Geriausiais Europos lengvaatlečiais Vilniuje paskelbti F.Bol ir J.Ingebrigtsenas

Vilniuje surengta Europos lengvosios atletikos federacijos iškilminga „Golden Tracks“ apdovanojimų ceremonija, kurios metu geriausiais 2023 metų senojo žemyno lengvaatlečiais paskelbti vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikas Jakobas Ingebrigtsenas iš Norvegijos bei sprinterė ir barjerininkė iš Nyderlandų Femke Bol.
Femke Bol
Femke Bol / ZUMAPRESS.com nuotr.

Taip pat buvo apdovanoti treneriai ir kylančios žvaigždės.

Visose kategorijose iš pradžių buvo atrinkta po 10 pretendentų, o vėliau palikta po 3 kandidatus.

Geriausi iš geriausiųjų

Į geriausios lengvaatletės titulą pretendavo F.Bol, ukrainietė šuolininkė į aukštį Jaroslava Mahučich ir ispanė ėjikė Maria Perez.

Nugalėtoja išrinkta F.Bol šiais metais tapo 400 m barjerinio bėgimo pasaulio čempione, taip pat iškovojo aukso medalį 4×400 m estafetėje. Europos uždarų patalpų čempionate 4×400 m estafetėje ji laimėjo aukso medalį ir tapo 400 m bėgimo čempione. Be to, sportininkė triumfavo „Deimantinės lygos“ finale, iškovojo Europos žaidynių auksą ir pagerino pasaulio uždarų patalpų 400 m bėgimo bei Europos 400 m barjerinio bėgimo rekordus.

Y.Mahučich šiemet pirmą kartą tapo pasaulio čempionate, antrą kartą – Europos uždarų patalpų čempione ir antrą kartą laimėjo „Deimantinę lygą“.

M.Perez pasaulio čempionate iškovojo aukso medalius 20 km ir 35 km sportinio ėjimo rungtyse. Be to, ispanė nugalėjo Europos sportinio ėjimo komandiniame čempionate, kuriame pagerino 35 km sportinio ėjimo pasaulio rekordą.

Geriausiu metų lengvaatlečiu kartu su J.Ingebrigtsenu pretendavo tapti švedas šuolininkas su kartimi Armandas Duplantis ir šuolininkas į tolį graikas Miltiadis Tentoglou. Praėjusiais metais, pirmą kartą istorijoje, šioje kategorijoje buvo paskelbti 2 laimėtojai – A.Duplantis ir J.Ingebrigtsenas.

AFP nuotr./Jakobas Ingebrigtsenas

Šį kartą triumfavo vienas J.Ingebrigtsenas. Jis pasaulio čempionate Budapešte iškovojo aukso medalį 5000 m distancijoje bei sidabro medalį 1500 m nuotolyje. Europos uždarų patalpų čempionate Stambule norvegas tapo čempionu 1500 m ir 3000 m distancijose. Be to, sportininkas tapo mylios ir 3000 m „Deimantinės lygos“ čempionu bei pagerino vieną pasaulio (2000 m) ir tris Europos (1500 m, vienos mylios, 3000 m) rekordus.

A.Duplantis 2023 metais antrą kartą tapo pasaulio čempionu, trečią kartą laimėjo „Deimantinę lygą“ ir pagerino uždarų patalpų (6.22 m) bei stadiono (6.23 m) pasaulio rekordus.

M.Tentoglou šiemet pirmą kartą tapo pasaulio čempionu, trečią kartą Europos uždarų patalpų čempionu ir Chožove iškovojo Europos žaidynių aukso medalį.

Kylančios žvaigždės

Europos lengvosios atletikos kylančiomis žvaigždėmis buvo paskelbti 18-metė serbė šuolininkė į aukštį Angelina Topič ir 18-metis šuolininkas į tolį italas Mattia Furlani. 2022 metais šį titulą pelnė lietuvis Mykolas Alekna.

M.Furlani iškovojo aukso medalį Europos U20 čempionate Jeruzalėje, taip pat užfiksavo geriausią rezultatą pasaulyje (U20 amžiaus grupėje).

A.Topič iškovojo čempionės titulą Europos U20 čempionate, pasaulio čempionate užėmė 7 vietą, o Europos uždarų patalpų čempionate – ketvirtą. Be to, serbė užfiksavo geriausią U20 rezultatą pasaulyje, kai įveikė į 1.97 m aukštį iškeltą kartelę.

Visose kategorijose nugalėtojus rinko žiūrovai (25 proc.), žiniasklaida (25 proc.), ekspertai (25 proc.) bei Europos lengvosios atletikos federacijos (25 proc.) atstovai.