagal šį rodiklį Rusija būtų šešta.

„Scanpix“ nuotr./Marija Lasickienė

Iš viso pasaulio čempionate medalius iškovojo 43 valstybių sportininkai.

21-22 vietas pasidalino Estija ir Ukraina. Estai laimėjo du sidabro medalius – tai padarė dešimtkovininkas Maicelis Uibo ir ieties metikas Magnusas Kirtas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Estas Magnusas Kirtas laimėjo sidabrą, nors nebaigė rungties dėl peties traumos.

Kaip žinia, Lietuvos lengvaatlečiai šįkart liko be apdovanojimų, aukščiausią – 11-ąją vietą – užėmus sportinio ėjimo atstovui Mariui Žiūkui.

„Vertinu prastai visą čempionatą“, – interviu 15min žurnalistei Dovilei Šeduikytei į vatą nevyniojo Lietuvos rinktinės vadovė Nijolė Medvedeva.

Be medalių liko ir Latvija bei Suomija, sėkmingiau pasirodė kitos Šiaurės Europos šalys – tris medalius laimėjusi Švedija ir vieną auksą iškovojusi Norvegija. Lenkijos atletai laimėjo 6 medalius iš jų vieną aukso.