Europos čempionato pabaigoje – I.Adomavičiūtės 5-oji ir D.Nemeravičiaus 6-oji vietos

Blede (Slovėnija) besibaigiančiame 2023 m. Europos irklavimo čempionate lietuvių startus užbaigė vienviečių varžybų finaluose dalyvavę Ieva Adomavičiūtė ir Dovydas Nemeravičius.
Dovydas Nemeravičius (priekyje) ir Armandas Kelmelis.
Dovydas Nemeravičius (priekyje) ir Armandas Kelmelis. / World Rowing/Benedict Tufnell nuotr.

I.Adomavičiūtė 2km trasą antruoju taku įveikė per 7 min. 41,36 sek. ir užėmė 5-ąją vietą.

Europos čempione tapo titulą apgynusi Karolien Florijn iš Nyderlandų (7:24.18), antrąją vietą užėmė šveicarė Aurelia-Maxima Katharina Janzen (7:29.45), o trečiąją – serbė Jovana Arsič (7:31.86).

Pirmą kartą vienvietę Europos čempionate irklavęs D.Nemeravičius taip pat antruoju taku finišą pasiekė per 6 min. 51,32 sek. ir užėmė 6-ąją vietą.

Čempionu tapo Leonardas Van Lieropas iš Nyderlandų (6:46.91),
vicečempionu – graikas Stefanas Ntouskas (6:47.87),
trečiosios vietos laimėtoju – vokietis Oliveris Zeidleris (6:48.14).

Anksčiau sekmadienį vykusiuose plaukimuose porinę dvivietę irkluojančios Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė iškovojo sidabro medalį, pavienio irklo dviviečių finale Dovydas ir Domantas Stankūnai finišavo ketvirti, o Armandas Kelmelis ir Giedrius Bieliauskas porinių dviviečių B finale užėmė 6-ąją vietą.