TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Regbio federacijos garbės prezidentu tapęs V.Vasilenka: „Reikia didesnio politikų palaikymo“

Vytautas Vasilenka
Evaldo Šemioto nuotr. / Vytautas Vasilenka
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos regbio federacija (LTF) pirmuoju LRF Garbės prezidentu paskyrė ilgametį regbio puoselėtoją, buvusį žaidėją, trenerį ir teisėją, ilgametį Kauno „Ąžuolo“ (dabar – „Žalgirio“) prezidentą Vytautą Vasilenką.

74-erių metų V. Vasilenka regbiui paskyrė didžiąją savo gyvenimo dalį. Nuo savo didžiausios aistros jis neatitrūksta ir šiandien. Daugiausiai jo pastangomis Kaune keletą metų iš eilės organizuojami tarptautiniai turnyrai, V. Vasilenka taip pat yra ir Tarptautinės regbio federacijos valdybos narys.

– Tapote pirmuoju LRF Garbės prezidentu. Ką jums reiškia šis pripažinimas?, – regbis.lt paklausė V. Vasilenkos.

– Ši žinia buvo labai smagi ir netikėta. Manau, kad kiekvienas mano vietoje džiaugtųsi. Galbūt dar nespėjau įvertinti šio pripažinimo ir pats didžiausias džiaugsmas ateis tik po kažkurio laiko, bet esu labai dėkingas visiems už šį įvertinimą.

– Kokiais darbais ketinate toliau prisidėti prie regbio puoselėjimo?

– Visą gyvenimą pašvenčiau savo mylimai sporto šakai, net teko pakeisti profesiją – iš statybininko tapau regbio treneriu ir teisėju. Naujas įvertinimas įpareigoja toliau tęsti darbus vardan regbio. Yra daug darbo ir tarptautinėje federacijoje, ir Lietuvoje. Kiek leidžia jėgos ir galimybės, tiek padedu regbiui.

– Esate ilgametis Kauno regbio klubo „Ąžuolas“ prezidentas. Komanda pradėjo bendradarbiavimą su „Žalgirio“ krepšinio klubu, pasikeitė pavadinimą. Kokia šiuo metu situacija su regbiu Kaune?

– Mūsų komanda yra pajėgi, bet viskas remiasi į tai, kad ji nėra profesionali. Vieną kartą į rungtynes susirenka 30 žaidėjų, o kitą kartą dėl įvairių priežasčių – tik 17-a. Dėl žmonių užimtumo nėra galimybių visą laiką sportuoti pilna sudėtimi, bet komanda stiprėja ir šiemet matėme, kad „Top“ lygoje, net ir žaisdami ne stipriausios sudėties, buvome netoli pergalių. Visgi, pabaigose pritrūkdavo jėgų.

Pasaulyje paprastai per rungtynes būna pakeičiama 75 proc. puolėjų, nes ir bėgti, ir kovoti dėl kamuolių visas rungtynes yra labai sunku, o pas mus keitimai yra nelygiaverčiai.

Evaldo Šemioto nuotr./Vytautas Vasilenka
Evaldo Šemioto nuotr./Vytautas Vasilenka

– Ar matote Kaune perspektyvaus jaunimo?

– Kaunas yra specifinis miestas. Mes turime visą eilę mūsų religijos – krepšinio – mokyklų, turime dvi futbolo komandas A lygoje, turim rankinį, tinklinį ir visur esame tarp lyderių Lietuvoje. Vaikų skaičiui mažėjant, žinoma, kad jų trūksta.

Matome, kad mūsų jaunieji regbininkai džiugina gerais rezultatais, bet jų perspektyvos didžiajame regbyje yra miglotos. Mūsų žaidėjai techniški, bet yra labai lengvi. Jiems dar reikia daug dirbti, tinkamai maitintis, kad pasiektų reikalingus gabaritus. Visam tam reikia daug pinigų.

Visą gyvenimą pašvenčiau savo mylimai sporto šakai, net teko pakeisti profesiją – iš statybininko tapau regbio treneriu ir teisėju.

Tarptautinė federacija reikalauja, kad tokiose mažesnėse šalyse, kaip Lietuva, būtų bent dvi profesionalios regbio komandos, į kurias galėtų lygiuotis jauni žaidėjai ir jie matytų tikslą. Dabar matome, kad turime gerų žaidėjų ir trenerių Lietuvos sporto universitete, bet ką mes jiems galime pasiūlyti? Nežinome, ar bus galimybių juos išlaikyti. Kaip žinia, suaugusių komandoje turi būti 35 žaidėjai, o tiek vienas treneris neparuoš.

– Šiais metais Europos regbio federacija priėmė daug sprendimų dėl regbio vystymosi ir varžybų organizavimo. Kokios naujovės laukia Europos regbio?

– Europos federacija buvo nusprendusi, kad Europos čempionatas turi vykti per vienerius metus, bet, įvertinus tai, kad dauguma žemesnių divizionų komandų yra sudarytos iš neprofesionalių žaidėjų, buvo paliktas tas pats dviejų metų ciklas. Didelė problema, kad šiaurinėse Europos šalyse dėl oro sąlygų sezonas lauke trunka tik kelis mėnesius. Neturime maniežų, o vien sporto salėje auginti raumenis nepakanka.

Generalinėje asamblėjoje taip pat buvo priimta keletas naujovių. Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate leista dalyvauti Argentinos, JAV ir Japonijos komandoms, regbis debiutuos jaunimo olimpinėse žaidynėse. Europos regbio federacijos finansų komiteto vadovas, kalbėdamas apie mažųjų regbio šalių finansines galimybes, pareiškė, kad bus įkurtas fondas, kuris rems tas šalis, kurioms trūks lėšų išvykti į „Rugby Europe“ čempionatus. Planuojamas ir naujas regbio Eurolygos turnyras.

– Kaip vertinate Lietuvos regbio federacijos darbą?

– Galiu pasakyti, kad dabartinė federacija yra pirmoji, kuri pradėjo konkrečiai dirbti ir kažką nuveikti. Anksčiau būdavo tik lakstymas, pinigų paieška, skylių užkamšymas, vieni vienas skolas atiduodavo, kiti pridarydavo kitų. Dabar dirbama kryptingai ir šiuolaikiškai.

Tik reikia didesnio politikų palaikymo ir supratimo. Regbis yra viena seniausių sporto šakų pasaulyje, be futbolo turbūt pati seniausia ir kai Kaune vienas buvęs futbolo treneris, kalbėdamas apie nekontaktinį vaikų regbį pasakė, kad jie sudraskys ir suardys stadioną, tai netekau žado. Regbis yra iš futbolo kilusi sporto šaka ir visame pasaulyje nėra tokių problemų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Regbis

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką