Publikuota: 2018 vasario 11d. 14:02

Tomo Kaukėno dovana Lietuvai – 17-a vieta olimpinėse žaidynėse

Tomas Kaukėnas olimpinių žaidynių biatlono sprinto varžybose užėmė 17vietą.
Vytauto Dranginio/LTOK nuotr. / Tomas Kaukėnas olimpinių žaidynių biatlono sprinto varžybose užėmė 17vietą.

Pjongčango olimpinėse žaidynėse startavo Lietuvos biatlonininkai vyrai. Lietuvos rinktinės lyderis Tomas Kaukėnas 10 km sprinte pateisino visus lūkesčius ir užėmė aukštą 17 vietą. Tai geriausias biatlono rinktinės pasiekimas nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

T.Kaukėnas puikiai čiuožė ir neklydo šaudydamas gulint bei išsiveržė tarp lyderių – buvo penktas. Antroje šaudymo serijoje stovint patyręs biatlonininkas suklydo tik penktojo šūvio metu ir turėjo sukti vieną baudos ratą. Lietuvis distanciją įveikė per 23:46,5 min ir tik 44,7 sek. atsiliko nuo olimpinio čempiono.

Finišavus 41 sportininkui T.Kaukėnas rikiavosi 15-as, tačiau vėliau dar prarado dvi pozicijas ir užėmė 17-ąją vietą.

Sočio olimpinėse žaidynėse šioje rungtyje T.Kaukėnas buvo 48-as, o 20 km lenktynėse finišavo 23-ias.

Vytautas Strolia šaudymo serijose suklydo po kartą ir suko du baudos ratus. Lietuvis finišavo per 25:32,4 min ir buvo 49-as.

Biatlono superžvaigždė prancūzas Martinas Fourcade'as suklydo net tris kartus pirmoje šaudymo serijoje ir į medalius nepretendavo – liko aštuntas.

Olimpiniu čempionu tapo vokietis Arndas Peifferis nesuklydęs šaudydamas ir finišavęs per 23:38,8 min. Su trimis aukso medaliais Vokietija išsiveržė į pirmąją vietą medalių lentelėje.

Sidabru džiaugėsi taip pat tobulai šaudęs čekas Michalas Krcmaras (23:43,2).

Vieną kartą prašovęs italas Dominikas Windischas iškovojo bronzą (23:46,5).

Alfredo Pliadžio nuotr./Vytautas Strolia

Iš viso startavo 87 sportininkai. Į persekiojimo lenktynes patenka pirmasis 60-ukas.

Vytautas Strolia, augęs Anykščiuose, irgi ilgai buvo slidininku ir juo būdamas startavo 2014 m. Sočio žaidynėse.

Tačiau rezultatai nebuvo aukšti ir nuo 2015 metų jis startuoja šliuoždamas su šautuvu ant nugaros biatlono lenktynėse.

Biatlono sprintas nebuvo sėkmingas Lietuvos biatlonininkėms, kurios nepateko į vietą persekiojimo lenktynėse garantuojantį 60-ką – šeštadienį Diana Rasimovičiūtė finišavo 65-oje pozicijoje, Natalija Kočergina liko 80-a.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Aktualu

Įtariama Rusijos agentė Marija Butina įtakingus JAV politikus užbūrė aistra ginklams

Interviu Kultūra

Donaldas Kajokas: „Sulaukus tam tikro amžiaus poezija tau atsuka nugarą“

Modelis Katie Price apgavo juvelyrę Elvyrą Monginienę: pasisavino kūrėjos papuošalus ir pinigus

Aktualu

Vilniuje užsimušė dideliu greičiu motociklu lėkęs vyras

Simo Jasaičio skyrybų advokatas Albertas Bandžius: „Dabar yra laikas taikiai viską išspręsti“

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine. Pradžių pradžia: nuo Panerių iki Trolio liežuvio

Gyvenimas

„Krištolinį sūnų“ vienas auginantis Aidas: „Jo kaulai lūžta net nuo prisilietimo“

Sportas

„Sūduvos“ kelyje – nuo fanų liepsnų įkaitusi „Crvena zvezda“

Pirmą kartą ant podiumo – krūtimi kūdikį maitinantis modelis: „Atstovauju dirbančioms mamoms“

Aktualu

Prienų rajone nukritus parasparniui žuvo vyras

Aktualu

Archeologas R.Freundas: norėdami sunaikinti Didžiąją Vilniaus sinagogą, sovietai ją išsaugojo

Aktualu

Sportas ir politika: rusas turistas Turkijoje užmušė kroatus pasaulio čempionate palaikiusį ukrainietį