2017 07 25 /11:37

G.Titenis su pasaulio rekordininku pasiekė pusfinalį, D.Margevičius – naują Lietuvos rekordą

Du Lietuvos plaukikai antradienį startavo pasaulio plaukimo čempionate Budapešte. Įspūdingose varžybose startavo Giedrius Titenis, su kuriuo atrankos plaukime varžęsis britas Adamas Peaty pagerino pasaulio rekordą. Antrajam lietuviui Deividui Margevičiui pasiekti pusfinalio nepadėjo net pagerintas Lietuvos rekordas.
Giedrius Titenis
Giedrius Titenis / Vytauto Dranginio nuotr.

50 metrų krūtine rungties atrankos varžybose 9 plaukime G.Titenis startavo kartu su pasaulio rekordininku A.Peaty, kuris jau atrankoje nuo savo planetos rekordo „atkando“ net 0,32 sek.

Jau septintajame ir aštuntajame atrankos plaukimuose sportininkai demonstravo įspūdingą tempą, kuris paskatino A.Peaty parodyti viską, ką gali.

Britas laimėjo 9-ąjį plaukimą, finišavęs per 26,10 sek. (ankstesnis pasaulio rekordas – 26,42). G.Titenis atplaukė ketvirtas, per 27,24 sek – tai yra vos 0,04 sek. lėčiau nei pačiam Giedriui priklausantis Lietuvos rekordas (27,20).

Bendrojoje įskaitoje G.Titenis užėmė 11-ąją vietą ir pateko į pusfinalį.

Net šeši plaukikai 50 metrų krūtine įveikė greičiau nei per 27 sekundes, tad norėdamas pasiekti finalą lietuvis turės pagerinti šalies rekordą.

16. Vsevolodas Zanko Russian Federation Rusija 27.39

Budapešte G.Titenis jau dalyvavo dvigubai ilgesnio nuotolio varžybose – 100 m. krūtine rungtyje labiausiai patyręs Lietuvos plaukikas pasiekė pusfinalį. G.Titenis bendroje įskaitoje liko dvyliktas, o finale plaukęs Andrius Šidlauskas užėmė šeštąją vietą.

G.Titenis planetos pirmenybėse dar dalyvaus 200 krūtine varžybose bei su komandos draugais plauks estafetėje.

Aurimo Šrubėno nuotr./Deividas Margevičius

Deividas Margevičius – su Lietuvos rekordu, tačiau be pusfinalio

200 metrų peteliške atrankoje antrajame plaukime startavęs Deividas Margevičius puikiai pradėjo plaukimą, tačiau po 150 metrų prarado lyderio poziciją.

Galiausiai D.Margevičius finišavo trečias, distanciją įveikęs su nauju Lietuvos rekordu – 2 min. 0,63 sek.

Bendrojoje įskaitoje lietuvis užėmė 31-ąją vietą.

Paskutinysis į pusfinalį patekęs plaukikas Leonardo de Deusas distanciją įveikė per 1 min. 56,71 sek.

Geriausią laiką atrankoje pademonstravo vengras Laszlo Csehas – 1:54,08 min.

D.Margevičius šiame pasaulio čempionate daugiau rungčių nedalyvaus.