Budapešto vanduo sėkmingas ir kitam lietuviui: Andrius Šidlauskas – finale

Budapešte (Vengrijoje) vykstančiame Europos plaukimo čempionate į finalą pateko Andrius Šidlauskas.
Andrius Šidlauskas
Andrius Šidlauskas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Lietuvis įveikė 100 m plaukimo krūtine pusfinalio barjerą, distanciją nuplaukęs per 59,30 sek.

A.Šidlauskas, kaip ir atrankoje pirmadienį ryte, tarp visų plaukikų užėmė aštuntąją vietą ir prasispraudė į finalą, kuriame kaip tik ir dalyvaus aštuoni dalyviai.

0,24 sek. atrankoje pademonstruotą rezultatą pagerinęs A.Šidlauskas devintoje vietoje likusį rusą Kirilą Prigodą aplenkė vos 0,06 sek.

Savajame plaukime lietuvis buvo ketvirtas.

Greičiausias pusfinalyje buvo britų plaukikas Adamas Peaty (57,67 sek.). Jis antroje vietoje likusį olandą Arno Kammingą aplenkė daugiau nei sekunde (58,74 sek.).

100 m plaukimo krūtine finalas vyks antradienį vakare.

A.Šidlauskas Budapešte jau pagerino savo geriausią rezultatą, kurį pasiekė 2018 m. Glazge vykusiame Europos čempionate – tąsyk jis buvo 12-as. 2016 m. Londone lietuvis užėmė 20-ą vietą.

Ryte šios distancijos atrankoje dalyvavo dar du lietuviai, bet jie į pusfinalį neprasibrovė.

Giedrius Titenis distanciją įveikė per 1:00,38 min., liko 20-tas ir buvo pirmas atsarginis prieš pusfinalį.

Aleksas Savickas bendroje įskaitoje su 1:01,99 min. laiku užėmė 48 vietą, bet pasiekė naują asmeninį rekordą.

Primename, jog pirmadienio vakarą Lietuva jau gavo progą džiaugtis pirmuoju medaliu – jį 400 m laisvuoju stiliumi distancijoje iškovojo Danas Rapšys.