-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Istorija be pabaigos: CAS patenkino Julijos Jefimovos skundą, tačiau tik iš dalies

Tarptautinis sporto arbitražo teismas (CAS) galiausiai paskelbė verdiktą dėl Julijos Jefimovos. Kaip ir tikėtasi, apeliacinis skundas buvo patenkintas, tačiau durys į olimpinės žaidynes rusei dar neatsivėrė.
Rūta Meilutytė ir Julija Jefimova
Rūta Meilutytė ir Julija Jefimova / AFP/„Scanpix“ nuotr.

24-erių metų sportininkei CAS pritaikė lygiai tą patį nuosprendį kaip ir irkluotojams Anastasijai Karabelščikovai bei Ivanui Podšivalovui.

Nuspręsta, kad sportininkams negali būti taikomos dvigubos sankcijos, tai reiškia, kad negali būti taikomos dvi diskvalifikacijos už vieną nusižengimą.

Vis dėlto, rusės skundas buvo patenkintas tik iš dalies – CAS neišdrįso iš karto leisti J.Jefimovai dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse ir visą atsakomybę permetė ant Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) narių pečių.

Priminsime, kad J.Jefimova bei dar du šios šalies plaukikai Nikita Lobincevas ir Vladimiras Morozovas buvo įtraukti į Richardo McLareno parengtą ataskaitą apie Rusijos dopingo skandalą, tačiau V.Morozovas ir N.Lobincevas, skirtingai nei J.Jefimova, anksčiau nebuvo pagauti vartojantys dopingą. Abiejų jų skundus ketvirtadienį patenkinęs CAS, leido rusams dalyvauti olimpiadoje

Tuo tarpu J.Jefimovos dopingo mėginiai buvo teigiami net dukart.

Teismo procesas prasidėjo dar pirmadienį, bet CAS ieškinių svarstymą nukėlinėjo net kelis kartus, kadangi norėjo suformuoti bendrą poziciją visų ieškinius pateikusių rusų plaukikų atžvilgiu.

Teismo malonės J.Jefimovai beliko tikėtis po to, kai 24-erių metų plaukikei startuoti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse uždraudė FINA.

Tokį sprendimą FINA priėmė atsižvelgdama į Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) ir pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) rekomendacijas.

Dabar galutinį žodį dėl J.Jefimovos dalyvavimo žaidynėse turės tarti speciali trijų asmenų komisija, kurią šeštadienį sudarė TOK vykdomasis komitetas. Komisijai suteikta teisė tvirtinti galutinę Rusijos delegacijos sudėtį, taip pat vertinti ir priimti sprendimus dėl kitų sportininkų, išskyrus lengvaatlečius.

Komisiją sudaro Pasaulinės šaudymo federacijos prezidentas ir TOK medicininės komisijos vadovas Uguras Erdeneris, TOK atletų komisijos vadovė Claudia Bokel ir Ispanijos atstovas TOK Juanas Antonio Samaranchas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius