Dabar populiaru
Publikuota: 2016 liepos 12d. 10:13

Kauno sporto mokyklos „Viltis“ mitingas neįvyko: bendruomenė nusileido valdžiai

Vaclovas Kidykas 1999 metai Kaune
Alfredo Pliadžio nuotr. / Vaclovas Kidykas/ Asociatyvi nuotr.

Liepos 12 d. Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo sprendžiamas Kauno sporto mokyklos „Viltis“, kuri laikoma lengvaatlečių kalve, likimas. Nutarta ją prijungti prie Kauno centro sporto mokyklos.Anksčiau žadėjusi mitinguoti prieš posėdį, „Vilties“ bendruomenė to atsisakė. Mitingas atšauktas dieną prieš.

Paklaustas, kas nutiko, jog planų atsisakyta iki tarybos svarstymo likus tiek nedaug, aršiai iki tol prieš sprendimą stojęs „Vilties“ direktorius Vaclovas Kidykas patikino, jog tiesiog nebeliko vilties ką pakeisti. Pasak jo, teisėtai išrinkta valdžia daro reformas, o prieš daugumą nestosi.

Jei kolektyvas, jo interesai nenukentės, kokią teisę aš turiu siūlyti jiems protestuoti? Rodos, kad kovoju tik dėl savo, kaip direktoriaus, vietos, – teigė V.Kidykas.

„Pirmadienį į „Vilties“ bendruomenės susirinkimą atvyko Kauno miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Mindaugas Šivickas. Jis ramiai išaiškino, kad reformos metu nenukentės nė vienas treneris. Keičiasi tik pavadinimas.

Jei kolektyvas, jo interesai nenukentės, kokią teisę aš turiu siūlyti jiems protestuoti? Rodos, kad kovoju tik dėl savo, kaip direktoriaus, vietos. Tai būtų nesąžininga“, – mitingo atsisakymo priežastį įvardijo V.Kidykas.

Anot jo, mitingas dėl mitingo – neprotingas žingsnis. Kova turi prasmę tuomet, kai yra vilties laimėti, kažką pakeisti.

„Permainos vykdomas kaip su buldozeriu. Kovosi – tik susigadinsi nervus. Atrodo, kad stengiuosi išlaikyti savo vietą, nes būsiu atleistas. Taip, reformos būtinos. Tai suprantama. Tačiau man kyla klausimas: kodėl griauti geriausiai dirbančius?“, – teiravosi V.Kidykas.

Alfredo Pliadžio nuotr./Treneris Vaclovas Kidykas
Alfredo Pliadžio nuotr./Treneris Vaclovas Kidykas

Antradienį vykusio Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu sprendimui sujungti Kauno sporto mokyklą „Viltis“ ir Kauno centro sporto mokyklą pritarta.

„Planuodami šią pertvarką, mes padarėme klaidą – tinkamai ir laiku apie pokyčius neinformavome sporto mokyklų bendruomenės. Natūralu, kad pasklidę su realybe jokio sąryšio neturintys gandai išgąsdino sporto mokyklų darbuotojus.

Dar kartą noriu pabrėžti, kad jungdami sporto mokyklas, mažiname tik jų biurokratinį aparatą. Sujungus Kauno centro mokyklą su sporto mokykla „Viltis“, sumažės tik įstaigų administracijos darbuotojų skaičius. Su vaikais dirbančių trenerių skaičius išliks toks pat, o pertvarkius šias įstaigas sutaupytos lėšos bus skiriamos sportininkų ugdymui“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Sujungus šias įstaigas, naujoji mokykla bus pavadinta „Starto“ vardu. Ji sportininkus ugdys lengvosios atletikos, sportinės ir meninės gimnastikos, tinklinio, plaukimo ir neįgaliųjų sporto šakose. Po sujungimo veiksiančios įstaigos naujasis vadovas bus išrinktas konkurso būdu. Kol jis bus išrinktas, bendrai mokyklai vadovaus laikinas vadovas.

Paklaustas, ar žada dalyvauti konkurse, V.Kidyras patikino, jog tokią teisę turi visi, tačiau dėl to dar reiks apsispręsti. Jis jau ilgą laiką norėjo būti tiesiog treneriu.

Planuojama, jog naujoji įstaiga veiklą pradės nuo 2017 metų kovo 1 d. Preliminariais skaičiavimais, dėl sumažėjusio administracinio aparato per metus bus sutaupoma bent po 90 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką