Pirmasis metų maratonas

2010 metai tik prasidėjo, tačiau Kinijos Chiamenio mieste sekmadienį jau įvyko pirmasis Naujųjų metų maratono bėgimas, įtrauktas į IAAF „Golden Labels“ seriją. Tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų parodę labai neblogus rezultatus triumfavo Etiopijos bėgikai.
Finišuoja maratono laimėtoja Atsede Bayisa
Finišuoja maratono laimėtoja Atsede Bayisa. / IAAF.org nuotr.
Temos: 1 Etiopija

Tarp vyrų greičiausias buvo 19-metis Feyisa Lilesa. Jis laimėjo antrą maratoną per karjerą. Bėgiko laikas – 2:08,47 valandos. Praėjusių metų spalį jis nugalėjo ir Dublino maratone – 2:09,12. Šįkart etiopas 4 sekundėmis pagerino ir trasos rekordą. Buvęs rekordininkas kenietis Samuelis Muturi šį kartą tenkinosi trečia vieta. Antras liko dar vienas etiopas Negaris Terfa – 2:09,40.

Tarp moterų nugalėjo Paryžiaus maratono laimėtoja Atsede Bayisa – 2:28,53. Ji tapo pirmąja šį bėgimą laimėjusia užsieniete. Antra likusi kinė Sun Juan lyderei pralaimėjo daugiau nei 5 minutes – 2:34,12. Trečia finišavo dar viena trasos šeimininkė Jin Lingling.

Iš viso Kinijoje įvairias distancijas įveikė per 50 000 bėgikų iš 32 pasaulio šalių. Bėgimo metu oro temperatūra buvo 11 laipsnių šilumos pagal Celsijų.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams