Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Su suplėšytomis kelnėmis, slėpta nuo aplinkinių trauma – taip Sočio olimpiadą baigė šokėjai ant ledo Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas

Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį savo pasirodymą Sočio olimpiadoje baigė daugiausia vilčių kuo aukštesnę vietą žaidynėse užimti teikusi mūsų dailiojo čiuožimo pora – Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas. Šokėjams ant ledo šalies Tautinis olimpinis komitetas (LTOK) buvo iškėlęs tikslą užimti 10–15 vietas, tačiau Lietuvos atstovai užėmė 17-ąją vietą.

Po sekmadienį Sočio „Aisberg“ arenoje vykusios trumposios programos 28-erių D.Stagniūnas ir 22 metų I.Tobias buvo surinkę 56,40 balo. Tai buvo tik 17-asis rezultatas tarp 24 dalyvių, tačiau jis leido Lietuvos atstovams toliau tęsti varžybas dėl Sočio apdovanojimų. Mat keturios mažiausiai balų surinkusios šokėjų ant ledo poros baigė pasirodymą olimpiadoje.

Laisvąją programą pagal Džeimso Bondo filmo „Skyfall“ muziką pirmadienį sušokę Lietuvos pasiuntiniai, burtų keliu „Aisberg“ ledo arenoje startavę treti, iš teisėjų sulaukė 82,60 balo ir iš viso surinko 139 balus. Po pasirodymo jie neatrodė labai laimingi

Geriausias poros šio sezono balas, gautas už laisvąją programą, buvo 85,55.

Jau baigiantis šokiui, neišlaikė D.Stagniūno apranga – suplyšo kelnės per vidinę siūlę ir pasimatė apnuoginta koja.

„Aš atlieku paskutinius veiksmus, mane Deividas ima ant rankų ir girdžiu, kad plyšta jo kelnės. Toks garsas „gržžžžžžžž“. Viskas pagal filmą apie Bondą. Deividas buvo kaip Džeimsas Bondas, bet aš stengiausi jį uždengti nuo kamerų“, – juokėsi iškart po pasirodymo I.Tobias.

Tačiau paaiškėjo ir dar viena detalė apie mūsų šalies šokėjus. Lietuvos šokėja ant ledo I.Tobias varžybose kovojo būdama traumuota, tačiau siekė tai nuslėpti nuo teisėjų, mat tuomet jie priekabiau žiūrėtų į Lietuvos atstovų pasirodymą.

Iškart po vasario 7 dieną vykusios Sočio žaidynių atidarymo ceremonijos I.Tobias, eidama į olimpinį kaimelį, paslydo ir pasitempė čiurnos raiščius. Galėjo būti ir taip, kad Lietuvos pasą turinti I.Tobias nebūtų pasirodžiusi ant ledo, bet šalies rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas pastatė sportininkę ant kojų.

„Trukdė trauma, žinoma, kad trukdė. Aš tris dienas čiuožiau be jos. Labai norime padėkoti Daliui Barkauskui, kuris išgydė Isabellą. Jis atvažiuodavo nuo kalnų – apie pusantros valandos važiuodavo, kad apžiūrėtų ir padėtų mano partnerei būti sveikai. Mes viską laikėme paslaptyje, nes tai tik mūsų problema, o ne kitų. Bet pračiuožėme... Tai šimtą kartų geriau, nei būna startai Europos ar pasaulio čempionatuose“, – sakė D.Stagniūnas.

Prakalbus, kad ir pirmadienį teisėjų palankumas ir balai nebuvo Lietuvos pusėje, I.Tobias, su sau įprasta plačia šypsena pasakė: „Taip buvo ir Margaritai Drobiazko su Povilu Vanagu. Taip ir mums nutinka. Todėl mes nelabai jaudinamės dėl teisėjų nuomonės. Svarbiausia, kad mumis didžiuojasi treneriai, Lilija Vanagienė ir visa Lietuva.“

– Kaip vertinate savo pasirodymą antrąją varžybų dieną? – paklausė žurnalistai D.Stagniūno.

– Pračiuožėme gerai, normaliai. Esame patenkinti.

– Bet balais nebuvote patenkinti?

– Kodėl? Ne, viskas gerai.

– Kuris startas buvo solidesnis – vakar ar šiandien?

– Abu kartai buvo geri. Juk nepadarėme klaidų. Kovojome kaip lygūs su lygiais. Stengėmės bendroje įskaitoje pakilti.

– Sočio žaidynių „Aisberg“ arenoje neoficialiai buvo kalbama, kad jūsų duetui ir kitoms trenerio Igorio Špilbando treniruojamoms poroms bus neįmanoma užlipti ant nugalėtojų pakylos. Mat, nors jis rusas, vis tiek jau turi labiau amerikietišką šokio mąstymą, kas Rusijai nepriimtina? Manyk, Rusijoje laimėti medalius I.Špilbando mokiniai negali.

– Galiu pasakyti, kad olimpiadoje dėl pirmosios vietos kaunasi dvi poros, o dėl trečiosios – keturios ar penkios. Tad sakyti, jog viskas jau aišku, tikrai negalima. Ir mes kovojome, nedarėme klaidų ir siekėme nugalėti. Treneriu mes tikrai patenkinti – jis tiesus ir solidus treneris.

– Ką veiksite dabar?

– Savaitę ilsėsimės...

Lietuvos porą treniruoja ir choreografiją statė JAV ir Rusijos pilietybę turintis Igoris Špilbandas. Nors teigiama, kad jis sugeba kurti sporto stebuklus, nė vienai jo olimpiadai rengtai porai po pirmosios varžybų dienos nepavyko būti tarp lyderių.

Maža to – ukrainiečių pora Siobhan Heekin-Candey ir Dmitrijus Dunas bei Japonijos pora Cathy Reedas ir Chrisas Reedas apskritai neprasimušė į antrosios dienos varžybas.

Kitos poros po pirmadienio nepretendavo į medalius: geriausiai sekėsi Deivido širdies draugei amerikietei Madison Chock ir jos partneriui Evanui Batesui – jie po trumposios programos buvo aštunti. Dar viena pora iš Azerbaidžano – trylikta.

Lietuvos atstovai nepasiekė tų aukštumų, kurias jie rodė per praėjusių metų Europos ir pasaulio pirmenybes – 2014-ųjų Senojo žemyno čempionate Budapešte I.Tobias ir D.Stagniūnas buvo devinti, o 2013 metų pasaulio dailiojo čiuožimo forume – 15-ti.

I.Tobias ir D.Stagniūnas yra tik antroji Lietuvos dailiojo čiuožimo pora, dalyvavusi olimpinėse žaidynėse.

 Anksčiau net penkiose olimpiadose Lietuvos garbę gynė Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas.

1992 m. Albervilyje per debiutą olimpinėse žaidynėse šis duetas užėmė 16-ąją vietą. O aukščiausiai pakilo 2002 m. Solt Leik Sityje, kur iškovojo penktąją vietą.

Tai geriausias mūsų šalies sportininkų rezultatas žiemos žaidynėse.

Sportininkai po tos olimpiados pasitraukė iš mėgėjiško sporto, tačiau prieš 2006 metų Turino žaidynes sugrįžo ir dar kartą siekė laimėti medalį – tačiau tenkinosi 7 vieta.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką