2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 02 27

Teniso pasaulio reakcija į M.Šarapovos pasitraukimą: „Ji buvo geriausia po Serenos“

32-ejų legendinei rusei Marijai Šarapovai trečiadienį paskelbus apie karjeros pabaigą, jos kolegos ir įžymiausi šios sporto šakos atstovai suskubo padėkoti ir pasveikinti tenisininkę su nuostabia profesionalės karjera.
Marija Šarapova
Marija Šarapova / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Marija Šarapova

Vienas pirmųjų tai padarė Moterų teniso organizacijos (WTA) generalinis direktorius Steve'as Simonas, negailėjęs gražių žodžių savo gerai pažįstamai ir tikintis, kad Marijos laukia dar šviesesnė ateitis.

„Noriu pasveikinti Mariją su nuostabia karjera tenise. Pasiektas „karjeros Didysis kirtis“, 36 WTA trofėjai ir pirmoji vieta reitinge iliustruoja jos atsidavimą ir aistrą žaidimui. Milijonai fanų aplink visą pasaulį jos labai pasiilgs, tačiau aš žinau, kad šis naujas etapas pažymės naują Marijos pradžią jos verslo įmonėse, labdaringose veiklose ir kituose planuose. Aš nekantrauju išvysti Marijos sėkmę už korto ribų. Ji pasitraukia kaip tikra mūsų sporto čempionė.“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Visi penki Marijos Šarapovos iškovoti „Didžiojo kirčio“ trofėjai
AFP/„Scanpix“ nuotr./Visi penki Marijos Šarapovos iškovoti „Didžiojo kirčio“ trofėjai

Apie garsios rusės pasitraukimą tik po savo mačo „Dubai Duty Free Tennis Championships“ turnyre išgirdęs graikas Stefanos Tsitsipas (ATP-6) net negalėjo patikėti, kokio jauno amžiaus Marija laimėjo savo pirmąjį „Didžiojo kirčio“ trofėjų ir teigė, kad ji tikriausiai yra geriausia visų laikų žaidėja po Serenos Williams.

„Su Marija susipažinau praėjusiais metais, turėjau galimybę pasišnekučiuoti. Ji dirbo su tuo fizioterapeutu, su kuriuo dabar dirbu aš.

Aš turiu rusiškų šaknų, todėl galbūt lengviau suprantu jos požiūrį į tenisą. Žiūrėjau jos susitikimus, kai buvau mažas. Prisimenu, kai Marija laimėjo Vimbldoną. Nežinau, kiek jai buvo metų? 20?, – į žurnalistus kreipėsi graikas, sulaukęs kiek kitokio atsakymo. – 17? Neįtikėtina!

Ką tikrai galiu jums pasakyti – Marija turėjo labai gerą karjerą, kurios daugelis tikrai pavydi. Žinoma, ji nuolatos stovėjo už Serenos, kuri yra nuostabi atletė, todėl aš sakyčiau, kad Marija yra geriausia po Serenos.“

Apie M.Šarapovą geriausiais žodžiais atsiliepė ir serbas Novakas Džokovičius, su savo vienmete kolege dalyvavęs ne viename linksmame vaizdo įraše.

VIDEO: Nuotaikingas Novako Džokovičiaus ir Marijos Šarapovos iššūkis

„Noriu, kad visi susirinkę čia gausiais aplodismentais pagerbtų jos karjerą, – Dubajuje po susitikimo teigė Džokovičius. – Ji to nusipelno. Marija yra didi kovotoja, viena labiausiai mūsų sportui pasišventusių tenisininkių. Jos noras įveikti visas kliūtis, ypatingai traumas, operacijas, per pastaruosius 5-6 metus, yra neabejotinai įkvepiantis. Labai apgailestauju, kad tai turėjo baigtis dėl traumos, tačiau tuo pačiu ji turėjo nuostabią karjerą ir gali ja didžiuotis.“

VIDEO: Novakas Džokovičius parodijuoja Mariją Šarapovą

Sveikinimų už pasiekimus ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų M.Šarapova susilaukė ir iš 12 „Didžiojo kirčio“ titulų savininkės, legendinės amerikietės Billie Jean King.

„Nuo tos dienos, kuomet M.Šarapova būdama 17-os laimėjo Vimbldoną, ji yra didi čempionė. Penkiskart „Didžiojo kirčio“ laimėtojos ir buvusios pirmosios raketės pasiekimai versle yra ne ką mažiau įspūdingi nei teniso kortuose. Maria, geriausia dar tik priešakyje!“

Paskutinė rusės varžovė – kroatė Donna Vekič (WTA-24) – „Australian Open“ pirmame etape Iškovojusi pergalę rezultatu 6:3, 6:4, tviteryje šią žinią sutiko liūdnais emoji.

Pateikiame ir kitų teniso įžymybių bei buvusios tenisininkės pagrindinių partnerių reakcijas į karjeros pabaigą.

Be daugybės įspūdingų pasiekimų M.Šarapovos karjerą puošia ir didelė juoda dėmė. 2016 metais „Australian Open“ turnyro metu tenisininkės mėginyje rasta uždrausto preparato meldoniumo, kurį Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) į draudžiamų preparatų sąrašą buvo įtraukusi būtent nuo naujų metų pirmosios dienos.

Netrukus Tarptautinė teniso federacija (ITF) rusę diskvalifikavo dviems metams, tačiau vėliau bausmę sumažino iki 15-os mėnesių.

Visgi sugrįžusi M.Šarapova tokių pačių aukštumų pasiekti nesugebėjo. Išskyrus keletą skambių pergalių ir vieną „Didžiojo kirčio“ ketvirtfinalį Paryžiuje, tenisininkę nuolatos kamavo traumos, ypatingai – vis atsinaujinantys peties skausmai, kurie prasidėjo dar prieš daugiau nei dešimtmetį.

„Scanpix“ nuotr./Marija Šarapova
„Scanpix“ nuotr./Marija Šarapova

Rusijos teniso primadona atvirame laiške atskleidė, kad „lemiamu signalu padėti tašką“ tapo triuškinantis pralaimėjimas 1:6, 1:6 Serenai Williams praėjusių metų „US Open“ turnyre.

„Likus pusvalandžiui iki mačo daktarai man atliko peties procedūrą, kad tik ištverčiau mačą, – prisiminė Šarapova. – Peties traumos man nėra nepažįstamos, o laikui bėgant sausgyslės plyšinėjo tarsi kokios stygos. Turėjau keletą sunkių operacijų – vieną 2008 metais, o kitą prieš metus – ir praleidau nesuskaičiuojamą mėnesių skaičių reabilitacijoje.

Tądien vien žengimas į teniso aikštelę man buvo kaip paskutinė pergalė.“

Vos 14-os metų profesionalės karjerą pradėjusi tenisininkė iš viso iškovojo 36 titulus WTA ture ir vien iš teniso turnyrų uždirbo daugiau nei 38 milijonus JAV dolerių.

Be penkių „Didžiojo kirčio“ titulų rusė 2012 metais Londono olimpinėse žaidynėse vienetų varžybose pasidabino sidabru, taip pat 2004 metais laimėjo WTA finalus, o 2008 metais su Rusijos rinktine triumfavo komandinėse Fed taurės varžybose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką