Su Caster Semenya besivaržiusi Eglė Balčiūnaitė: „Esu pikta ir alkana“

Dar vieno geriausio sezono pasirodymo neužteko, kad Eglė Balčiūnaitė prasimuštų į 800 metrų finalą. Pasaulio čempionato pusfinalyje lietuvė gerino savo rekordą ir priekaištų sau neturėjo. „Tai buvo mano pats geriausias pasaulio čempionatas. Aš pasiekiau pusfinalį ir tai yra nerealu“, – po finišo kalbėjo E.Balčiūnaitė.
Caster Semenya ir Eglė Balčiūnaitė
Caster Semenya ir Eglė Balčiūnaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Antrajame pusfinalio bėgime E.Balčiūnaitė 800 m nuotolį įveikė per 2 min. 0.48 sek., užėmė šeštą vietą ir antrą kartą iš eilės pagerino asmeninį sezono rekordą. Bendroje įskaitoje lietuvė užėmė 15-ąją vietą.

Lietuvė pusfinalyje bėgo kartu su šios rungties pasaulio ir olimpine čempione Caster Semenya. Afrikietė ir tapo bėgimo nugalėtoja. Sezono lyderė pasaulyje distanciją įveikė per 1 min. 58,90 sek. Dramatiškai antrą vietą išplėšė lenkė Angelika Cichocka (1:59.32).

Su C.Semenya kurį laiką takelyje besivaržiusi lietuvė neatlaikė olimpinės čempionės diktuoto tempo: „Turėjau minčių laikyti iki galo, bet buvo kaip buvo. Ji yra stipresnė. Norėjau priartėti ir prie savo asmeninio rekordo, bet tai ką padariau yra labai daug. Džiaugiuosi, kad įrodžiau, jog galiu greitai bėgti.“

Dar kartą sezono rezultatą pagerinusi bėgikė savo pasirodymą pasaulio čempionate įvertino teigiamai: „Beveik visa sekunde geresnis rezultatas negu atrankoje, bet to neužteko finalui. Tam, ko norėjau labiausiai. Iš tikrųjų planas yra įvykdytas – geriausias sezono rezultatas. Esu pikta ir alkana – dabar dirbsiu dar daugiau. “

Esu pikta ir alkana – dabar dirbsiu dar daugiau

28-erių E.Balčiūnaitė teoriškai su pademonstruotu laiku iš kitų dviejų pusfinalių būtų žengusi į finalą: „Mano bėgimas buvo stipriausias, nes jame buvo ir visos stipriausios europietės. Aš irgi esu neprasta.“

Finiše lietuvei pavyko dar kartą aplenkti jau atrankoje pranoktą olandę Sanne Verstegen.

„Ji turbūt labai manęs nemėgsta, bet ką padarysi. Ant takelio draugų nėra“, – juokėsi E.Balčiūnaitė.

Lietuvė prognozuoja, kad Caster Semenyai finale dėl aukso dar teks pakovoti: „Yra galinčių jai pasipriešinti, bet jau aišku, kad ant nugalėtojų pakylos bus trys Afrikos šalių atstovės“.

Alfredo Pliadžio nuotr./Eglė Balčiūnaitė

Moterų 800 m bėgimo pusfinalyje dalyvavo 24 sportininkės.

Į finalą pateko po dvi bėgikes iš trijų pusfinalio bėgimų ir dar dvi pagal geriausius rezultatus.

Atrankoje E.Balčiūnaitė distanciją įveikė per 2:01,21 sek. Tai buvo geriausias lietuvės sezono rezultatas.

Per savo karjerą E.Balčiūnaitė yra bėgusi ir per 1:59.29. Tiesa, tai buvo dar prieš septynerius metus Monake.

Į pasaulio čempionatą Lietuvos bėgikė pateko gavusi vardinį kvietimą, nustatyto normatyvo E.Balčiūnaitė nebuvo įvykdžiusi.